VECTRA B 1.7 TD 1996 GOD......ISUZU

Član
Učlanjen(a)
08.09.2013
Poruka
22
Pozzzz svima na forumu...imam problem sa autom...u pitanju je vectra b 1.7 TD,96 god , isuzu motor....

problem je sledeci......alternator ne puni kako treba posto mu negde odvlaci struju.....prvo rele grejaca ostaje stalno zatvoren tako da i grejaci stalno rade.....znaci ujutro moram da ubacim rele , upalim auto i izvadim rele....da ne bi grejaci posisali aku.......rele sam nov stavio....i jako kratko je izgleda radio kako treba.....kada ga izvadim i testiram on ispravan....medjutim kad je na mestu zalepi.......alternator je bio na reparaciji pre mesec dana.zamenjene diode.....i nekad u nekim momentima punjenje skoci na 13.7 .....medjutim retko......kada je rele utaknut , napon punjenja je malo jace od 10v...kada ga izvadim skoci na 12v.....

e da ...vremenenski rele koji zadrzava grejace i posle gasenja lampice radi.....i kada testiram leziste relea , ono radi kako treba,drzi jos oko 4 sec posle gasenja lampice u kabini.
to se sve odigrava kod relejne kutije ispod haube..........
moje pitanje je .....da li ima jos neki rele koji gasi tu struju za napajanje grejaca.......i gde se nalazi.....

obrtomer mi isto nesto poblesavio i pokazuje manje i varira stalno.....bukvalno igra......

ima li ko neki predlog...sem majstora :)

hobi mi je electronika....


evo jos jedna stvar......auto je bio hladan....upalim ga i punjenje radi ok....radio je mozda koji min , ugasim ga i kad sam ga ponovo upalio opet po starom nepuni.....i glow timer odradi prvo grejanje,ugasi se i kada upalim auto ponovo se ukljuci
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top