Varijabilan CPU Multipler na otkljucanom 4x jezgricnom AMD Phenom 2 3.0 MHz procesoru

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da,.. AMD konfa.. Driver za CPU... :) U pravu si. Skroz sam zaboravio. Kod mene intel e5200 shljaka konstantno sa cool n' quiet. Nikakvih problema sa drajverima, niti bilo kakvog degradiranja performansi u toku neke igrice. Čim ima 'debljih' threadova, freq. ide na 2.5ghz i dok se ne 'raščisti' gužva, stoji tako. Jebi ga, izgleda da proizvođači matičnih ploča za AMD nikada nisu uspeli da se usaglase kao konkurencija. Greota za tako solidan CPU.

Intel nema Cool`n`Quit, on ima EIST(Enhanced Intel SpeedStep Technology) opciju u BIOS-u, sto je alternativa za isto u AMD-u AM2, ti tvoj CPU mozes da OC na 30Ghz bez problema, naravno ako je dobar RAM i dobra ploca, Ide njemu magistrala sa OC i do 1333Mhz.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

to je sasvim normalno za cool n' quiet meni isto tako radi sempron le-140 sa ukljucenim cool n' quiet.on je na 2.7 ali kad nista ne radim padne na 800mhz to je usteda struje a i ne aka se procesor.
ti druze ako si otkljucao jos 2 jezgra i dobra su uzmi hitno neki kuler bar od 2000 din jer ces upropastiti procesor tako!
nema sanse da izdrzi box kuler da hladi 4 jezgra a bio je namenjen za 2.
odmah kupuj ne zali pare jer si dobio puno sa jos 2 jezgra a mozes isto tako da izgubis sve ako ne budes imao cime da ga hladis!

Ne brate, covek nije OC CPU, on je samo iskljucio opciju za stednju Energije i redukciju napona na MC-u CPU-a, svi AMD Phenom II X2 procesori imaju 4 jezgra, samo sto su fabricki iskljucena 2 i sto dobra MB upravo otkljucava dodatna 2 (naravno ima i steping udela), zato sto im se ne bi isplatilo da prave dve linije proizvodnje za istu arhitekturu 45nm, pa su samo ubili 2 jezgra (AMD Phenom II X2 i X3 nisu cistokrvni CPU), inace hladjenje je isto i na Phenom II X4, kao i zanjega jer su to u sustini isti CPU (fizicki), samo sa 2 neotkljucana jezgra.
Nece mu se pregrejavati zbog toga, samo ce mu temp u idle biti veca za koji stepen, koze i da odradi Stability Test da proba rad CPU pod Full Load i vidi hoce li preci 70*C, pozzzzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Intel nema Cool`n`Quit, on ima EIST(Enhanced Intel SpeedStep Technology) opciju u BIOS-u, sto je alternativa za isto u AMD-u AM2, ti tvoj CPU mozes da OC na 30Ghz bez problema, naravno ako je dobar RAM i dobra ploca, Ide njemu magistrala sa OC i do 1333Mhz...

Da bre.. :p .. Ja nisam ušao u BIOs pitaj boga koliko, evo sad pogledah.. :) Eist indeed it is.. dankešen.
Gotovo, omatoreo sam.. :D Skroz ispadoh iz štosa.. nekada bio hardveraš.. sada web developer.. pozaboravljao mnogo..
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Eto druze da se podsetis malo, to su bile veoma dobre ploce i CPU (Socket 775, naravno bolje i ozbiljnije serije), za OC, npr. ja sam drugu OC C2D E8600 3.33Ghz(default) OC na 4.0Ghz bez problema sa fabrickim coolerom i dodali smo jos jedan na kuciste sa bocne strane da duva u chipset i da pravi promaju, nije prelazio 68*C u Full Load-u testa 5h.
Opusteno matori, ako se ne bavis harware-om odavno, sve se zaboravi, veliki pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Aa, sećam se i ja neuništivog, bangavog Celerona.. sa 128kb L2 cache . :D Northwood serija.. Isto Asus ploča P4S533-x.. 5 godina je besprekidno šljakao sa default 2.0 na 2.8 ghz... :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
:D ti mislis da je celeron neunistiv, probaj athlon unistiti :D

Vidi se koliko je AMD, sada "napredovao" u odnosu na Intel, kada ce poceti da rade integraciju GPU u CPU (vazi za AMD), mozda tek za 2 god., covece AMD kaska bar 2 god., vec za sledecu godinu Intel izbacuje 22nm, a sad je 32nm, AMD se ukocio na 40nm, druga stvar DIGI+ VRM kontroleri i kapacitori napona daleko ispred "budzenih" okta jezgara, svaki quad-core Intel unistava AMD Six-Core najaci mode 1100T, ovaj Buldozer nikako da se pojavi vec jednom, da vidimo i to cudo sa prvom jevtinom revizijom, pa da posle ponovo uvale novu i uzeli pare, kao sto je bilo sa Phenom II X4 9xx serijom (izasla posle C3 sa 125W), danasnji Intel CPU trose samo 95W (i5-2500K i i7-2600K) Quad-Core 185 evra i 260 evra, a jaci od AMD 1100T Six Core(125W) 30% i vise, 200 evra, cena gotovo ista.
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
:D ti mislis da je celeron neunistiv, probaj athlon unistiti :D
Pa, ako je za poređenje Athlona i Northwood serije Intelovih procesora, taj period zapravo, onda si samo trebao malo pustiti proc. bez kulera.. jedno 7 do 8 sekundi. Gotovo. Atlhon - mrtav. :D Naduje se jezgrence ono maleno.. iskakalo to .. kao pur pena, ne sekiraj se.
 
Natrag
Top