Uspon Ateizma i propast krive Religije

Sta mislite o Ateizmu?

  • Ne verujem u Boga,Bog ne postoji,Religiju treba unistiti.

    Votes: 1 25,0%
  • Bog mozda i postoji,ali sigurno ne kako propovedaju verske vodje moga naroda.

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u jednog Boga Oca

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u trojstvo

    Votes: 1 25,0%
  • Verujem u vanzemaljce na drugim planetama

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    4
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"PRVORODJENI IZ MRTVIH" o tome biblija govori.

Nikako u drugom slislu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa bolji rod su pokazali ateisti i agnostici od vjernika Katoličke, Pravoslavne i Islamske vjeroispovjesti. U prosjeku.

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
"PRVORODJENI IZ MRTVIH" o tome biblija govori.

Nikako u drugom slislu.

Bog Otac nikada nije umro,dok Sin Bozji jeste umro i bez pomoci Boga Oca da ga vaskrsne iz mrtvih,bio bi zauvek mrtav.
Ako to ne razumes ,ti ne razumes ni Bibliju.
Bog Otac je vaskrsnuo Isusa Hrista,a nije sam od sebe Isus uskrsnuo.
I po ovom i po bilo cemu drugome sin nije ravan svome ocu sem u vasim fantazijama...zahvaljujuci cemu je i procvetao ateizam.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije umro Bog, već Bog koji je postao čovek preuzevši na sebe ljudsko telo, i u tom telu - on je bio potpuno zavisan od Boga Oca, kao što je zavisan i svaki čovek koji se rađa na zemlji, sa razlikom - da je on imao autoritet koji ima samo Bog nad životom i smrću, jer je rekao "JA SAM ŽIVOT" i još više "JA SAM ISTINA I PUT"

Ovo su atributi Boga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije umro Bog, već Bog koji je postao čovek preuzevši na sebe ljudsko telo, i u tom telu - on je bio potpuno zavisan od Boga Oca, kao što je zavisan i svaki čovek koji se rađa na zemlji, sa razlikom - da je on imao autoritet koji ima samo Bog nad životom i smrću, jer je rekao "JA SAM ŽIVOT" i još više "JA SAM ISTINA I PUT"

Ovo su atributi Boga.

O "atributima Boga "ne treba previse pisati.
Jedan je pravi Svemoguci Bog,a svi ostali mogu biti Silni ili lazni.,kako god hoces.
Isus nije Bog Svemogucijer da jeste sigurno bi to kazao,ali on to nikada nije kazao sem da je njegov Otac veci od njega.
Jovan 14;28 "....jer je Otac moj veći od mene.".
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
"....jer je Otac moj veći od mene.".

U zemaljskom smislu DA.

ajd da se slozismo u zemlajskom smislu,a sad da vidimo u nebeskom smislu...
Dal je Sin bio nizi od svoga Oca na nebu pre nego sto je dosao na zemlju,i kad se vratio sa zemlje na nebo???Imas li dokaze?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije bio niži, jer biblija govori o Isusu kao jednakom Ocu, i u starom, i novom zavetu.
Sve ostalo kod Js je povodom toga stvoreno veštački, van konteksta, da bi se tako prikazalo.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nije bio niži, jer biblija govori o Isusu kao jednakom Ocu, i u starom, i novom zavetu.
Sve ostalo kod Js je povodom toga stvoreno veštački, van konteksta, da bi se tako prikazalo.

Da je Isus jednak svome ocu ,ne bi Isus nikada napisao da je njegov Otac veci od njega prema Jovan 14:24,28
24 Koji nema ljubavi k meni ne drži moje reči; a reč što čujete nije moja nego Oca koji me posla.
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Da imas ljubavi prema Isusu obradovao bi se i shvatio da je Bog Otac uvek veci od Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.

Naravno, veći u zemaljskom smislu kao čoveka rođenog u telu.

Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se isporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek,
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove"
( Filibljanima 2. 5 - 8 )
 
Natrag
Top