VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne znam kako tumačite ove izraze.

Ako REINKARNACIJA znači povo rođenje, ili utelovljenje, a INKARNACIJA samo rođenje ili utelovljenje, onda je istina da se Isus inkarnirao ili utelovio u telu Marije.

Što se tiče vaskrsenja, ono se ne može nikako nazvati bilo kojim od ova dva imena, osim jednostavno VASKRSENJE, jer Isus nakon smrti nije napustio telo, već je umro i prebivao u grobu, a ono je prilikom vaskrsenja bilo samo podignuto iz besvesnog stanja.

Oni koji veruju da je Hristos nakon smrti napustio telo - imaju svoj razlog da veruju u ponovo Hristovo inkarniranje, ili čak reinkarniranje, ali u bibliji to ne postoji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja ne znam kako tumačite ove izraze.

Ako REINKARNACIJA znači povo rođenje, ili utelovljenje, a INKARNACIJA samo rođenje ili utelovljenje, onda je istina da se Isus inkarnirao ili utelovio u telu Marije.

Pa vidiš da se mora hvatati za terminologiju i kako nije reinkarnacija, nego inkarnacija, jer ne vjeruje u vaskrsenje, kod njih Isus nije vaskrsnuo, nego putovao od jednog tijela do drugog.

On ne smije da se bavi vaskrsenjem nego se bavi formalnim terminima, jer i sam zna da je vaskrsenje samo ako čovjek umre i ne zna ništa, spava u grobu i onda ustane.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa vidiš da se mora hvatati za terminologiju i kako nije reinkarnacija, nego inkarnacija, jer ne vjeruje u vaskrsenje, kod njih Isus nije vaskrsnuo, nego putovao od jednog tijela do drugog.

On ne smije da se bavi vaskrsenjem nego se bavi formalnim terminima, jer i sam zna da je vaskrsenje samo ako čovjek umre i ne zna ništa, spava u grobu i onda ustane.

Pa vi uopste ne verujete u vaskrsenje vec u "ponovno stvaranje", nemoj da ja tebe napadnem za to!

Ovo namerno izmisljas kako mi ne verujemo vaskrsenje, a bas vi ne verujete u to, jer vama je vaskrsenje "ponovno stvaranje" a ne kao sto je biblijski "ozivljavanje"!!!

I pominjes tu nekakvu "reinkarnaciju", nigde veze !

Pa i Hristos se "inkarnirao" i njegova licnost je na rodjenju usla u telo!!!

Dakle po tebi onda biblija "uci reinkarnaciju"!

Jer ne razlikujes termine!

Zato sam i rekao da su bitni termini!

Skroz si necastan, i manipulises kao zmija!

Ako REINKARNACIJA znači povo rođenje, ili utelovljenje, a INKARNACIJA samo rođenje ili utelovljenje, onda je istina da se Isus inkarnirao ili utelovio u telu Marije.

To ne ucim ja i ne koristim ja te termine, vec tvoja adventisticka crkva na teoloskom fakultetu!

Tvoja crkva dakle uci da se Isus "inkarnirao"!

Tripo necasno manipulise terminima, pominjuci "reinkarnaciju" umesto "inkarnaciju" (sto je ovde slucaj), a kaze da ja to radim!!!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ne može biti OŽIVLJAVANJE, jer oživljavanje podrazumeva proces koji se događa u bolničkim prostorijama sa pacijentima koji imaju telo.

Ćovek koji umre, on nema telo jer se ono raspadne u grobu, i to znači - da Bog mora ponovo da ga načini od postoječeg praha.
Ako praha nema zbog okolnosti koje su dovele do smrti, ponovo stvaranje je opet neminovnost.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa vi uopste ne verujete u vaskrsenje vec u "ponovno stvaranje", nemoj da ja tebe napadnem za to!

Mi vjerujemo čim je neko umro znači da će biti vaskrsnut. Terminologija je nebitna, nego vjerovanje.

Očigledno da vi ne vjerujete.

Ovo namerno izmisljas kako mi ne verujemo vaskrsenje, a bas vi ne verujete u to, jer vama je vaskrsenje "ponovno stvaranje" a ne kao sto je biblijski "ozivljavanje"!!!

Pa vaš opis vaskrsenja je u stvari reinkarnacija.

I pominjes tu nekakvu "reinkarnaciju", nigde veze !

Isti opis vašeg učenja.

Pa i Hristos se "inkarnirao" i njegova licnost je na rodjenju usla u telo!!!

To nema veze sa ovim o čemu govorimo.

Dakle po tebi onda biblija "uci reinkarnaciju"!

:beee:

Jer ne razlikujes termine!

Da bi bio formalista kao ti.

Skroz si necastan, i manipulises kao zmija!

Kojoj si ti povjerovao da neće umrijeti.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, ne može biti OŽIVLJAVANJE, jer oživljavanje podrazumeva proces koji se događa u bolničkim prostorijama sa pacijentima koji imaju telo.

Ćovek koji umre, on nema telo jer se ono raspadne u grobu, i to znači - da Bog mora ponovo da ga načini od postoječeg praha.
Ako praha nema zbog okolnosti koje su dovele do smrti, ponovo stvaranje je opet neminovnost.
Rec "vaskrs" u bibliji bukvalno znaci "podizanje", to znaci da "ozivljava isto", a "ne stvaranje ponovo"!

Kad "stvoris ponovo" to je druga licnost, a ne ista koja je umrla! To bi bio "klon"!

Ne mozes ga vratiti ako nemas osnovu, ako nesto nije preostalo nakon smrti!

Zato i postoji duh, koji prezivljava, jer prah nestane...

Vi ucite nebiblijsku nauku, i ja komotno mogu da vas besomucno napadam, ali ja nisam pokvaren.


Očigledno da vi ne vjerujete.
Pa vaš opis vaskrsenja je u stvari reinkarnacija.
Jeste! Mi pravoslavni ne verujemo u vaskrsenje, nama se duse sele i reinkarniraju iz tela u telo..

Postoji beskonacan niz reinkarnacija, i duse se sele..

A kukasti krst ako si primetio, on postoji i na budi. Mi verujemo da je buda bio dobar Hriscanin, i da je ljudima doneo put prosvetljenja, takodje je rodjen od device kao i Hristos..

Jesi sad zadovoljan?

Evo kopiraj i stavi na fb, da ti ucinim uslugu, da dobijes 5+.


Kojoj si ti povjerovao da neće umrijeti.

I vracara koja je isla za Pavlom je vikala "ovo su sluge Boga visnjega koje vam navescuju put spasenja" , pa je rekla istinu!

A ti krivudaj ko zmija, al Bozja zmija ce te progutati!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Rec "vaskrs" u bibliji bukvalno znaci "podizanje", to znaci da "ozivljava isto", a "ne stvaranje ponovo"!

Kad "stvoris ponovo" to je druga licnost, a ne ista koja je umrla! To bi bio "klon"!

Ne mozes ga vratiti ako nemas osnovu, ako nesto nije preostalo nakon smrti!

Zato i postoji duh, koji prezivljava, jer prah nestane...

Ne možeš da podigneš nešto što ne postoji, recimo ljude koje je raznela bomba, ili pojele ajkule, ili čiji prah je prosut po zemlji ili moru.

Čovek se po bibliji raspada i pretvara u prah, i Bog mora ponovo da mu stvori telo.
Dakle, radi se o ponovnom stvaranju tela.

Iz tvoje perspektive taj tvoj Bog je neki nemoćni Bog, koji nema moć da učini sve što kaže, i da ponovo stvori tog istog čoveka koji je pre živeo na zemlji.

To znači, da on nije apsolut na svim poljima.

Biblija takvog Boga koga ti propovedaš ne poznaje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rec "vaskrs" u bibliji bukvalno znaci "podizanje", to znaci da "ozivljava isto", a "ne stvaranje ponovo"!

A šta ako nema ostataka? Opet formalizam, da se nešto ponovo stvara, znači više nije ta osoba.

Tipično hvatanje za slamku.

Kad "stvoris ponovo" to je druga licnost, a ne ista koja je umrla! To bi bio "klon"!

Zato postoji inf. o psihološkom profilu čovjeka i njegova DNK,a svakako to nije nego uhovno biće kao što je po tvojoj nauci.

Naravno da ćeš da izbjegavaš razg. o tome da je to duh koji je ličnost, nigdje takve nauke nema u Pismu.

Ne mozes ga vratiti ako nemas osnovu, ako nesto nije preostalo nakon smrti!

A to je inf. a ne po tebi živo biće koje je neki duh.

Zato i postoji duh, koji prezivljava,

to nije živo biće, šta će onda da vaskrsava nekoga ako je već preživio.

jer prah nestane...

Ko i vaša lažna nauka.

Vi ucite nebiblijsku nauku,

KOja kaže da mrtvi ne znaju ništa niti misle.

i ja komotno mogu da vas besomucno napadam, ali ja nisam pokvaren.

Samo si vrijeđao, ali nisi pokvaren hoće to zajedno. Šta ćeš da napadaš da dokažeš da mrtvi znaju, iako piše da ne znaju.

Jeste! Mi pravoslavni ne verujemo u vaskrsenje,

Vaš opis vaskrsenja je reinkarnacija. Dakle nije vaskrsenje.

nama se duse sele i reinkarniraju iz tela u telo..

Kao i kod hindu religije.

Postoji beskonacan niz reinkarnacija, i duse se sele..

Nebitna stvar jednom ili 1000 puta, isti je proces i nauka.

A kukasti krst ako si primetio, on postoji i na budi. Mi verujemo da je buda bio dobar Hriscanin, i da je ljudima doneo put prosvetljenja, takodje je rodjen od device kao i Hristos..

Vaša nauka nije puno bolja od budizma.

I vracara koja je isla za Pavlom je vikala "ovo su sluge Boga visnjega koje vam navescuju put spasenja" , pa je rekla istinu!

Kakve veze to ima sa temom? Ti si toliki formalista da si rekao da je zmija satana jedan dio govorila istinu, ne znajući da je po definiciji laganje i govorenje činjenica u cilju dovođenja u zabludu drugoga.

A ti krivudaj ko zmija, al Bozja zmija ce te progutati!

božja zmija je progutala Saula koji je vjerovao u zagrobni život taman kao i vi i već vas guta uništavajući vam idolopokloničke hramove gdje se molite mrtvima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dakle, radi se o ponovnom stvaranju tela.

Upravo tako!

Prah nestane!

E sad, ako je po vama "covek = telo" , i ako nema "duse"(licnosti) koja izlazi, a prah je nestao, kako ces mu vratiti licnost???

Ako on "dobije novo telo" onda ce on dobiti i "novu licnost" jer je po vama "telo = licnost"!

Dakle, na taj nacin TI NEMAS ISTOG COVEKA VEC SI KREIRAO NJEGOVU KOPIJU!!!

Zato mora postojati "nesto" sto je "ubaceno u telo" i sto prilikom smrti nastavlja da postoji, tj. nesto "neunistivo", sto nije podlozno propadanju. To nesto je "Duh"!

da ponovo stvori tog istog čoveka koji je pre živeo na zemlji.

Laodikeja, LICNOST JE SVEST!

Ako je ona "svesna sebe", to znaci da je "jedinstvena" i da je ti ne mozes "prekopirati".

Ne mozes ti stvoriti isto telo koje se ponasa kao Laodikeja, i onda reci eto vaskrsnuo sam Laodikeju. Jer to nije Laodikeja! Pravi Laodikeja je i dalje MRTAV, a ti imas njegovu KOPIJU!!!

Laodikeja je zasebna i "svesna osoba", koja poseduje svoje JA!

Ta svest mora "nastaviti egzistenciju" nakon smrti, jer ako se "ugasi njen zivot" ti je ne mozes "prekopirati"!

Nije "licnost" kao kompjuterski program.

LICNOST JE SVESNA OSOBA!
AKO SE SVEST IZGUBI, ONDA SI JE IZGUBIO ZAUVEK!


Secas se kad je Hristos rekao: "DEVOJKA NIJE UMRLA, NEGO SPAVA"!

A secas se i zmije koja kaze: "NECETE VI UMRETI"!

Laodikeja, vi nas optuzujete bez razloga!
Jer Hristos i satana ovde govore isto.

Covekova svest nastavlja egzistenciju nakon smrti, jer ga jedino tako Bog moze vratiti.

Svest se ne gasi nakon smrti, vec se "odrzava zivom"!

To znači, da on nije apsolut na svim poljima.Biblija takvog Boga koga ti propovedaš ne poznaje.

Moze Bog sve, zato sto je iznad vremena, i zato sto i pre nego sto se pojavi problem on nacini resenje. Tako je nacinio resenje za smrt, jos pre postanka sveta. Ali cuda nisu krsenja prirodnih zakona fizike. Ako po zakonima fizike ne postoji resenje za smrt i propadanje tela onda resenje ne postoji, ali ce u tom slucaju Bog to predvideti pa ce ugraditi nesto nematerijalno u coveka sto prezivljava smrt. Tako on to radi, tako je sve u proslosti cinio unapred predvidevsi...

Bog ima resenje za sve, ali nije carobnjak kakvim ga vi predstavljate da radi nesto suprotno zakonima fizike.

Kakveveze to ima sa temom? Ti si toliki formalista da si rekao da je zmija satana jedan dio govorila istinu, ne znajući da je po definiciji laganje i govorenje činjenica u cilju dovođenja u zabludu drugoga.

Hristos je rekao: "DEVOJKA NIJE UMRLA, NEGO SPAVA"!

Zmija kaze: "NECETE VI UMRETI"!

Govore isto!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Laodikeja, LICNOST JE SVEST!

Pa nema ličnosti kada čovjek umre, ima inf. koja je u Bogu.

Ako je ona "svesna sebe", to znaci da je "jedinstvena" i da je ti ne mozes "prekopirati".

Ona nije svijesna. Jer bi onda i životinje imale svjest kada umru.

Ne mozes ti stvoriti isto telo koje se ponasa kao Laodikeja, i onda reci eto vaskrsnuo sam Laodikeju. Jer to nije Laodikeja! Pravi Laodikeja je i dalje MRTAV, a ti imas njegovu KOPIJU!!!

U vidu inf. a ne u vidu osobe.

Laodikeja je zasebna i "svesna osoba", koja poseduje svoje JA!

Ta svest mora "nastaviti egzistenciju" nakon smrti, jer ako se "ugasi njen zivot" ti je ne mozes "prekopirati"!

Nije "licnost" kao kompjuterski program.

Imaš li ti nauku u BIbliji ili samo ovako iznosiš neke svoje teorije.

LICNOST JE SVESNA OSOBA!
AKO SE SVEST IZGUBI, ONDA SI JE IZGUBIO ZAUVEK!

Po tvojoj nauci, zato Bog ima inf. a čovjek kada umre nije svijestan.

Secas se kad je Hristos rekao: "DEVOJKA NIJE UMRLA, NEGO SPAVA"!

Smisao teksta je da djevojka neće umrijeti drugom smrću koja je zauvijek,a ne da nije mrtva, pa SAN označava prvu smrt do vaskrsnuća. Šta hoćeš reći da cura nije umrla?

A secas se i zmije koja kaze: "NECETE VI UMRETI"!

Pa ljudi su opet umrli znači da je zmija lagala.

Laodikeja, vi nas optuzujete bez razloga!
Jer Hristos i satana ovde govore isto.

Žalosna je tvoja nauka da izjednačavaš Isusa sa satanom, a samo zato što nisi shvatio smisao teksta i što bez pogovora vjeruješ PC i njenoj nauci o zagrobnom životu.

Covekova svest nastavlja egzistenciju nakon smrti,

Zato stoji da mrtvi nemaju misli, osjećanja, ne slave Boga. Dakle nemaju ni svijest.

Svest se ne gasi nakon smrti, vec se "odrzava zivom"!

U tvojoj i vašoj mašti.

o se pojavi problem on nacini resenje. Tako je nacinio resenje za smrt, jos pre postanka sveta. Ali cuda nisu krsenja prirodnih zakona fizike.

Onda ne bi bila čuda da ne prkose prirodnim zakonima.
 
Natrag
Top