Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I to nije istina jer ko govori i činjenice u cilju dovođenja u zabludu onda govori laž.

A vi ste prihvatili njenu laž o zagrobnom životu.

Jel rekla zmija da ce biti kao bogovi poznajuci dobro i zlo?

Jeste!

Jel to istina?

Pa cak i Bog priznaje da jeste: "covek posta kao jedan od nas, poznajuci dobro i zlo"!

Dakle rekla je istinu!

Jel lagala kad je rekla "necete vi umreti"?

Cak i po vasem ucenju "niko ne umire zauvek" jer ima vaskrsenja! I smrt nije konacna! - "Bogu su svi oni zivi"!

Dakle rekla je delimicnu istinu!

Covek umire s obzirom na telo, ali smrt nije konacna i trajna, a sigurno nije besvesno stanje pa je zato to i izjavila!

Zato se uopste ne moze koristiti ovaj argumenat kao da je ona "apsolutno sve lagala"!

Ona je rekla nesto istine!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Jos nesto..

Ovo je odgovor i Jehovinim Svedocima na tvrdnju da Bog nije Trojstvo!

Zmija kaze:

"bicete kao bogovi, poznajuci dobro i zlo!"

A Bog to potvrdjuje govoreci:

"covek posta kao jedan od nas, poznajuci dobro i zlo!"

Apsolutna potvrda mnozine Bozanstva odnosno Trojstva!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
To sa zmijom sam vec objasnio. A uskrs je kada covjek umre i ponovo ozivi a toga kod vas nema. Vi negirate uskrsnuce.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Opet mislis da ces terminologijom nesto promijeniti i da je to nesto bitno. Stvaranje ili ozivljavanje. Bitno je da je uskrs a vi ga negirate. Objasnjenje koje nema smisla nije objasnjenje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Opet mislis da ces terminologijom nesto promijeniti i da je to nesto bitno. Stvaranje ili ozivljavanje. Bitno je da je uskrs a vi ga negirate. Objasnjenje koje nema smisla nije objasnjenje.
Ma kakva terminologija, zasto si tako zadrt covek?

Pa vi sami pisete kako je vaskrs "ponovno stvaranje" to pise u vasim knjigama i cak se objasnjava primerom i kaze se, citiram: "ako je Bog jednom stvorio coveka onda moze ponovo da stvori istog coveka"!

To sto vi pricate nije "ozivljavanje" vec "ponovno stvaranje"!

A Bog prema bibliji "ne stvara ponovo" vec "ozivljava" jer vaskrsenje na hebrejskom bukvalno znaci "podizanje" to jest da "isti covek ustaje", a ne da ga on stvara ponovo!!!

I mi ne negiramo vaskrs, ti lazes za nas, hoces da lazes, jer nemas kuda!

Kazi mi onda sme li Hriscanin da laze?

Ja ne lazem, to pise u vasim knjigama, naveo sam ti citat, a ti si slagao kako mi ne ucimo vaskrsenje, a to je "laz"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno da ponovo ozivljava coveka iz groba, ali moramo uzeti u obzir - da postoje ljudi koji su kremirani, koje je raznela bomba, ili koje su pojele divlje zivotinje.
Bog te ljude ne moze da ozivi, jer ti ljudi ne postoje ni u cesticama.

Dakle, iyraz PONOVO STVARA nije pogresan, kao ni OZIVLJAVA.

Bog ce da stvori te iste ljude sa istim fizickim predispozicijama.
Tako ce i pri ozivljavanju mrtvih morati ponovo da stvori njihovo telo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da ponovo ozivljava coveka iz groba, ali moramo uzeti u obzir - da postoje ljudi koji su kremirani, koje je raznela bomba, ili koje su pojele divlje zivotinje.
Bog te ljude ne moze da ozivi, jer ti ljudi ne postoje ni u cesticama.

Dakle, iyraz PONOVO STVARA nije pogresan, kao ni OZIVLJAVA.

Bog ce da stvori te iste ljude sa istim fizickim predispozicijama.
Tako ce i pri ozivljavanju mrtvih morati ponovo da stvori njihovo telo.

Pa vidiš da se on mora za nešto uhvatiti jer oni negiraju uskrs i uče reinkarnaciju, zato Bog ima inf. o svakom čovjeku i njegov dnk i psihološki profil, jer kako će oni koji nemaju nikakvih ostataka biti oživljeni nego tako.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da ponovo ozivljava coveka iz groba, ali moramo uzeti u obzir - da postoje ljudi koji su kremirani, koje je raznela bomba, ili koje su pojele divlje zivotinje.
Bog te ljude ne moze da ozivi, jer ti ljudi ne postoje ni u cesticama.

Dakle, iyraz PONOVO STVARA nije pogresan, kao ni OZIVLJAVA.

Bog ce da stvori te iste ljude sa istim fizickim predispozicijama.
Tako ce i pri ozivljavanju mrtvih morati ponovo da stvori njihovo telo.
Sada si potvrdio ono sto ja pricam svo vreme, da mora da postoji nesto sto "prezivljava smrt" i sto predstavlja osnov za vaskrsenje, bila to cestica, prah ili ma sta drugo nesto mora da preostane, da bi Bog na osnovu toga mogao vratiti istog coveka. Jer ako vraca po secanju onda to nije isti covek!

Sam si rekao da ga ne moze vratiti ako bar nema prah. A NEMA GA JER ON NESTANE!

Primer ti je kod kloniranja, moras imati dnk. Ne mozes klonirati ako bas nista nemas, ako ne posedujes genetski materijal. A ovo je mnogo komplikovanije, jer se radi o "osobi" tj "licnosti"!

Mi verujemo da je to nesto sto Bog koristi da ozivi coveka duh, koji preostaje nakon smrti i da je u njemu sadrzana licnost coveka! Tu licnost onda on ubacuje u novoformirano telo, koje nije isto kao prethodno.

Drugacije se ne moze vratiti isti covek, eventualno se moze "stvoriti" isti, ali ne i vratiti njegova jedinstvena licnost, jer ta licnost negde mora biti pohranjena , odnosno sacuvana!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top