Uskrs koliko puta i kada?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ovdje ne govorimo o prazniku Vaskrsu ili Uskrsu nego o teologiji uskrsa. Dakle sve vezano za ponovno oživljavanje ljudi.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Bez Hristovog Vaskrsenja ne bi bilo ni vaskrsa pravednika. Ne bi ponovo mogli biti vraćeni u život. Zauvek bi ležali u grobovima tj. ne bi nikada više bili vraćeni u postojanje.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Ako misliš na vaskrs pravednika i nepravednika onda to po Bibliji je jasno. Pravednici vaskrsavaju jednom i to prilikom Hristovog Drugog dolaska a nepravedni takođe jednom i to nakon hiljadugodišnjice da bi zatim primili konačnu kaznu tj. večnu smrt.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ako misliš na vaskrs pravednika i nepravednika onda to po Bibliji je jasno. Pravednici vaskrsavaju jednom i to prilikom Hristovog Drugog dolaska a nepravedni takođe jednom i to nakon hiljadugodišnjice da bi zatim primili konačnu kaznu tj. večnu smrt.

A šta ćemo sa onima koji su ustali kada i Isus i odevdeni sa njim u nebo, tj. Isus ih je odveo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Pa to si sam objasnio nešto ranije. To je snop prvina. To se slažem. Ali i oni ustaju jednom i više ne umiru. Oni su predslika opšteg vaskrsa pravednika. Ali imamo i pre njih vaskrsle tj. one koji "smrti nevideše" tj. Iliju i Enoha i brzo vaskrslog Mojsija. To je još zanimljivije pitanje;)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
ISUS POMAZANIK
USKRSNUT OD BOGA OCA JAHVE


==================================


DJELA APOSTOLSKA 2,24

Ali BOG GA USKRISI oslobodivši ga grozote smrti

jer ne bijaše moguće da ona njime ovlada.


DJELA APOSTOLSKA 2,32

Toga ISUSA USKRISI BOG! Svi smo mi tomu svjedoci.


DJELA APOSTOLSKA 3,15

Začetnika života ubiste. Ali BOG GA USKRISI OD MRTVIH, čemu smo mi svjedoci.


DJELA APOSTOLSKA 4,10

Neka bude znano svima vama i svemu narodu Izraelovu: po imenu Isusa Krista Nazarećanina, kojega ste vi raspeli, a KOJEGA BOG USKRISI OD MRTVIH!

Po njemu ovaj stoji pred vama zdrav!


DJELA APOSTOLSKA 5,30

BOG OTACA NAŠIH USKRISI ISUSA kojega vi smakoste objesivši ga na drvo.


DJELA APOSTOLSKA 10,40

BOG GA USKRISI TREĆI DAN i dade mu da se očituje -


DJELA APOSTOLSKA 13,30

Ali BOG GA USKRISI OD MRTVIH.


DJELA APOSTOLSKA 13,33

BOG je ispunio djeci, nama, USKRISIVŠI ISUSA, kao što je i pisano u Psalmu drugom: Ti si Sin moj, danas te rodih.


DJELA APOSTOLSKA 13,37

a ONAJ KOGA BOG USKRISI ne vidje truleži.


RIMLJANIMA 10,9

Jer ako ustima ispovijedaš da je Isus Gospodin,

i srcem vjeruješ da ga je BOG USKRISIO OD MRTVIH, bit ćeš spašen.


1. KORINĆANIMA 6,14

Ta BOG KOJI JE GOSPODINA USKRISIO i nas će uskrisiti snagom njegovom.


GALAĆANIMA 1,1

Pavao, apostol - ne od ljudi ni po kojem čovjeku, nego po Isusu Kristu i ,

BOGU OCU KOJI GA USKRISI OD MRTVIH -


KOLOŠANIMA 2,12

s njime suukopani u krštenju, u njemu ste i

suuskrsli po vjeri u snagu BOGA KOJI GA USKRISI OD MRTVIH.


1. PETROVA 1,21

koji po njemu vjerujete u BOGA KOJI GA USKRISI OD MRTVIH

te mu dade slavu da vjera vaša i nada bude u Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Šta će vaskrsenje ako duše (opisane kao duh) idu u raj? Pravednih naravno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.392
Šta će vaskrsenje ako duše (opisane kao duh) idu u raj? Pravednih naravno.

Mislim da bi onda trebao otvoriti temu o besmrtnosti duše ili recimo vaskrsenje i besmrtnost duše. Meni se čini da ovaj naziv teme koji si pokrenuo više odgovora temi o vaskrsu tela. No, ti si pokrenuo temu i tvoje pravo da je usmeravaš kako želiš;).

Ok, dakle vaskrsenje i besmrtnost duše.

Naravno moje shvatanje podrazumeva da čovek dobija ponovo život nakon vaskrsenja i da je vaskrsenje zapravo jedina nada čoveka da će ponovo biti vraćen u život. Do tada čovek počiva u grobu nesvestan ičega i bez ikakvog drugog entiteta izvan tela koji ga nadživljava.

Na tvoje pitanje zašto bi čekali vaskrsenje tela ako već duša je u Raju tradicionalisti imaju odeređen odgovor. On glasi da iako duša prebiva u blaženstvu ona još uvek ne uživa potpuno blaženstvo dok se ne spoji sa telom. Duša uživa delimično blaženstvo pa tako vaskrsom tela ceo čovek će uživati tada potpuno blaženstvo i to je svrha vaskresnja.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top