Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

USB zasticen od upisivanja podataka

Diskusija u 'Hardware' započeta od cyberdarosavac, 14.01.2018.

1. cyberdarosavac

cyberdarosavac Član

Zahvala:
    14
    Na USB flash od 32Gb sam ubacivao muziku,snimio sam oko 4Gb i onda je odjednom pojavilo upozorenje da uklonim zastitu od upisivanja podataka i od tad mu ne mogu nista ,ni da ga formatizujem,ni obrisem.Samo moze da se ocita tih oko 4Gb.U cemu je problem i kako da ga resim da ga bar napunim muzikom.

2. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.760
    Pol:
    Muški
    Na trzistu ima dosta kineskih USB-ova, koji su flesovanim pogresnim firmware-om da bi pokazivali veci kapacitet. Kada se prekoraci stvarni kapacitet, usb se zakljuca. Moguce je takav usb srediti ali uz mnogo muke, i naravno imace kapacitet po kapacitetu memorijskih cipova posle toga. Ako je ipak taj usb stvarno 32Gb, pokusajte da formatirate usb nekim od specijalizovanih alata ili sa diskpart:
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Takodje postoji mogucnost da su neki cipovi crkli ali tu nema pomoci.

3. maksimus64

maksimus64 Član

Zahvala:
    71
    Kod:
    probaj ovo, unutra je uputstvo

jbarukcic se ovo sviđa.
  4. olipetrovic

olipetrovic Član

Zahvala:
    25
    Imao sam slično iskustvo i to ti je najvjerojatnije kineska prevara kao što je Torgandwarf već napisao...... Ovi nabrojani alati mogu pomoći ali na "pravim" brand usb memorijama...a opet sve ovisi da li je unutra šta stradalo

5. slobaboske72

slobaboske72 Član

Zahvala:
    3.736
    Imam usb kupljen uz vip karticu pre 7-8 godina , volšebno prestaje da funkcionise (zabrana upisivanja) ? Elem pokusam sve youtube,google itd varijante , ma ništa crko ~`! Prođe par meseci meni bilo nešto dosadno ajd da vidim sta mogu . Nađem lika rus rastura te kineske šklopocije i ali na kraju snimka link ka sajtu usbdev.ru . Sada moj alcor micro usb od 4 giga ima 6 giga i radi !

Komsija76 se ovo sviđa.
  6. ocalinko

ocalinko Član

Zahvala:
    191
    Link ie OK, ali imam mali problem: KAKO da ga prevedem na engleski? Google translate ima limit od 5000 riječi, a ruski ni zucnuti ne znam.

7. slobaboske72

slobaboske72 Član

Zahvala:
    3.736
    Pa ne znam, prevodi deo po deo, ja na maxthonu imam translate cele strane ! U glavnom ti trebaju 2 programcića ,prvi je chip genius koji mozes skinuti sa te stranice . pa kad procitas sa tim chip programom svoj usb stick i njegov firmware ,onda po firmwareu trazis na toj stranici orginalan program za formatiranje tvog usba. kad ga nađeš skines i trazis na youtube tutorijal za bas taj tvoj usb i program .
    Ja sam koristio ovaj video, zanimljivo pocinje od 10 minuta

Kod:

jolemisa i Torgandwarf se ovo sviđa.
  8. cyberdarosavac

cyberdarosavac Član

Zahvala:
    14
    Ajd' da probam i te Ruse,ako oni nisu "izburgijali"nije niko.:tease:

Bazlik se ovo sviđa.
  9. cyberdarosavac

cyberdarosavac Član

Zahvala:
    14
    Ne vredi ,ovaj koji mi ocita da je usb nema na njihovoj listi,ima slicni ali ne uspeva :assassin:.Pa sta da se radi,to je to.

10. slobaboske72

slobaboske72 Član

Zahvala:
    3.736

Pa nije jos sve izgubljeno, probaj preko firmwarea traziti fles za isti, ono kad nemaš šta drugo da radiš, mozda naletiš od proizvodjača

Preporučite stranicu