USB dial-up modem

Učlanjen(a)
13.03.2010
Poruka
436
Gde mogu naci ovako nesto :

PUVX1q7.jpg


na maticnoj nema PCI slot , nema uslova za Wireles, nema uslova za ADSL !
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Zar nije bolje resenje uzeti internet preko nekog mobilnog operatera?
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa dal itko više koristi Modem?? :D
Naravno da koristi, modem ce i za sto godina da bude aktuelan...on ima i prakticnu upotrebu,izadjes na livadu izvuces iz mobilnog karticu i koknes u USB modem,sve to krknes u USB port i imas Internet na lapu,naravno postoje i druge kombinacije sa wifi-jem,nego mi se cini da si ovo pitanje trebao da postavis na nekom forumu sa Kube ili Severne Koreje,da vidis kako su ti jadnici izolirani i gde se internet smatra Bozanskim dilom,al dobro sad...(ima ljudi koji jos roljaju dial-up).
Inace ce modemi velicine nokta sa prsta da budu izuzetno aktuelni kad pocne ovaj bezicni sa naocarima za suncanje,zamisli na levo oko imas net ,a na desno gledas kako se duga prelama na nebu posle kise...u zagljaju neke zenske ili nekog rutavo-kovrdzavog tipa,zavisno od opredeljenosti...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema sta da se gleda Kineski ZTE modemi su neprikosnoveni po tom pogledu(a,i drugi...naravno),huawei su najgori,uzgred...,sve sto je postojalo i dalje ce da postoji ,samo sto ce da se Miniaturizira,znaci usavrsavanjem postaje manje,modemi su ti u stvari cipovi,ako razumes o cemu pricam,znaci vodi racuna sta ugradjujes u sebe pametane.Ruter ti je napredna verzija modema s tim sto ima mogucnost deljenja interneta ostalim uredjajima u kuci.Poenta je da se mnogo visoko leti i ljudi preuvelicavaju sebe,ako oni nesto imaju onda ispada neverovatno kako drugi to nemaju.Buducnost ka kojoj srljamo ce u stvari biti vrlo neizvesna,dotle da ce cak postojati jagma sa uredjajima koji blokiraju internet,kontra-cip.(nasilno cackanje po mozgu(frekfencija)).
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa,jel sad s tobom preko modema komuniciram ...20Mb ,Protok,jel oces da ti nacrtam kako modem izgleda ili sta?...Znas li ti uopste sta je modem danas...to ti je ko mobilni telefon...moze da bude neverovtno brzo,zavisno od volje provajdera...nije mi jasno sta hoces da kazes...?

P.S....ej salim se ,izvini na moj agresivan pristup,zapravo sam tacno znao sta si pitao,a ja sam podbacio odgovor sa USB modemom.Inace smo pokusali da ovaj problem resimo preko privatne poruke...covek naime zivi na selu pa nema tehnicke mogucnosti za nista drugo osim dial-up konekcije, a za nesrecu na racunaru nema pci slot da utakne modem.Posle vise izmenjanih poruka dosli smo do zakljucka da bi tu mogao da upadne adapter :USB VS. PCI,sto je bila ko neka vrsta resenja u tom trenutku.Od tada se nije javljao da kaze sta je bilo,a mozda i jeste,ko zna...ja obrisa one poruke.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.09.2014
Poruka
54
Pa,jel sad s tobom preko modema komuniciram ...20Mb ,Protok,jel oces da ti nacrtam kako modem izgleda ili sta?...Znas li ti uopste sta je modem danas...to ti je ko mobilni telefon...moze da bude neverovtno brzo,zavisno od volje provajdera...nije mi jasno sta hoces da kazes...?

P.S....ej salim se ,izvini na moj agresivan pristup,zapravo sam tacno znao sta si pitao,a ja sam podbacio odgovor sa USB modemom.Inace smo pokusali da ovaj problem resimo preko privatne poruke...covek naime zivi na selu pa nema tehnicke mogucnosti za nista drugo osim dial-up konekcije, a za nesrecu na racunaru nema pci slot da utakne modem.Posle vise izmenjanih poruka dosli smo do zakljucka da bi tu mogao da upadne adapter :USB VS. PCI,sto je bila ko neka vrsta resenja u tom trenutku.Od tada se nije javljao da kaze sta je bilo,a mozda i jeste,ko zna...ja obrisa one poruke.

To je već druga pjesma :) a nebi mogao preko nekog operatera na 3G mrežu?
 
Natrag
Top