Uradi sam - Hauba Akvarijuma

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
ako negde zapne tu sam ( doduse u zadnje vreme slabo ali ..... )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruka
3
Super ste sve to napisali, ali ja bih jednostavno rekla sledeće:
1. Ako Vam se svidi ribica, kupite je i stavite u neku ukrasnu teglu na radni sto,
2. Kada se zaljubite u nju, kupite njjeftiniji akvarijum, pumpu i ako možete filter- ali i dalje treba da uzivate u prizoru vratolomija svoje ribice, a ne da akcenat bacate na dizajn akvarijuma
3. Ako Vas ljubav i dalje drži i iribica Vam sređno se bacaka, onda ćete se već raspitati šta činiti da olakšate sebi i da li da se bavite akvaristikom ili ne.

Vlasnik sam dva akvarijuma već pet godina. Dakle... da opet ništa ne znam, ne bih prvo naučila šta je akvaristika, nego bih kupila ribicu koja me fascinira, kao što već jesam i tada dozvolila ljubavi da se razvije jer šta će Vam ribica sponzorušica :))))

A kada zvaolite, onda ćete u ljubav i ulagati ako želite da je sačuvate :)

Mislim... tutorijalis u super i to... al ne plašite ljude, sve se to samo kaže ako ljubav se rodi na prvi pogled :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Vecina pocetnika upravo tu gresku nacina na pocetku bavljenja akvaristikom. Naime. Pre nego li neko osudi ribu na izdrzavanje kazne u nekoj tegli zapitajte se da li bi i vi uspeli da se odomacite i naviknete na sobu 2 x 2 m, i da u roj sobi provedete par meseci ili godine.
Pre nego li neko nabavi svoju prvu ribu trebao bi da zna sto vise podataka o samoj vrsti ribe kojoj pripada. Takodje trebao bi da zna i koje uslove zahteva ta riba pa tek onda posto sredi i pripremi uslove u AKVARIJUMU ( ne tegli ), i posto obezbedi svu ostalu potrebnu opremu, tek onda kupuje ribu.
Ima dosta dobrih tekstova na forumu ( a i na netu ), gde bi mogao svaki pocetnik da dodje do potrebnih informacija o samoj akvaristici i pocecima bavljenja ovim hobijem i sve sto je potrebno jeste da odvojite malo vremena .....
 
Učlanjen(a)
28.04.2011
Poruka
1
Pozdrav drustvo,sve ovo lepo pise ali ja imam jedan drugi problemcic.Ja zivim u gradu a tu nemen gde da drzim akvarijum a on se nalazi u selu i nije bas blizu da bih svaki dan putovao da hranim ribice,pa sam hteo da pitam imate li neki predlog kako da napravim automatsku hranilicu za rubice koja ce ih hraniti jedno ped dana-sest dana dok sam ja u gradu
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Zoki, sumljam da ces ovo procitati, ali za ostale : Da , postoji automatska hranilica . Sem brendiranih modela, moze da se odradi u u DIY varjanti.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruka
0
Ja bih te zamolio nesto ako ima neki crtez ili slika kako se montira Atman potapajuca pumpa u u spoljni filter filter
Unapred zahvalan .Buda
 
Natrag
Top