Underclocking?

Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
Pozdrav, imam intelov procesor koji radi na 3GHz, sto mi je jako puno i sto moj sistem hladjenja ne moze da ohladi, imam problem sa gasenjem jer iz bezbednosnih mera se kompjuter gasi na 80C (recimo youtube full screen dostize tu temperaturu, a za neku igru i da ne pricam), to mogu da promenim, ali ne bih da rizikujem, radije bih smanjio jacinu procesora na recimo 1.8Ghz, jer ne koristim nista zahtevno, pitanje je kako to da uradim, drugo pitanje je da li mi preporucujete to da uradim?
Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
To nemas potrebe raditi, jednostavnije ti je da uzmes i ocistis racunar ili dodas par ventilatora da izvlace vazduh, a mozes i ubrzati postojece do kraja ako hoces samo ce praviti veliku buku.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
imao sam dva dodatna ventilatora jedan sa boka koji je davao vazduh, a drugi iza odvodio, to mi nije pomoglo, em je sakupljao prasine kao nenormalan, tako da sam taj sa boka skinuo, redovno ga cistim i mazem, mozda bih mogao da stavim opet taj bocni i da ih odvrnem do "daske" samo ni to ne umem da uradim
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Sigurno je bolje da vratis taj bocni ventilator iako on ubacuje tu sitnu sobnu prasinu,ali i hladi ceo komp.nemoj da ti bude tesko da cistis komp cesce,produzices mu vek sigurno,nego da se greje i onda pocne deo po deo kompa da otkazuje,opterecuje napajanje i dolazi do nadimanja kondenzatora.pregrevanje procesora.punjenje prasine u memorijske slotove i t. d.nije dzabe bio postavljen taj ventilator.Jednom u dva meseca nije problem izduvati prasinu,pa i jednom mesecno,ako zelis da imas komp.
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
hvala na odgovorima, mada bih ipak probao da smanjim jacinu procesora, verujem da bi mi to pomoglo ili pak da nabavim neki slabiji procesor, da ja jedini koristim komp o tome ne bih ni razmisljo,
a vidim ukucanima kako se gasi prilikom pokretanja neke fles igre, youtube-a... pa bih voleo to da sredim
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mijenjati jaci procesor za slabiji? :D e ovo jos nisam cuo, apsurd, ima uvijek nacin da se smanji temperatura, ajd probaj da radis tako sto ces skinuti jednu stranu racunara otvorenu, vidi hoce li se manje grijati i gasiti, cisto da testiras cirkulaciju vazduha u kucistu
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
gasice se, pokusavao sam, cak sam i napred one plocice gde je cdrom skido, rasklapo-sklapo i video da ne pomaze nista pa sam doso na ideju da smanjim jacinu procesora
 
Активиста
Učlanjen(a)
25.02.2012
Poruka
2.845
maticna je p4m900-m4

edit
sada skinuo speedfan i zabrinjavaju me temp1 i tem2, evo slike:
untitled.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ti treba da proveris taj ventilator sto direktno hladi procesor,mozda on nije u redu i ne hladi dovoljno.
 
Natrag
Top