Umrezavanje dva ili vise racunara

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
000jy.jpg


Kratko upustvo za spajanje dva ili vise racunara u mrezi...
Kao prvo potrebno je da vasi racunari poseduju mreznu kartu. Za spajanje
racunara treba nam jos i UTP kabal koji u zavisnosti od nacina
krimpovanja moze biti :

1.Crossover



2.Straight




Za spajanje PC na PC potreban je UTP kabal krinpovan po Crossover standardu.
Kada prikljucimo kabal u mreznu karticu potrebno je podesavanje mrezne karte i to na sledeci nacin:

1. Odemo u Control Panel



2.Zatim Network Connection-mrezne veze



3.U novootvorenom prozoru.....



4.Internet protokol



5.Dodeljivanje adresa prvom racunaru




6. Dodeljivanje adrese drugom racunaru



Po pritisku na dugme Ok kod drugog racunara vasi racunari su za par sekundi umrezeni.
Za umrezavanje vise racunara potrebno je pored opisanog jos i uredjaj koji se zove switch (svicer)koji sluzi za kreiranje i sirenje veze na vise racunara...

 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Sve ovo u PDF...


:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1053&authkey=ADSJA4eXOizNj80" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]



 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
A kako da povezem dva racunara crossover kablom da dijele Internet?Internet je ADSL,a modem je povezan USB kablom.
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
za tako nesto bi mogao da ti poslusi adsl modem ruter, kao sto ih telekom daje...
mozes da podeslis internet na 4 racunara, plus bezicno preko antene...
 
Član
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
69
Imam dva porta na modemu.To onda znaci:jedan racunar preko USB porta a drugi preko mrezne.Da li trebam obaviti neka dodatna podesavanja jer ovaj racunar koji je prikljucen preko mrezne karte ne moze da dobije IP adresu.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Imam dva porta na modemu.To onda znaci:jedan racunar preko USB porta a drugi preko mrezne.Da li trebam obaviti neka dodatna podesavanja jer ovaj racunar koji je prikljucen preko mrezne karte ne moze da dobije IP adresu.

Najbolje ti je resenje...da bi imao stabilan internet,je da kupis swicer koji nije vise od 7-8 evra i koji sam kreira mrezu...Ja sam radio nesto slicno tebi i tek mi svanulo sa svicerom...Ides modem u svicer LAN-om i iz svicera imas obicno 4-8 izlaza .....te lanom povezes iz svicera racunar,na drugi izlaz takodje lanom drugi racunar.....on sam kreira mrezu i nema greske......;)
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Boki care,imam problem.Na jednom racunaru koji je bio u LAN-u radio sam reinstalaciju sistema.Kako sad da ga opet "vratim" u LAN.A u network connections nema LAN(Local Area Conection).
Pomagaj!!!

I da na tom racunaru nemogu da se povezen na internet :(
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Nisi instalirao drajvere.
Napisi koja je maticna pa ce ti neko postaviti drajvere ili ih ti sam nadji na sajtu proizvodjaca.
 
Natrag
Top