Uklanjanje win 7

Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Da obrisem win7 a da mi se ubuntu i win xp ne zeznu.
Win xp C:
win7 D:
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ubaci instalacijski disk i obriši D particiju na kojoj je win 7. Sve šta imaš na njemu će biti izbrisano, ali to sam znaš.

Radi kao da radiš reparaciju windowsa.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Ubaci instalacijski disk i obriši D particiju na kojoj je win 7. Sve šta imaš na njemu će biti izbrisano, ali to sam znaš.

Radi kao da radiš reparaciju windowsa.

Da ga formatiram ili obrisem.I ciji instalacijski disk jel svejedno.

I hoce li mi posle sigurno raditi xp i linux.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
434
Po toj logici uzmi program za particije (acronis napr.) pa briši iz njega. Ukoliko kreneš sa instalacionim diskom, ostaje ti trag i uvek će da ti se pojavi u meniju (kad startuješ) i win7 kao opcija, anjega nemaš. Dakle, uzmeš lepo neki Acronis pa pogledaš particije, povadiš podatke iz win 7 i prebaciš u xp, uradiš format particije, pa sa Acronis OS Selectrom pobrišeš šta je ostalo od tragova i izabereš koji će OS prvi da se digen kad upališ makinu. Kakav instalacioni disk.
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
Rijesio sam problem.
Prvo sam formatiro particiju na kojoj je bio win7.
Pomocu instalacijskog diska od XP popravio sam XP-ov MBR jer je ostao bootloader od win7.
Pomocu live cd ubuntua popravio sam grub ,koji sam kasnije update-ovo.
 
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
2
2dulle ne treba ti nikakav program da bi ovo uradio-kada si na XP on je na C particiji-na D particiji ti se nalazi Windows 7-Napomena:eek:vo radi dok ti je podignut XP
desni klik na D particiju-format-stavi da ti particija bude NTFS kako bi je mgao koristiti i iz Ubuntu OS-kada se formatiranje zavrsi imaces praznu D particiju na koju mozes da stavjas sta ti je volja-poenta svega je sto ces ovu particiju moci da koristis kada je podignut Xp a takodje i kada je podignut Ubuntu.poz
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
2dulle ne treba ti nikakav program da bi ovo uradio-kada si na XP on je na C particiji-na D particiji ti se nalazi Windows 7-Napomena:eek:vo radi dok ti je podignut XP
desni klik na D particiju-format-stavi da ti particija bude NTFS kako bi je mgao koristiti i iz Ubuntu OS-kada se formatiranje zavrsi imaces praznu D particiju na koju mozes da stavjas sta ti je volja-poenta svega je sto ces ovu particiju moci da koristis kada je podignut Xp a takodje i kada je podignut Ubuntu.poz

Da ali kada samo formatiram particiju na kojoj je win 7 ostane njen bootloader.
Zato se prvo mora popraviti xp-ov mbr.
 
Učlanjen(a)
01.11.2010
Poruka
27
kad si u xpu on ti je primarni, kad si u 7 onda je on, a zato jer se bootloader instalira na particiju gdje je os, ne na onu gdje je bio prvi os.
kad nisi nigdje ( ugaseno ) onda je primaran onaj kog si zadnjeg instalirao
jer kad si u sedam ona ti je pod C isto ko i xp kad si u njemu, ko sto bi bila i vista da si u njoj. svaki pokrenuti windows je na C kolko god ih imao.
tako da VladanBan ti je dobro rekao samo formatiras. i kad ga restartas imas normalan grub ( radi ) gdje su lin i win loader (xp) koji isto rade. nisi trebao dirati ni grub ni mbr nakon, sve bi radilo
 
Mlada nada
LEGEND
Učlanjen(a)
08.04.2010
Poruka
1.292
kad si u xpu on ti je primarni, kad si u 7 onda je on, a zato jer se bootloader instalira na particiju gdje je os, ne na onu gdje je bio prvi os.
kad nisi nigdje ( ugaseno ) onda je primaran onaj kog si zadnjeg instalirao
jer kad si u sedam ona ti je pod C isto ko i xp kad si u njemu, ko sto bi bila i vista da si u njoj. svaki pokrenuti windows je na C kolko god ih imao.
tako da VladanBan ti je dobro rekao samo formatiras. i kad ga restartas imas normalan grub ( radi ) gdje su lin i win loader (xp) koji isto rade. nisi trebao dirati ni grub ni mbr nakon, sve bi radilo

Formatirao sam d: particjiu iz ubuntua ali je grub i dalje vido njen bootloader iz koga sam birao izmedju sedmice i xp-a,a nije vidio xp iako sam ga update(grub).
 
Učlanjen(a)
01.11.2010
Poruka
27
pa zato jer si formatirao iz ubuntu, a on ti je s particijom i formatirao win loader pa nisi mogao xp, kad si popravio xp vise nisi mogao u grub pa si popravljao nj i onda ti se okrenulo kolo kao da si instalirao ubuntu nakon xp, pa je sve radilo
ako formatiraš win radis to iz win, ako hoces lin radis iz lin, nije bitno kojim redom. intervencije boot i live cd-ima su potrebne samo ako brises sustav druge vrste iz sustava prve vrste ili kontra
 
Natrag
Top