Uklanjanje objekta iz slike

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Nasli ste na netu neku sliku koja vam treba ali se na njoj nalazi objekat (ili neki deo koji vam se nesvidja)...jednostavno cete izbaciti taj objekat putem jednog malog alata koji imate na linku.....

:download:

Kod:
http://rapidgator.net/file/12996020/InpaintSetup.rar


Naprimer......slika pre obrade sa ovim alatom.....

002zkr.jpg


slika posle obrade......uklanjanja aviona......

003phq.jpg


Idemo redom.........;)
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Posto startovali program i odredili koji deo u slici zelimo ukloniti (u ovom slucaju natpis boki71).....broj 1

005trd.jpg


U prozoru programa kliknucemo misem na zutu ikonu fascikle Otvori.......broj 2 a zatim u novootvorenom prozoru pronaci sliku u racunaru iz koje zelimo ukloniti neki objekat,obelezimo je i kliknemo misem na Open.....broj 3

006gfy.jpg


Zatim kliknite misem na ikonu u gornjem meniju .....broj 4,te polako misem oivicite(uokvirite) deo koji zelite da izbacite sa slike....broj 5

007boj.jpg


Zatim posto opsekli zeljeni deo,kliknite na ikonu play u gornjem meniju alata...broj 6 ,i sacekajte par trenutaka da se proces obavi do kraja.......broj 7

008cdp.jpg


Posto ste uklonili objekat koji zeleli......broj 8,preostaje jos da usnimite u racunar sliku bez objekta...Kliknite misem u gornjem meniju na File a zatim i u padajucem na Save As....broj 9

009dcy.jpg


Odredite u kom delu racunara zelite usnimiti sliku bez objekta koji izbrisali,dajte ime novonastaloj slici i kliknite misem na Save.....broj 10

010op.jpg


Sada imate sluku kakvu ste zeleli.....bez objekta u njoj.....

011mof.jpg


Kod slika sa jednobojnom povrsinom postupak se lako odradjuje u jednom prolazu...takodje moze i kod slika koje nisu jednobojne i sarene samo treba ici vise prohoda dok se ne izjednaci mesto odakle uklanjate objekat sa pozadinom......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.01.2010
Poruka
82
fff

Meni nenudi save as nakon sto sve uradim...ono blijed mi bude nemogu sacuvat sliku...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Meni nenudi save as nakon sto sve uradim...ono blijed mi bude nemogu sacuvat sliku...

nisi krekovao program dobro.......posle kopiranja kreka i .reg fajla...
startuj u folderu gde ti instalacija taj .reg fajl......i program ce raditi bez problema......;)
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1130&authkey=AHbRndpiepNQ2Gs" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top