Ukida li Pavle Subotu i praznike- Kolološanima 2,16.17?

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Hm, al to nije bas adventisticki?

Pa "adventistički" je proučavati Pismo zar ne:). I hrišćanski pa na osnovu toga prosuđivati. Naravno kao što rekoh Bog otkriva istine svoje reči kako vreme prolazi i sve veću i veću svetlost. Kao i kroz pokret Reformacije u XVI veku. Niti su reformatori sve odmah znali niti su bili bez mane kako u dogmama tako i u praksi. Ali je Bog postepeno vodio ka povratku jevanđeoskim istinama. Naravno, još istražujem i bavim se ovim pitanjem.

Gde ona o tome pise?
Ako mozes navesti, znacilo bi mi da procitam, a ne secam se toga?

Mislim da je u V knjizi svedočanstava. Nisam ni ja dugo to pročitao ali znam da sam slično tome našao i da sam diskutovao sa braćom o tome. Ako nađem tačno navešću.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa "adventistički" je proučavati Pismo zar ne:). I hrišćanski pa na osnovu toga prosuđivati. Naravno kao što rekoh Bog otkriva istine svoje reči kako vreme prolazi i sve veću i veću svetlost. Kao i kroz pokret Reformacije u XVI veku. Niti su reformatori sve odmah znali niti su bili bez mane kako u dogmama tako i u praksi. Ali je Bog postepeno vodio ka povratku jevanđeoskim istinama. Naravno, još istražujem i bavim se ovim pitanjem.
.
Hvala Bogu, i ja tako.
Najvaznije je sto Bog takve i vodi, i ako je njegova milost i pravo vreme otkrice svoju istinu svojim slugama..

Zaista cenim sto si iskren.

Mislim da je u V knjizi svedočanstava. Nisam ni ja dugo to pročitao ali znam da sam slično tome našao i da sam diskutovao sa braćom o tome. Ako nađem tačno navešću.

Vazi, pa napisi ako nadjes, hvala. :)
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Evo jednog citata na koji sam pre svega mislio. Ovde je baš sve lepo objašnjeno. No, samo ako neko ima nameru da se detaljnije bavi ovim pitanjem možemo otvoriti posebnu temu za to.

Naravno da će ta obraćenja uslediti delovanjem onih kojima je jasna istina jevanđelja preneta tj. Crkvi Ostatka. A onda će ovi Jevrejski obraćenici pomoći dodatno delo Jevanđelja tj. Gospod će preko njih takođe delovati.

Doći će do obraćenja mnogih medju Jevrejima i ti obraćenici će pomoći u pripremanju staze Gospodu i poravnanja puta u pustinji Gospodu Bogu našemu. Obraćeni Jevreji će odigrati značajnu ulogu u velikoj pripremi za susret sa Hristom našim Princem u danima koji nam predstoje. Jedna nacija će se roditi u jedan dan. Kako? Kroz ljude koje je Bog odredio da budu sredtva obraćenja ka istini.Jer, videćemo „najpre...travu, potom klas, pa onda...pšenicu u klasu“. Predskazano proročanstvo će se ispuniti.“
(Manuscript 75, 1905).

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Doći će do obraćenja mnogih medju Jevrejima i ti obraćenici će pomoći u pripremanju staze Gospodu i poravnanja puta u pustinji Gospodu Bogu našemu. Obraćeni Jevreji će odigrati značajnu ulogu u velikoj pripremi za susret sa Hristom našim Princem u danima koji nam predstoje. Jedna nacija će se roditi u jedan dan. Kako? Kroz ljude koje je Bog odredio da budu sredtva obraćenja ka istini.Jer, videćemo „najpre...travu, potom klas, pa onda...pšenicu u klasu“. Predskazano proročanstvo će se ispuniti.“ (Manuscript 75, 1905).

Pozdrav.

KO to negira, nigdje ovdje nema nekog masovnog obraćenja Jevreja. Pa mnogi su se i sada obratili, čak ni blizu većine neće biti. Dakle od masovnog obraćenja velčike većine tj. skoro svih nema ništa. Jer ono što ja napadam jeste teza o masovnom obraćenju Jevreja i to većine, što azstupaju mnogi među njima i Miroljub P.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Evo jednog citata na koji sam pre svega mislio. Ovde je baš sve lepo objašnjeno. No, samo ako neko ima nameru da se detaljnije bavi ovim pitanjem možemo otvoriti posebnu temu za to.

Naravno da će ta obraćenja uslediti delovanjem onih kojima je jasna istina jevanđelja preneta tj. Crkvi Ostatka. A onda će ovi Jevrejski obraćenici pomoći dodatno delo Jevanđelja tj. Gospod će preko njih takođe delovati.

Doći će do obraćenja mnogih medju Jevrejima i ti obraćenici će pomoći u pripremanju staze Gospodu i poravnanja puta u pustinji Gospodu Bogu našemu. Obraćeni Jevreji će odigrati značajnu ulogu u velikoj pripremi za susret sa Hristom našim Princem u danima koji nam predstoje. Jedna nacija će se roditi u jedan dan. Kako? Kroz ljude koje je Bog odredio da budu sredtva obraćenja ka istini.Jer, videćemo „najpre...travu, potom klas, pa onda...pšenicu u klasu“. Predskazano proročanstvo će se ispuniti.“
(Manuscript 75, 1905).

Pozdrav.

Hvala brate :)

KO to negira, nigdje ovdje nema nekog masovnog obraćenja Jevreja. Pa mnogi su se i sada obratili, čak ni blizu većine neće biti. Dakle od masovnog obraćenja velčike većine tj. skoro svih nema ništa. Jer ono što ja napadam jeste teza o masovnom obraćenju Jevreja i to većine, što azstupaju mnogi među njima i Miroljub P.

Zasto bi ona ovo naglasavala ako nece doci do obracenja znacajne vecine?
I jos kaze "predskazano prorocanstvo ce se ispuniti", znaci upravo misli na Biblijsko prorocanstvo.

A Miroljub ima pravo u nekim stvarima ali ne u svim.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Obraćenje mnogih nije značajna većina, piše jer terba da se ispuni i već se ispunjava.

Dobro ako ti tako kazes, ja znam da ce se obratiti, jel tako i pise, a kolika ce brojnost biti, to je vec diskutabilno..

Miroljub tvrdi da se sva prorocanstva SZ o Izraelu doslovno ispuniti, i to je diskutabilno...
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
KO to negira, nigdje ovdje nema nekog masovnog obraćenja Jevreja. Pa mnogi su se i sada obratili, čak ni blizu većine neće biti. Dakle od masovnog obraćenja velčike većine tj. skoro svih nema ništa. Jer ono što ja napadam jeste teza o masovnom obraćenju Jevreja i to većine, što azstupaju mnogi među njima i Miroljub P.

Ne bih zaista mnogo o ovoj temi ovde samo jednu stvar ističem. NIje bitan broj Jevreja koji će se obratiti. Može da bude 50%, može 30% čak i 20% u kratkom vremenskom intervalu i to je svakako veliki uspeh. Međutim, bez obzira na to bitno je nešto drugo. Ono što Elen Vajt ističe jeste da će efekat obraćenja biti značajan tj. da će Bog silno raditi preko tih obraćenika i da će oni obrativši se u Novozavetnu Zajednicu i prihvativši Isusa za svog Gospoda silno svedočiti za Boga. Dakle koliki god bude bio broj obraćenika(a biće svakako dosta no nemoramo mozgati i nagađati procenat-to govori E.G.W kao i Rimljanima 11,25.26) naglasak je na "efektu" svedočenja tih obraćenika a ne na samom broju.



Nema na čemu brate:).

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
NIje bitan broj Jevreja koji će se obratiti. Može da bude 50%, može 30% čak i 20% u kratkom vremenskom intervalu i to je svakako veliki uspeh.

jeste bitan kada neko kaže masovno skoro cijela nacija, a nije tako. plodonosno će biti.

Ono što Elen Vajt ističe jeste da će efekat obraćenja biti značajan tj. da će Bog silno raditi preko tih obraćenika i da će oni obrativši se u Novozavetnu Zajednicu i prihvativši Isusa za svog Gospoda silno svedočiti za Boga. Dakle koliki god bude bio broj obraćenika(a biće svakako dosta no nemoramo mozgati i nagađati procenat-to govori E.G.W kao i Rimljanima 11,25.26) naglasak je na "efektu" svedočenja tih obraćenika a ne na samom broju.

To se slažem.
 
Natrag
Top