Ugradnja jačeg procesora u laptop ASUS K53U

Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Pozdrav informatičari, imam jedno profesionalno pitanje!
Naime, imam laptop ASUS K53U HDD 320 Gb, RAM 2 Gb, procesor AMD C-50 1,0 GHz Dual-Core, pa me interesuje da li je moguće ugraditi jači procesor npr. i3, i5, i7.
 
Učlanjen(a)
05.12.2013
Poruka
22
Intel i AMD nisu međusobno kompatibilni, tako da ne.

Dodatno, nisam siguran za konkretan model, ali mislim da su procesori u mobilnim uređajima generalno zalemljeni na ploču tako da nema ništa ni od zamene nekim srodnim a jačim AMD procesorom.

Po meni nema smisla apgrejdovati laptop mašinu koja je inicijalno zamišljena za lagani surf i office. Ali ukoliko baš želiš, možeš ubaciti SSD umesto hard diska i zameniti RAM drugim modulom od 4 GB, ali to proveri u servisu da li ploča podržava.
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Hvala ti prijatelju na odgovoru, onda ništa ako je to neki veći zahvat. Veliki pozdrav!!!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Nisu svi mobilni CPU-ovi direktno zalemljeni, ali definitivno tvoj Bobcat C-50 jeste, jer se nalazi na BGA413 socket-u, jednostavno tako je radjena maticna ploca, a sam laptop je radjen za manje zahtevne korisnike, najjaci BGA413 APU na taj laptop je E-350 (mada je najjaci Bobcat iz te kategorije E1-1500, koji po defaultu ima noviju i jacu HD grafiku oznake 7310, ne znam da li moze na tvoju plocu), ali je grafika nesto malo jaca nego kod C-50, to moze jedino da zameni servis koji ima specijalni alat za skidanje takvih chipova, i veruj mi da je neisplativo.
 
Član
Učlanjen(a)
10.10.2012
Poruka
20
Ok, hvala ti prijatelju na iscrpnom odgovoru. Inače nisam ni mislio raditi neke velike zahvate na laptopu, nego vidim po internetu ima procesora kakvih hoćeš pa sam mislio da malo ubrzam ovu mašinu. Još jednom hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!!!
 
Natrag
Top