Udario sam i pobegao :(

Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
Pozdrav drugari, imam lose iskustvo. Kako da isparkiram auto udarim automobil koji je bio iza mene, udario sam ga ivicom toliko slabo da ima mrlju jedva vidljivu okom 0,5cm. Video sam da nije neka steta i otisao. Sada se plasim ako lik pozove saobracajce i nadju me koja bi kazna bila za mene da li bi otisla dozvola na neko vreme. Unapred hvala...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Imam u računaru tabelu prekršaja i kazni, i našla sam ovo:

Ako učesnik u nezgodi sa
manjom materijalnom
štetom napusti lice mesta
iako je neko od učesnika
zahtevao policijski uvidjaj

2 kaznena poena, novčana kazna 15-30.000 i zabrana upravljanja vozilom na najmanje 3 meseca.

Treba proveriti, ali to je otprilike to. Ti si otišao pre nego što je on stigao da vidi i nije tražio uviđaj, ali ako naknadno to uradi, to je ono što možeš da očekuješ.

Misli pozitivno, ako je šteta stvarno jedva vidljiva, čovek verovatno ništa i neće pokretati. Obično se takve sitnice kasno vide, pa ne znaš ni šta je moglo da se desi ni ko je to mogao da uradi. Meni se sa starim autom više puta desilo da mi neko na parkingu tako ulubi branik da kad dođem kući moj dragi pita šta sam radila, a ja i ne primetim. Kad pogledam, branik k'o kifla. Tada sam vozila "keca" sa metalnim branikom pa to i nije predstavljalo neki problem.
Takve stvari se u principu stalno dešavaju.
Ali, čisto da znaš, u zakonu o bezbednosti saobraćaja piše to što sam ti rekla...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
hvala , sad je na meni da se nadam da stigne neki poziv :D ako me je lik prijavio i ako su me nasli :D
 
Učlanjen(a)
25.12.2011
Poruka
12
A ti si taj sto mi je ostavio mrlju na autu? :) Opusti se ako je tako kao sto kazes niko te nece traziti.;)
 
Natrag
Top