Ubuntu-Windows

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Problem,ali ne veliki.Kad god sa Ubuntu-a predjem na Windows,poremeti mi se vreme za 1 sat unazad,a kad je kontra sve u redu.Nije neki problem,ali me cackaju neki crvici u glavi sta bi to moglo biti.Unapred hvala na odgovoru.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Problem pravi sto Ubuntu koristi utc vreme, awindow skoristi local tako da treba promeniti u podesavanjima ubuntu-a:
ctrl+alt+T da otvorite terminal:
Kod:
sudo gedit /etc/default/rcS
Pa se nadje u fajlu ovo:
Kod:
UTC=yes
i promeni na :
Kod:
UTC=no
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moja greska ispravio :D
eventualno ce morati sudo edit ili sudo gedit da se pokrene sa root account-om...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Kako uci u tu komndu sudo edit ili gedit.Sve probao u pdesavanjima sa vreme,ali nema.T.j. kako naci tu komandu root account.

Ja sam nasao to gde je UTC vreme samo sto mi tu pokazuje 2 sata manje nego na desktopu,a ne mogu ga nikako promeniti.Nema opcije za to.
 
Poslednja izmena od urednika:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Pokrene se terminal tako sto se pritisne ctrl+alt+T, zatim se koristi komanda iz gornjeg posta)Moze copy/paste:
Kod:
sudo gedit /etc/default/rcS
pa ce se otvoriti text editor, i u njemu treba pronaci UTC=Yes i ispraviti tekst tako sto obrisemo yes i stavimo no, da to izgleda ovako UTC=no...
pa se ide na save da sacuva, moze i samo da se ugasi na x pa ce pitati da li zelimo da zamenimo

Izvinjavam se sto sam napravio par gresaka, bilo je kasno kada sam pisao odgovor :) Ispravio sam sve u prvom mom postu :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Pokrene se terminal tako sto se pritisne ctrl+alt+T, zatim se koristi komanda iz gornjeg posta)Moze copy/paste:
Kod:
sudo gedit /etc/default/rcS
pa ce se otvoriti text editor, i u njemu treba pronaci UTC=Yes i ispraviti tekst tako sto obrisemo yes i stavimo no, da to izgleda ovako UTC=no...
pa se ide na save da sacuva, moze i samo da se ugasi na x pa ce pitati da li zelimo da zamenimo

Izvinjavam se sto sam napravio par gresaka, bilo je kasno kada sam pisao odgovor :) Ispravio sam sve u prvom mom postu :)
Hvala jos jednom uspelo je.
 
Natrag
Top