Ubuntu 13.10 Saucy Salamander - Ko pravi apgrejd?

Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Zdravo Linuksovci! ;)

Da malo zaživimo diskusiju. Još svega par sati do izlaska 13.10 Saucy Salamander-a. Zanima me ko od vas pravi apgrejd?

Ja na laptopu hoću. Na stolnom računaru neću, tu mi je 12.04 LTS, taj ostaje do sledećeg LTS-a.

Pa ajde, udarite u tastature. tease
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Ubuntu 13.10 "Saucy Salamander"

Ubuntu 13.10 "Saucy Salamander"


Posle verzije „Raring Ringtail“ izašla je verzija 13.10 „Saucy Salamander“. Ova verzija će biti devet mjeseci snabdijevana sa ažuriranjima.

saucy_salamander_sr.jpg

Pri razvoju verzije 13.10, fokus je usmjeren na transfer kodova ka mobilnom hardveru – vidi „Ubuntu Touch“. Nove aplikacije i novi „Software Development Kit (SDK)“ pomažu pri razvoju jedne nove i pregledne radne površine – pri čemu će Ubuntu kao derivat operativnog sistema GNU/Linuks služiti za stolne računare, pametne telefone i servere.


Ubuntu 13.10 dolazi sa kernel verzijom 3.11.x.

Veb pregledač Fajerfoks i program elektronske pošte Tanderberd dolaze u verziji 24. Kancelarijski softver LibreOfis dolazi u verziji 4.1.1.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
78
Komanda za deinstalaciju Amazonove lupe nije više

Kod:
sudo apt-get remove unity-lens-shopping

Nova komanda je

Kod:
sudo apt-get remove unity-scope-home
 
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
пробаћу да одрадим на стоном рачунару али ће на преносном по свему судећи морати ићи чиста инсталација- остало је мало простора на системској партцији....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Odradio sam bez problema, sve radi kao sto bi i trebalo. Nekako mi deluje da vise klizi, to jest sve glatko radi. Bas sam zadovoljan. Ipak posto se ne secam sta sam sve cackao na 13.04, uradicu clean install kada me ne bude mrzelo, iako za sada sve radi mozda cak i bolje nego na prethodnoj verziji. Za vreme upgrade sam sacuvao podesavanja za skoro sve programe, nista nisam morao ponovo da instaliram. Inace korisitim za standardne potrebe video muzika interent, tv.
 
Natrag
Top