Ubuntu 13.04.

Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Pozdrav svima! Zamolio bih za pomoć oko deinstalacije Ubuntu Linux-a. Instaliran je u radnji u kojoj je kupljen, a za reinstalaciju na Windows traže mnogo... Nekad sam bio pobornik i ljubitelj Linux-a ali sam shvatio da se moram pokloniti Microsoft-u, koji sam mrzio, valjda zato štp se svi lože da mrze Billa Gatesa i Microsoft... Linux je smeće na milion kvadrata!!! Gori, komplikovaniji i gluplji OS nikad neće biti napravljen, nikad! Čast Apple MacOS i Microsoftu za Windows, zaista! Svi ga koristimo, a svi ga pljujemo, ja više neću :) Elem, nisam laik što se tiče kompjutera ali ovaj Ubuntu ne dozvoljava boot sa bilo čega, a kad i dozvoli - ne vidi HDD!!! Strašno! To je iz razloga što su drugačije formatirane particije, iz njima znanog koda, ne u FAT ili NTFS..... Ako neko zna, može i hoće da pomogne - bio bih zahvalan. Sve što sam našao na Net-u, jednostavno ne fercera u ovom slučaju. Razlog više da zamrzim Linux, za raliku od braće hackera, koji su ga prvi napravili, da bi se suprotstavili Microsoftu. Njima skidam kapu ali kao što i sami znate - sad se Linux i prodaje, a aplikacije za njega takođe. Da ne pričam kako ih malo ima i koliko s jadne, užas. Hvala ako mi neko pokuša pomoći!

Ako sam promašio lokaciju za post na ovu temu - izvinjenje moderatorima :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Jel ti je komp ili Lap?Pitam to jer ako je komp,lakse ga je otvoriti i ako imas nekog drugara ili komsiju,da skines HDD i odes do njega i prikacis tvoj HDDna njegov komp,normalno da komp mora biti ugasen.kada se upali izacice iz taskbara onaj balon da je nadjen novi hardver na kompu.Onda sa njegovog OS-a nije bitno koji je,moze XP,7-ca,8-ca.Idi desni klik na ikonu My Computer,kada se otvori padajuci meni izaberi "Manage",posle ce se otvoriti veci prozor sa vise komandi,pronadji komandu "Disk Managment" i klikni na nju,kada se otvori sledeci prozor bice svi prikljuceni HDD-ovi,medju njima i tvoj.Ukoliko imas dve particije formatiraj samo sistemsku,jer ako si imao nesto od dokumenata na drugoj particiji sve ce ostati nema veze koji je OS i koji ces posle podici,bice ti dostupni.Kada to zavrsis ponovo ugasite komp i raskaci tvoj HDD i idi kuci i podigni sistem koji ti odgovara.Ako je Lap samo treba da odsrafis donju plocu i isto raskacis HDD i isti postupak.
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Ej, hvala na javljanju! Zaboravio sam pomenuti da je lapac u pitanju, neki Toshiba. U svakom slučaju sam uspio riješiti problem - pozajmio originalni DVD sa Microsoft Win7 servisnim paketom ili kako se već naziva (mislim za servisiranje) i 'ladno je odradio, bez problema. Hvala u svakom slučaju i pozzzzzz!!!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Probaj drugi put,ako resis ponovo ubuntu,samo 14.04.Sve je bolje i lakse na njemu.I ja sam prvo instalirao 13.10,ali nista nisam mogao uraditi,sada sa ovim ubuntom je sasvim drugcije.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ubuntu vidi sve ostale particije, samo ih treba mountovati,(dupli klik u fajl manageru), ili se podesi da se automatski mountuju. Problem je sto windows ne vidi ext particije, tako da nije problem u linuxu vec u win, koji na taj nacin pokusava da unisti konkurenciju... Ima resenja i da se ext vide u win, ili jednostavno mzoe se u ubuntu-u napraviti jedna ntfs particija i na nju prebaciti sto se hoce sacuvati...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ja sa Wina vidim Ubuntu particije,a i na Ubuntu mi pokazuje sva winowe.Jos na Ubuntu nisam korisrio drugu particiju,jer jos nisam ukapirao kako da je otvorim sa Ubunta,a sa wina mogu da prebacim sve gde sta treba.

Moram se izvinuti na gresci sada sam pogledao.Ne vidi se sa Win.a ni jedna particija.To je bilo kada sam prikljucio novi HDD radi instalacije Ubuntu-a,Posle instalacije su se izgubile i nema ih vise u My Computeru,a na Ubuntu se normalno vide sve particije Win.a.Tako da na Ubuntu mogu da vrsim prbacivanja podataka sa jednog na drugo OS.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.08.2013
Poruka
103
Pozdrav svima! Zamolio bih za pomoć oko deinstalacije Ubuntu Linux-a. Instaliran je u radnji u kojoj je kupljen, a za reinstalaciju na Windows traže mnogo... Nekad sam bio pobornik i ljubitelj Linux-a ali sam shvatio da se moram pokloniti Microsoft-u, koji sam mrzio, valjda zato štp se svi lože da mrze Billa Gatesa i Microsoft... Linux je smeće na milion kvadrata!!! Gori, komplikovaniji i gluplji OS nikad neće biti napravljen, nikad! Čast Apple MacOS i Microsoftu za Windows, zaista! Svi ga koristimo, a svi ga pljujemo, ja više neću :) Elem, nisam laik što se tiče kompjutera ali ovaj Ubuntu ne dozvoljava boot sa bilo čega, a kad i dozvoli - ne vidi HDD!!! Strašno! To je iz razloga što su drugačije formatirane particije, iz njima znanog koda, ne u FAT ili NTFS..... Ako neko zna, može i hoće da pomogne - bio bih zahvalan. Sve što sam našao na Net-u, jednostavno ne fercera u ovom slučaju. Razlog više da zamrzim Linux, za raliku od braće hackera, koji su ga prvi napravili, da bi se suprotstavili Microsoftu. Njima skidam kapu ali kao što i sami znate - sad se Linux i prodaje, a aplikacije za njega takođe. Da ne pričam kako ih malo ima i koliko s jadne, užas. Hvala ako mi neko pokuša pomoći!

Ako sam promašio lokaciju za post na ovu temu - izvinjenje moderatorima :)


Честитам ти на искрености, кад неко ко каже да није лаик у кориштењу рачунара па дође до стања да да коментар какав си ти поставио... да, за тако нешто треба храбрости... ;)
И при том се ради о Убунту...
До сада, у највећем броју случајева где је корисник Убунтуа имао немогућност кориштења рачунара у нормалним оквирима испостављало се да је тај исти корисник био лењ да погледа шта му све каже рачунар тј да погледа по опцијама које су му дате кроз графичко окружење...
Некад се стварно дивим људима...
 
Natrag
Top