U tridesetima smo, a šta znamo o vezama?

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
U tridesetima smo, a šta znamo o vezama?

Prošlo je vreme eksperimenata i avantura – iskusniji smo, oprezniji i zahtevniji

news_10535.jpg

Žene su naučile da misle da vreme nije na njihovoj stvari, ali najmudre među njima znaju da to nije istina. Lepota je blaga prednost, ali iskustvo je važnije. U tridesetim možda više nemamo sposobnost da izgubimo glavu zbog svakog muškarca na kog naletimo, ali smo u stanju da bolje procenimo da je li neka veza vredna naše energije, našeg vremena, naših emocija.

SREĆA NE MORA PODRAZUMEVATI VEZU
To da li ste ili niste u vezi ne govori ništa o vama. I nisu svi koji žive u paru srećni. "Bilo je trenutaka u životu kada sam pokušala da se uverim da je moja veza sve ono što mi je u životu trebalo, ali trebalo mi je puno vremena da spoznam veliku razliku između komfora i sreće. Kad sam postala iskrena prema sebi, shvatila sam da najbolje veze imaju vrlo neprijatne periode. Uveriti sebe, svoje prijatelje i porodicu, pa i partnera, da ste srećni kada to niste, traži puno truda i napora. A tu energiju je bolje uložiti u nešto drugo," kaže Džil Di Donato, američka kolumnistkinja.


NA POČETKU UVEK IDE LAKO
Kada ste na početku veze, ne bi trebalo da bude problema, ali mudre žene su navikle da analiziraju sve živo da je čak i u prvim danima teško odoleti da tu sposobnost primenimo i na novu ljubav. "Odolite iskušenju da odmah sazovete hitan sastanak sa drugaricama kako biste analizirali šest reči koje je napisao u SMS-u ili nešto slično. To je čisto gubljenje vremena. Ako morate ulagati nadljudske napore da doprete do njega, ako je stalno zauzet ili laže zbog gluposti, verovatno je da će svi ti simptomi vremenom postati samo još gori. A tada ćete biti još jače emotivno vezani. Ako je već početak pun problema i teškoća, ozbiljno razmislite o povlačenju," kaže Di Donato.

SEKS NIJE MERILO ZA VEZU
Svi smo iskusili magiju seksa na početku veze – kada sve ključa od strasti, a muškarac čini sve da se osećate poželjnom. Sve to praćeno je eksplozivnim orgazmima i celonoćnim nežnostima.

"Mnoge žene će lako pobrkati intenzivnu seksualnu vezu s emotivnom bliskošću," zaključuje Di Donato. "Međutim, u mom iskustvu seks igra važnu ulogu u emocionalnom vezanju za pogrešne muškarce, što na kraju dovodi do nezadovoljavajućih veza. Mnoge žene misle da je ključ veze u seksu, ali to nije tačno. Seksualna hemija zamutiće vam pogled, a neće izgraditi kvalitetan odnos. Odličan seks ne može biti zamena za ostale važne stvari u vezi – na primer sposobnost da se zajedno smejete, ili da stvarno nazove onda kada je rekao da će nazvati."

AKO VAM SE ČINI DA NIJE ZA VEZU - ONDA STVARNO NIJE
Žene vole neosvojive muškarce, ali vezivanje za takve partnere može iscrpeti vašu emocionalnu energiju, ponekad i vaš novac, a u najtežim slučajevima to može biti rizik za vaše zdravlje.
"Sada, kada sam zagazila u tridesete, mogu jasno prepoznati muškarce koji nisu za vezu. Ipak, i tada im je teško odoleti," kaže Džil Di Donato. "Još uvek često smišljam argumente koji će pokazati da će postati sposobni za vezu, ali jedini pravi potez je brisanje njegovog broja telefona iz imenika, blokirati ga na Fejsbuku i prestati sa izlaženjem u njegov omiljeni kafić. Što pre sebi priznate istinu, to će vam biti lakše. Svet je pun prikladnijih muškaraca, ali nećete biti sposobni da ih primetite dok ste fokusirani na onog kog ne možete imati ili nije dobar za vas," savetuje Di Donato.

BRAK NIJE PROJEKAT
Ono što današnje žene u tridesetim razlikuje od nekadašnjih jeste da više ne doživljavaju brak kao konačni životni cilj. Ako se u nekoga zaljubite, to je dobar razlog za brak. Ako se to ne dogodi, ostaćete izvan veze i verovatno ćete sasvim lepo živeti. "Ne kažem da brak nije važan. Čak i moje razvedene prijateljice kažu da nikada nisu zažalile zbog braka – posebno ako su im te veze podarile decu – i kažu da su ih godine zajedničkog života svakako trajno obeležile. Ali više nije potrebno biti u braku da bi se nešto dokazalo," kaže autorka.

MLAĐI MUŠKARCI SU SJAJNI LJUBAVNICI
"Kada mi je bilo dvadeset i nešto, palio me seks na jednu noć," piše Di Donato. "Za mene je to bio način da unapredim svoje umeće zavođenja i seksualne veštine. Danas, kada sam deset godina starija, takve avanture izgubile su čaroliju. Buđenje u nepoznatom krevetu mi je krajnje odbojno – kao da su me ubacili u restoran brze hrane, dok praktikujem organsku ishranu."
"Ali seks s mlađim muškarcem – da, to je zanimljivo. Još uvek je malo tabu, a to me uzbuđuje. Mlađi muškarci su dragi i privrženi, topliji od svojih starijih, ciničnih kolega," kaže Di Donato. Naravno da tu postoji i faktor nezrelosti, ali to ne mora nužno biti loše. Možda mlađi muškarci iz vas izvuku skrivenu razigranost, za koju ste mislili da je davno nestala.

MUŠKI PRIJATELJI SU JAKO VAŽNI
"Neka od najvažnijih prijateljstava u mom životu bila su sa muškarcima. Nalazim da su te veze važne na mnogo različitih nivoa i bitno različite od mojih odnosa sa ženama. Momci, između ostalog, imaju sjajne savete o odnosima sa muškarcima. Takođe, često im dajem savete o ženama i ne možete zamisliti koliko su im potrebni. Kad sam otkrila da moj bivši petlja sa drugom ženom, moj drug mi je rekao da ga izbacim iz svog života bez odlaganja," priča Džil.
"Dobri muški prijatelji takođe će vam biti stalan podsetnik da nisu svi muškarci isti i da postoji veliki broj njih koji zaslužuju naše povjerenje i naklonost," zaključuje Džil Di Donato, a piše T portal.

Izvor: S media




 
Natrag
Top