U/P Skeneri i kako skenirati

Član
Učlanjen(a)
10.10.2009
Poruka
151
Ne znam šta je Global Timeout, ali Denisov skener mi je uvek našao sve liste, čak i one koje privremeno ne rade sa timeoutom podešenim na 0. Losmijev nalazi samo one koje trenutno rade.
Upravo danas sam skenirao jedan server sa Denisovim skenerom i našao je listu koja ne radi. Sačuvao sam je. Sat vremena kasnije ta lista je proradila.

P. S. Ako može neko da mi objasni šta je taj Global Timeout i zašto je kod Denisovog skenera podešen na 8?
Jel ovo neka za*ebancija??
wt8GqE.jpg


ili provokacija?
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Pa tih 1500 ostavljam uvek. Samo menjam Global Timeout. Stvarno mi nije jasno.

Zašto da ostavljam na 8 kad mi na 0 služi dobro i nađe sve što i losmijev. Čak i one koji privremeno ne rade?

Ajd objasnit ću. Davno pa i prije nego što su ove .ts liste zatrpale sve forume Darby_Crash napravio satara.php na WiZiWiG, lista super, imala sve kanale koje sam gledao. Ja odlučio da napravim sebi isto to u VB.NET onda su banovali IP poslije tačno 120 zahtjeva. Onda ubacili user agent.... nebitno. Radi to i sad super bez ikakvih problema. Moj način je bio da se uspori skeniranje i da se server ne bombarduje toliko brzo da te banuju. Proksi bi možda bio bolja solucija al' koga briga. Moja aplikacija je meni nalazila liste s tog servera kad usporim skeniranje na 7-8 sekundi po U/P. Ne jednu nego stotine. Da je sporo jest al' opet koga briga ja gledao i slao na drugim forumima višak. Jedan lik je imao istu tu aplikaciju i rekao mi da napravim to što je danas i od te male aplikacije nastala je ova sad. Tebi to 8 ne treba. Ostavio sam to sebi za servere za koje hvala Bogu kraljevi i ne znaju da postoje. Ovo što pričaju da će nešto uništit, šuplja priča. Sve se gleda, ništa nije nemoguće.

Što se brzine tiče ja sam davno napisao:

http://serbianforum.org/threads/u-p-skeneri-i-kako-skenirati.684820/page-35#post-2026021
 
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
Ali meni je Losmijev skener ceo jedan opseg od 65.000 skenirao 3-4 sata. Tvoj to odradi za 40-50 minuta, a ti si napisao 2 i po sata. Čudno.
 
VIP IPTV
Učlanjen(a)
25.11.2011
Poruka
2.099
Ali meni je Losmijev skener ceo jedan opseg od 65.000 skenirao 3-4 sata. Tvoj to odradi za 40-50 minuta, a ti si napisao 2 i po sata. Čudno.

Skineš iz prvog posta i ako si napravio kombo kao on u primjeru nemaš problema.

global_timeout=0.0
socket_timeout=1.4

Kod mene i salezli socket timeout je u milisekundama 1500 ako smanjiš ubrzat ćeš skener al' će preskočit skoro sve. Kao što sam rekao global timeout ti uopšte ne treba. Taj default u prvoj verziji aplikacije sam ostavio kao primjer i mislio sam da će ljudi skontat da to treba stavit na 0 al' eto ispravio sam sinoć i nema potrebe za tim. Proksi je takođe glupost, ne znam ko će se složit a ko ne al' samo moje mišljenje. Nisam ga koristio nikad al' logikom bi rekao da je glupost.
 
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
To je u redu. Ostavio sam sve po defaultu i na tvom i na losmijevom skeneru. socket_timeout kod njega 1.4 kod tebe 1500 i 0. Ali tvoj skener mi je, kao što sam rekao, deset puta brži. Kod losmija, jedna Mac adresa, jedna sekunda.
 
Učlanjen(a)
02.06.2015
Poruka
190
Možda su skenirali u različito vreme. Sad kad je nedelja uveče. Skeniranje nekih servera ide malo sporije.
 
Natrag
Top