TuneUpUtilities2013_3020de-DE

Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Da, da, to je to, obrisi ih, obrisi samo i ovaj key:

x86:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\TuneUp\Utilities\13.0]
"ATInfo"=

evo ti ovi host-ovi:
127.0.0.1 www.order.tune-up.com
127.0.0.1 secure.tune-up.com

i ona linija sto sam prosli put opisao

Ti si instalirao dva puta TUU, najverovatnije razlicite verzije, vidim po ovome da imas x86 sistem.
E sada, diskonektuj se sa neta, pokreni install TUU 2013, kada stignes do kljuca, iskljuci TUU, i njegov servis u task manager-u, pokreni Patch (trenutno najbolja solucija, nema kopiranja crackovanih file-ova), pronadjes lokaciju u Program Files folder TUU 2013 i potvrdis, trazice da patchujes 2 aplikacije, ne zatvarj patcher nikako.
Posle toga, pokrenes TUU2013, generises Licencni kljuc i iskopiras ga u TUU i to je sve, odes u hosts iskopiras ove linije i miran si, ukljucis net i sve radi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Upravo tako. koristio sam TuneUp 2012 i instalirao TuneUp2013. Povremeno instaliram ove programe kad primetim da mi je kompjuter usporio.

Nikolajub hvala za ovu korisnu informaciju. Izbrisao sam iz registra sve što si naveo. Mrzelo me ponovo instaliram TUU, ali sam kopirao postupak. Zar nije dovoljno ukucati kodove koji se mogu pronaći na netu i koje je ovde postavio Jovica333? Meni je to do sada bilo dovoljno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
52
Windows\System32\drivers\etc, Hosts nema extenziju, dakle preimenuj ga i dodaj mu extenziju .txt, otvori preko notepad-a i dodaj ovu liniju:
127.0.0.1 secure.tune-up.com
A posto si u registry vec odavno napravio blacklist, koji oni prate preko host service-a, onda moras obrisati ove kljuceve u istom:
x86:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\
CLSID\{64A3D41B-61A5-4834-9A42-FDE1C37B0008}]
x64:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\
Wow6432Node\CLSID\{64A3D41B-61A5-4834-9A42-FDE1C37B0008}]

Brate kako ovo da odradim? Pronasao sam Windows\System32\drivers\etc isto tako i Hosts a dalje nejde, kako i sta da radim? Istalirao sam TuneUp i sve je pasovalo cak i sa kljucem, ali sta dalje, pomagajte! Hvala vam za sve do sad, samo me nemojte sada ostaviti na cedilu (hahahaha), Hvala vam u napred!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\
CLSID\{64A3D41B-61A5-4834-9A42-FDE1C37B0008}]
x64:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\
Wow6432Node\CLSID\{64A3D41B-61A5-4834-9A42-FDE1C37B0008}]

Brate kako ovo da odradim? Pronasao sam Windows\System32\drivers\etc isto tako i Hosts a dalje nejde, kako i sta da radim? Istalirao sam TuneUp i sve je pasovalo cak i sa kljucem, ali sta dalje, pomagajte! Hvala vam za sve do sad, samo me nemojte sada ostaviti na cedilu (hahahaha), Hvala vam u napred!!!!!

Uz dužno poštovanje, mislim da je najbolje da sve ostaviš tako kako je ili nam bar navedi kakav to problem imaš sa računarom. To ti je moj iskreni savet. Ako hoćeš da prčkaš po registrima, da znaš da tu posle nema kajanja. Ako ti sad radi TUU, ostavi tako, pa se snalazi za kasnije. Imaš ovde koga da pitaš. Naveli smo ti bar tri načina kako da optimizuješ sistem. Imaš dva-tri programa, od kojih si ti instalirao TUU, a moći ćeš da gasiš programe koji se podižu sa sistemom i preko msconfig kako sam ti opisao. Ako se ipak, odlučiš za akcije u registru, radi ovako:

1. U polje za pretragu iznad dugmeta START ukucaš regedit
2. Otvoriće ti se meni registra. Sa leve strane ćeš videti meni registra.
treći red je HKEY_LOCAL_MASHINE
3.Kad tu klikneš, otvoriće ti se putanja...idi redom dok ne nađeš ono što tražiš.
4.Kad nađeš navedene ključeve izbriši ih i to je to.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate kako ovo da odradim? Pronasao sam Windows\System32\drivers\etc isto tako i Hosts a dalje nejde, kako i sta da radim? Istalirao sam TuneUp i sve je pasovalo cak i sa kljucem, ali sta dalje, pomagajte! Hvala vam za sve do sad, samo me nemojte sada ostaviti na cedilu (hahahaha), Hvala vam u napred!!!!!

Lepo brate, objasnio sam ti, desni klik na hosts, rename i dodaj extenziju .txt, i otvori ga u notepad-u, sta ima nejasno?
kada dodas host-ove koje sam ti opisao, zatvoris prozor Hosts, potvrdis da zelis da sacuvas podesavanja sa Yes, i posle obrises extenziju .txt pomocu Rename.
Ili samo 2x kliknes na Hosts, on ce te pitati u kom programu da otvoris Hosts, izaberi Notepad i OK, otvorice ti se text editor, iskopiras host u njega sacuvas i to je to
Mislio sam da znas sta znaci dodati extenziju, to je osnovna stvar.

Evo ti slike:
Hosts 1.JPGHosts 2.JPGHosts 3.JPG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Upravo tako. koristio sam TuneUp 2012 i instalirao TuneUp2013. Povremeno instaliram ove programe kad primetim da mi je kompjuter usporio.

Nikolajub hvala za ovu korisnu informaciju. Izbrisao sam iz registra sve što si naveo. Mrzelo me ponovo instaliram TUU, ali sam kopirao postupak. Zar nije dovoljno ukucati kodove koji se mogu pronaći na netu i koje je ovde postavio Jovica333? Meni je to do sada bilo dovoljno.
Kad ti komp uspori nema pomoci.Kasno je za instalaciju antivirusa,antimaleware,i ostalih programa za optimizaciju.

P.S reinstaliraj program pa onda pocni ponovo instalirat i probaj neki od kodova.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Kad mi komp usporu, još uvek mogu sve sredim Cclinerom, a kad se setim da postoje, pomažu i ostali programi.
Advanced system care je poslednji program koji sam koristio. Svejedno mi je koji je program u pitanju, ako završava posao. Imam kodove za ove programe, ali mislim da nema smisla gomilati toliko programa koje se koriste jednom u dva meseca. Cliner mi je stalno instaliran na kompu, jer je mali. Stalno radim update ovog progrma. TUU i ASC imam na flešu. I to je to. Reinstalacija mi još uvek nije potrebna, ali imam butabilni WIN7. :) Znam da će doći i taj dan. . .
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Vjerujem da znaš, ali za mene je najbolji način reinstalacije backup sistemske particije, znači instalacija svega što ti je potrebno i onda sa nekim alatom (ja koristim Acronis True Image) napraviš backup, ako ti se bilo što desi ide recovery koji traje 15-20 minuta i sve je opet tu.......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Pa ako ima 2 ili vise particija neka stavi sve na jednu particiju a ostalo nek izbrise i sve ponovo neka uradi. Inace C: particija treba da bude samo za sistem i njegove programe.
 
Natrag
Top