Trebao bih da napravim mali film - preporuceni programi...?

Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
3
Dakle, zavrsavam srednju skolu i voleo bih da napravim mali film o mom razredu, ako ga tako mogu nazvati (film, a ne razred :)). Posto ni jedno desavanje (okupljanja, razne proslave, skolski dani i sl.) nije moglo da prodje bez mene i mog aparata, imam POPRILICAN materijal (kako slike - tako i klipove i po neki audio snimak). E sad, posto nemam nikakvog iskustva u ovome, zanima me da li bi neko mogao da mi preporuci neki program za "fino povezivanje" svih ovih slika i klipova? Bilo pozeljno da ima sto vise raznoraznih EFEKATA koje mogu da dodam (npr. neki dodaci u klipove (bar tekst da mogu da dodam), dodavanje efekata na slike, nacin pojavljivanja i "odlaska" slika i klipova, zvuci u pozadini, neki posebni efekti ako ih ima...). Posto ce ici o svakom pojedincu ponaosob, potrajace, pa bi mi trebao sto veci izbor - da bude razlicito i efektno. Smislio sam kompletan "scenario" (Izmedju ostalog, nameravam da budem i video i zvucni narator) samo mi fali sredstvo za realizaciju! Zelim da napravim to, tako da budem i ja ponosan i svi oni na mene i moje delo! :):):) Jos jednom bih napomenuo da ne zelim da napravim power point prezentaciju, vec pravi mali film za uspomenu - ako je moguce... yes3 :dance2:
Ocekujem sto vise odgovora i hvala svima u napred... smile3
Pozzzzzz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
mozes sa proshow producer, radi sa slikama i video fajlovima ima i efekte pokusaj
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Nije previse slozen tako da mozes sve odraditi jedino svoj glas moras snimiti preko sound forge-a,i sve to spojiti sa womble mpeg video wizard.(ruski odgovor na edius samo mnogo prostiji i laksi za rad)
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
3
Odlicno, sad cu da ga skinem! Puno ti hvala jos jednom! :D
I jos jedna stvar: Da li bi mogao da ga uporedis sa Cyberlink PowerDirector 8 Ultra Retail - om? Posto sam na drugom frumu dobio ovaj kao preporuku...
Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Power director koristim samo za snimanje sa kamere ili kasete i nizasta drugo kod kreiranja dvd-a je dosta spor,nisam imao prilike da ga isprobam sa fotografijama, ali mislim da ne radi,ima mali broj tranzicija u odnosu proshow producer kod koga verzija 4 radi i sa fotografijama i video materijalima,mozes uz to odredjivati trajanje tranzicije i samog slajda(naprimer da slika stoji 5 sec a tranzicija 2 po slobodnom izboru) zatm umetnes video fajl koji se nastavlja iz slajda takodje tranzicijom.Pokusaj pa odluci sam
 
Natrag
Top