Trebam pomoc oko particija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
12.11.2010
Poruka
10
Trebam pomoc ako neko moze da mi odgovori ovako srusio sam win7 i podigao xp imao sam 2 particije u DOS-u sam izbrisao D particiju a C formatirao i podigao xp problem je u tome kad otvorim My Computer na C disku pokazuje ukupnu velicinu diska kao i pre znaci bilo je C 50gb a D 30gb hocu reci da onaj slobodan prostor sa D particije je jednostavno nestao logicno bi trebalo da bude sve na C ako neko zna odgovor neka javi............
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Izbrisani prostor sa particije se ne pojavljuje automatski na novoj particiji.On ti je sada slobodan odnosno neparticionirani deo diska.

Znači,mora se ili particionirati stvaranjem nove logike particije ili sa nekim disk managerom dodati taj prostor na neku postojeću particiju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
kolega iznad ti je rekao, nije nestao, instaliraj norton partition magic i pokusaj napraviti novu particiju, vidjeces da ima dovoljno slobodnog prostora da je napravis ;)
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
142
Ljudi nisam odavno zavirio u XP ali bi valjda mogao to da uradi ako ode DK na My computer,LK na Manage,LK na Disc Management i onda se tu valjda vidi koliko ima neparticionisanog prostora a onda opet u desnom kliku da taj prostor formatira i dodeli mu slovnu oznaku koja se valjda automatski odredjuje.Ajd me ispravite ako sam pogresio,malo se zaboravilo.Izvinjavam se ako nisam pomogao
 
Član
Učlanjen(a)
26.07.2010
Poruka
86
Znaci
norton partition magic i opcija merge i pripoji particiju koju stvoris particiji C

sretno
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
52
Da,jasno može iz windowsa kroz disk managment,kako je lepo objasnio rajan bg, ali mi se učinilo lakše sa nekim particion managerom,posebno ako se uzme neki portable.Malo je preglednije i jednostavnije.U svakom slučaju taj slobodni prostor postoji,nije nestao samo ga treba formirati kao novu particiju,na bilo koji način.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2011
Poruka
12
bilo bi lepo da odgovoriš da li si uspeo i da li je sve u redu - prosto da znamo da li da pišemo dalje - postoje i druge stvari koje mogu da budu problem
ako nije teži problem najjednostavnije je kako je rekao
rajan bg
 
Član
Učlanjen(a)
27.07.2009
Poruka
5
da bilo bi lepo da odgovoris dali si uspeo po meni najbolji je Hirens boot cd sadrzi dosta dos alata sto se tice particija u hdd-ova i jos mnogo zanimljivih stvari.
mnogo jednostavnije raditi nego preko samog windowsa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top