Toshiba satellite A100

Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
U tom slučaju, nađi ovde na forumu link od Win 7 sp1 x86 LITE verzija od @sHAKaJaada™ i sa rufusom napravi butabilni usb, kada već možeš.
Provereno radi na starim mašinama. Ja sam ga na gomilu takvih "krševa" instalirao.
A evo ti i link od posta, da ne juriš
http://serbianforum.org/threads/windows-7-sp1-lite-iso-700mb.519858/

Proprati samo uputstvo.
Slažem se sa ovim. Nisam znao da je tako slab i star laptop. Mislim, taj Toshiba satellite A100 koji sam ja vidio na Net-u je Core2Duo, 2GB RAM, itd.
I ja sam predložio Rufus, a vidim da član koji je postavio ovaj Windows 7 Lite takođe predlaže Rufus, pa ne vidim razloga da se neki ''lijevi'' USB boot programi koriste :) Srećno!
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Sad cu probati i tu opciju, jos mi je to ostalo :) Ako ne uspije, ode u smeće :)
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
E, prijatelji, konacno je uspjelo. Vjerujte, nikad nisam koristio taj rufus, uvijek sam narezivao sa Nero programom, on mi je vjerovatno sredjivao ISO fajlove i nije mi trebao rufus. Evo pocela je instalacija bez ikakvih problema. Prvo sam ubacio win 7 tiny jer sam to imao na pc-u, pa cu sad skinuti i Lite verziju. Sta mislite ima li razlike odnosno koja je verzija bolja? I ovaj tiny je za starije masine... Puno vam hvalaaaa....
 
Član
Učlanjen(a)
13.11.2009
Poruka
277
Probat cu ga odmah. Bitno je da sam sad saznao da rufus odrađuje ono sto mi je nekad radio nero :)
Ma, kakav Nero, ja ne znam zašto ga više prave... Zadnji koji sam koristio je Nero 6, prije 100 godina. Najbolji program za snimanje i kopiranje CD/DVD je CDBurnerXP, a još je besplatan i ima skoro sve jezike svijeta! Evo link:
Kod:
https://cdburnerxp.se/en/home
Za pravljenje boot-a na USB-u je definitivno Rufus majka.

Tiny Windows ne bih preporučio, a opet se slažem sa članom iz okoline Titovog Užica :) za Lite!
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Samo da kazem da Lite verzija ekstra radi, a imao sam problem i sa ventilatorom. Grijao se laptop tako da sam ga danas otvorio, pokrenuo ventilator koji je bio blokiran... Sad je sve ok. Hvala vam i za rufus :)
 
Natrag
Top