TKO JE TVOJ BOG ???

Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Javio sam se Avramu Isaku i Jakovu imenom svojim - EL SHADAJ, A IMENOM SVOJIM JEHOVA NE BIH IM POZNAT".

Ovo ruši teoriju JS po kojoj je poznavanje i izgovaranje imena JHWH uslov spasenja, i da Bog čuje i odgovori na molitvu.

daješ NEISTINU
___________________

Jeruzalemska


IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu OBJAVLJIVAO sam se kao El Šadaj.

Ali njima se nisam očitovao pod svojim IMENOM - Jahve.
==================================

u stihu NEMA ko što ti daješ
DVA PUTA - riječ - IME
______________________


H8034
שֵׁם
shêm
shame
A primitive word (perhaps rather from H7760 through the idea of definite and conspicuous position; compare H8064); an appellation, as a mark or memorial of individuality; by implication honor, authority, character: - + base, [in-] fame [-ous], name (-d), renown, report.
Total KJV occurrences: 865

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ima samo jedan put
i to za JHVH
______________________


Exo 6:3
ואראH7200 אלH413 אברהםH85 אלH413 יצחקH3327 ואלH413 יעקבH3290 באלH410 שׁדיH7706 ושׁמיH8034 יהוהH3068 לאH3808 נודעתי׃H3045

============================

dokazano da NISI ISTINIT
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Abrahamu, Izaku i Jakovu OBJAVLJIVAO sam se kao El Šadaj.
Ali njima se nisam očitovao pod svojim IMENOM - Jahve"

Ovo je još jedan dokaz više, da je IME - ŠEM, izraz kojim Bog objavljuje svoj karakter, odnosno - ŠEM označava karakter.

Dakle, gornji tekst je jasan.
Bog se Avramu, Isaku, i Jakovu objavio imenom kao EL ŠADAJ, što znači BOG SVEMOGUĆI, a ne JHWH, koje predstavlja Božje druge karakterne osobine.

JAHVE (JEHOVA) ima značenje Samopostojeći, Večni. Ovim imenom Bog nam otkriva da je bio, da jeste, i da će biti, to jest da je večno živ, i uvek prisutan. Za razliku od idola, mrtvih slika i kipova koji ne vide i ne čuju, Bog je prisutan i zato može da nam pomogne. Ovu činjenicu shvatio je Avram, pa je nazvao jedno mesto Jahve Jireh = Večni će se postarati. Mojsiju se objavio kao "onaj što jest" (Ani Hajah) 2. Mojsijeva 3.13-15 Dakle, nema mistike u izgovaranju jevrejske reči Jehova, Jahve. Suština je da shvatimo da je naš Tvorac večan i prisutan u našem životu. Onaj koji postoji oduvek, koji je živ, i može dati život, pa čak i vaskrsnuti mrtvog. Kada u našem prevodu piše Gospod Bog, to bi moglo da se prevede sa Večni Moćni (Tvorac).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ciničan,nekulturan,neozbiljan sam ti kažeš.A šta si ti koji i dalje spominješ Bibliju a svakim svojim postom kršiš prvu od deset Božijih zapovesti.

To je tvoja umisljenost ili posledica nepoznavanja Biblije, kada ti tvrdis kako ja krsim prvu Bozju zapovest!

A zapravo TI KRSIS PRVU ZAPOVEST!

Sta nam Bog kaze: "Nemoj imati drugih bogova osim mene!"

Koliko ti mas bogova?

Ti imas "velikog Boga Jehovu" i "malog boga Isusa"!

TO SU DVA BOGA A NE JEDAN!

Mi imamo JEDNOG BOGA (KOJI JE SASTAVLJEN IZ TRI) , ZATO STO JE BIBLIJA MONOTEISTICKA KNJIGA A NE POLITEIATICKA - ODNOSNO ONA NE UCI "POSTOJANJU VISE OD JEDNOG BOGA"!

KO SI TI KOJI UCIS SUPROTNO BIBLIJI???


Pišeš da se predstavim,pa predstavio ti se Stvovritelj imenom u prvoj zapovesti a ti ga svakim svojim postom omalovažavaš.Sramota i užas.

Izvini molim te, ali za mene je Bog Jehova!

I ja nemam nista protiv njegovog imena, ali imam protiv vas i vaseg insistiranja na "izgovaranju", kao da je to magicno ime , koje ti cim izgovoris "smesta ti se javlja Bog", kao magijom..

Pa ti mozes vikati "Jehova, Jehova..." i nece ti se javiti Bog, ako ga ne poznajes licno. Bog se ne odaziva na ime, vec se odaziva onima koji ga poznaju kao licnost!

Sem toga, to ime ne sadrzi ni jedan postojeci manuskript NZ, i nije ga nikad ni sadrzao!

Da ste vi kojim slucajem u pravu i da je NZ nekada sadrzao to ime, te da su ga "izbacili ljudi" to bi znacilo "DA BOG NIJE CUVAO SVOJU REC" , I DA JE BIBLIJA FALSIFIKOVANA!

Onda je mozes slobodno baciti u djubre!

Jer Isus je izjavio:

"Nebo i zemlja ce proci , ali moje reci nece proci"!

Dakle ako je Isus "izgovarao YHWH, neobjasnjivo je da mi danas nemamo ni jedan postojeci manuskript u kojem Isus izgovara to ime!

To bi znacilo da nas je Isus lagao kada je rekao da "njegove reci nece proci" te da ce "ono sto je on izgovorio opstati"!

Dakle, je li Isus "lagao"???

Ili vi lazete kada kazete da je Bozju rec "falsifikovao covek"???

Izvini, ali ja verujem Bogu , a ne tebi!

Poslovice 30:4
4 Ko je izašao na nebo i opet sišao? Ko je skupio vetar u pregršti svoje? Ko je svezao vode u plašt svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlji? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znaš li?

Ovaj tekst ne govori da Bog ima Ime, a jos manje govori da on ima Sina!

Ovaj tekst postavlja pitanje "sa ljudskog stanovista" i kaze sledece:

"Ko je od ljudi izasao na nebo i opet sisao, ko je od ljudi sakupio vetar u pregrsti svoje, znas li? Kako li je njegovo ime, ili kako se Sin njegov zove???"

To je smisao teksta po Jevrejskoj dogmatici. Ali ti mu pridajes nakaradno znacenje po svojoj sopstvenoj volji!

imaš laži
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nista ti drugo i ne mozes reci, mozes samo optuzivati!

Jeruzalemska
Izlazak 6,3 Abrahamu, Izaku i Jakovu objavljivao sam se kao El Šadaj. Ali njima se nisam očitovao pod svojim imenom - Jahve.

provjeri u Hebrejskom!!!!
_________________________________________
NEMA NIGDJE NAPISANO DA JE IME BOGA - EL ŠADAJ

Ma nemoj?
Znam ja sta ti radis!

Ti ces stalno insistirati na izrazu "ime"!?

Manipulises izrazima, a posto mi nismo odgovorili po tvom "kalupu", ti ces se praviti "blesav"!

Zanemarujes "smisao teksta" i to radis namerno!!!

Tekst lepo kaze - DA ONI PRE MOJSIJA NISU ZNALI IME JAHVE, NITI SU GA IZGOVARALI!

I TI NE MOZES NISTA PROTIV TOGA!


ako smatraš da BOG JEDINI OTAC ima više imena
daj TE STIHOVE gdje baš TO piše

Ne tvrdim ja da on ima nebrojeno mnogo imena (ima jedno najvaznije ime koje se pojavljuje oko 7000 puta). Ja zapravo tvrdim da ga oni pre Mojsija nisu znali po tom Imenu, i nisu ga uopste izgovarali!!!

A ako ga nisu izgovarali, i nisu znali, to ime, to znaci da ono "nije neophodno za spasenje"!!!

Sta kaze Mojsije:

"Kada odem Izraelcima i kazem im 'Bog me je poslao k vama', a kad me upitaju: 'KAKO MU JE IME' , sta cu im ja odgovoriti? ... JA SAM ONAJ KOJI JESAM, tako ces kazati Izraelcima "ONAJ KOJI JESTE" ON ME JE POSLAO K VAMA!!!"

Ono sto treba zapaziti je da Mojsije kao ni Jevreji NE ZNAJU BOZJE IME, I BOG NIJE UKORIO MOJSIJA STO NE ZNA NJEGOVO IME!

Niti mu je rekao: "Ti si Jevrej i ne znas kako se tvoj Bog Zove, Sram te bilo!"

Tako Bog nece ni nas ukoriti zato sto ne izgovaramo njegovo ime, ili sto ga ne znamo, a niti smatra da je izgovaranje imena bitno!

Njemu je bitnije "znacenje imena", i to je mnogo vaznije - tj. "poznavanje" njega kao osobe!

Zato NZ nigde ne sadrzi to ime!
I ti ne mozes dokazati da je ikada i sadrzao!!!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
"Abrahamu, Izaku i Jakovu OBJAVLJIVAO sam se kao El Šadaj.
Ali njima se nisam očitovao pod svojim IMENOM - Jahve"

Ovo je još jedan dokaz više, da je IME - ŠEM, izraz kojim Bog objavljuje svoj karakter, odnosno - ŠEM označava karakter.

Dakle, gornji tekst je jasan.
Bog se Avramu, Isaku, i Jakovu objavio imenom kao EL ŠADAJ, što znači BOG SVEMOGUĆI, a ne JHWH, koje predstavlja Božje druge karakterne osobine.

JAHVE (JEHOVA) ima značenje Samopostojeći, Večni. Ovim imenom Bog nam otkriva da je bio, da jeste, i da će biti, to jest da je večno živ, i uvek prisutan. Za razliku od idola, mrtvih slika i kipova koji ne vide i ne čuju, Bog je prisutan i zato može da nam pomogne. Ovu činjenicu shvatio je Avram, pa je nazvao jedno mesto Jahve Jireh = Večni će se postarati. Mojsiju se objavio kao "onaj što jest" (Ani Hajah) 2. Mojsijeva 3.13-15 Dakle, nema mistike u izgovaranju jevrejske reči Jehova, Jahve. Suština je da shvatimo da je naš Tvorac večan i prisutan u našem životu. Onaj koji postoji oduvek, koji je živ, i može dati život, pa čak i vaskrsnuti mrtvog. Kada u našem prevodu piše Gospod Bog, to bi moglo da se prevede sa Večni Moćni (Tvorac).
daješ NEISTINU
___________________

Jeruzalemska


IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu OBJAVLJIVAO sam se kao El Šadaj.

Ali njima se nisam očitovao pod svojim IMENOM - Jahve.
==================================

u stihu NEMA ko što ti daješ
DVA PUTA - riječ - IME
______________________


H8034
שֵׁם
shêm
shame
A primitive word (perhaps rather from H7760 through the idea of definite and conspicuous position; compare H8064); an appellation, as a mark or memorial of individuality; by implication honor, authority, character: - + base, [in-] fame [-ous], name (-d), renown, report.
Total KJV occurrences: 865

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ima samo jedan put
i to za JHVH
______________________


Exo 6:3
ואראH7200 אלH413 אברהםH85 אלH413 יצחקH3327 ואלH413 יעקבH3290 באלH410 שׁדיH7706 ושׁמיH8034 יהוהH3068 לאH3808 נודעתי׃H3045

============================

dokazano da NISI ISTINIT
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I EL SADAJ i JHWH su imena koja oznacavaju karakterne osobine Boga.

Dakle, Bog se Ocima objavio kao EL SADAJ, ali ne kao JHWH.

Akcenat je i na imenu, ali vise na karakternim osobinama koje ta imena nose, jer izraz SHEM, oznacava KARAKTER.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
....
daješ NEISTINU
___________________

Jeruzalemska


IZLAZAK 6,3

Abrahamu, Izaku i Jakovu OBJAVLJIVAO sam se kao El Šadaj.

Ali njima se nisam očitovao pod svojim IMENOM - Jahve.
==================================

u stihu NEMA ko što ti daješ
DVA PUTA - riječ - IME
______________________


H8034
שֵׁם
shêm
shame
A primitive word (perhaps rather from H7760 through the idea of definite and conspicuous position; compare H8064); an appellation, as a mark or memorial of individuality; by implication honor, authority, character: - + base, [in-] fame [-ous], name (-d), renown, report.
Total KJV occurrences: 865

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
ima samo jedan put
i to za JHVH
______________________


Exo 6:3
ואראH7200 אלH413 אברהםH85 אלH413 יצחקH3327 ואלH413 יעקבH3290 באלH410 שׁדיH7706 ושׁמיH8034 יהוהH3068 לאH3808 נודעתי׃H3045

============================

dokazano da NISI ISTINIT

Ne budi bezobrazan insistirajuci kako mora da se "dva puta ponavlja izraz IME", a zanemarujuci smisao!

Poenta nije u izrazu IME!
Vec u tome da " IME JAHVE PRE MOJSIJA NISU NI ZNALI NITI SU GA IZGOVARALI"!!!

A ime kao sto je Laodikeja rekao predstavlja karakter!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Ne tvrdim ja da on ima nebrojeno mnogo imena (ima jedno najvaznije ime koje se pojavljuje oko 7000 puta).
JHVH
http://biblija.biblija-govori.hr/?term=Jahv&prijevod=sve&trazi=Traži#
_________________________________________

Ja zapravo tvrdim da ga oni pre Mojsija nisu znali po tom Imenu, i nisu ga uopste izgovarali!!!
bio si tada tamo pa znaš?

POSTANAK 12,8

Odatle prijeđe u brdoviti kraj, na istok od Betela. Svoj šator postavi između Betela na zapadu i Aja na istoku. Ondje podigne žrtvenik Jahvi i zazva ime Jahvino.

______________________
A ako ga nisu izgovarali, i nisu znali, to ime, to znaci da ono "nije neophodno za spasenje"!!!
u SZ nije za spasenje trebalo imati vjeru UZ
Boga Oca JHVH i još u Sina G Yehošuu
kako je TO tek od NZ
__________________
DJELA APOSTOLSKA 2,21

I tko god prizove ime Gospodnje bit će spašen.


RIMLJANIMA 10,13

Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen.

______________________________________________
Sta kaze Mojsije:

"Kada odem Izraelcima i kazem im 'Bog me je poslao k vama', a kad me upitaju: 'KAKO MU JE IME' , sta cu im ja odgovoriti? ... JA SAM ONAJ KOJI JESAM, tako ces kazati Izraelcima "ONAJ KOJI JESTE" ON ME JE POSLAO K VAMA!!!"


zašto ne daš sljedeći stih?
što i tko ti neda dat istinu?
________________________

IZLAZAK 3,15

Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:

JAHVE,

Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..
___________________________________
JAHVE
dal ti je TO ime dovijeka?
_________________________

Ono sto treba zapaziti je da Mojsije kao ni Jevreji NE ZNAJU BOZJE IME, I BOG NIJE UKORIO MOJSIJA STO NE ZNA NJEGOVO IME!

ne istinita si osoba
TKO te tako naučava?
-------------------------------

JAHVE!!!!!!!!!!!!!!
http://biblija.biblija-govori.hr/?term=Jahv&prijevod=sve&trazi=Traži#
_________________________________________________

Niti mu je rekao: "Ti si Jevrej i ne znas kako ti se Bog Zove, Sram te bilo!"
Bog nece ni nas ukoriti zato sto ne izgovaramo njegovo ime, a niti smatra da je izgovaranje bitno!

ti očito ulaziš u više od 2/3

ZAHARIJA 13,8

i u svoj će zemlji - riječ je JAHVINA

DVIJE TREĆINE BITI ISTRIJEBLJENE,

A TREĆINA OSTAVLJENA.


ZAHARIJA 13,9

Tu ću TREĆINU kroz oganj provesti,

pročistit ću ih kao što se pročišćuje srebro,

iskušat` ih kao što se srebro iskušava.

I ON ĆE ZAZIVATI IME MOJE,

a ja ću mu se odazvati;

i reći ću: `Moj je to narod!`

a on će reći:

`JAHVE JE BOG MOJ!`
_______________________________________

Njemu je bitno "znacenje imena", i to je mnogo vaznije, tj. "poznavanje" njega kao Boga!


očito je da bez TOČNE identifikacije Boga Oca Jedinoga
sa NJEGOVIM Osobnim Imenom - JHVH
99% današnjih Kršćana
MIJEŠA - IZJEDNAČUJE
SINA I OCA

___________________________________
Zato NZ nigde ne sadrzi to ime!
I ti ne mozes dokazati da je ikada sadrzao!!!


JAHVE - U NOVOM ZAVJETU

----------------------------------------------
1.


koje je to IME OCA za koje Isus u Oče naš kaže

SVETI SE TVOJE IME

2.

koje je to IME OCA za koje je Isus reko

OBJAVIO SAM TVOJE IME LJUDIMA

3.

Isus=Jošua= OD JAHVE dolazi spasenje

1.000 x u NZ - JAHVE u Imenu Isus

4.

Aleluja=Hvalite Jah-vu - Boga Oca

u NZ na 4 mjesta
-------------------------------------------------------



Postoji sačuvani Matej na Hebrejskom
u kojem ima Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JAHVE!
-------------------------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
I EL SADAJ i JHWH su imena koja oznacavaju karakterne osobine Boga.

Dakle, Bog se Ocima objavio kao EL SADAJ, ali ne kao JHWH.

Akcenat je i na imenu, ali vise na karakternim osobinama koje ta imena nose, jer izraz SHEM, oznacava KARAKTER.

NEMA stiha da je IME Boga - EL ŠADAJ
!!!!!!!!!!!!!!!!

tko god TO kaže - laže
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249

Nemoj mi davati nekakve linkove i pripremljen materijal!

Ja ne razgovaram sa robotima!

Odatle prijeđe u brdoviti kraj, na istok od Betela. Svoj šator postavi između Betela na zapadu i Aja na istoku. Ondje podigne žrtvenik Jahvi i zazva ime Jahvino.

Mojsije kao pisac knjige ukljucuje to ime u izvestaj i pre nego sto je ono bilo poznato, jer ga je on sam znao.

To je isto kao kada bi ja danas rekao : "Laodikeja se molio Jahvi" a on uopste to ime nije ni spomenuo!

Medjutim "podrazumeva se da je to isti Bog" i da "mislimo na isto"!

Zato nije pogresno to izjaviti!

Mojsije kao pisac , dodaje tekstu "neka svoja zapazanja", ono sto se podrazumeva.

Tako Mojsije mnogo puta navodi ono sto je za opisane osobe u tekstu bilo nepoznato, npr: "onde ima bdela i dragog kamena onixa" - Iako akteri dogadjaja nisu znali to, Mojsije je znao, i zato dodaje tekstu te informacije...

Tako je i sa imenom YHWH.
ON PISE IZ SVOJE PERSPEKTIVE!

RIMLJANIMA 10,13
Jer: Tko god prizove ime Gospodnje, bit će spašen.

Tekst govori o Hristu, a vi kazete Jehova!
Onda je Hrist Jehova po ovom tekstu.


zašto ne daš sljedeći stih?
što i tko ti neda dat istinu?
________________________


IZLAZAK 3,15

Dalje je Bog Mojsiju rekao: "Kaži Izraelcima ovako:

JAHVE,

Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.` TO MI JE IME DOVIJEKA,

TAKO ĆE ME ZVATI OD KOLJENA DO KOLJENA..
___________________________________
JAHVE
dal ti je TO ime dovijeka?
_________________________

Tacno!

I to dokazuje da Jevreji nisu znali Bozje ime Jehova!

ti očito ulaziš u više od 2/3

Samo ti osudjuj!
Nista drugo i ne znas!

koje je to IME OCA za koje Isus u Oče naš kaže SVETI SE TVOJE IME

GOVORIO JE O POZNAVANJU BOZJEG KARAKTERA!!! A NE O IZGOVARANJU IMENA!

SVETITI , NE ZNACI - "IZGOVARATI"!
VEC "POZNAVATI KARAKTER" - "PROSLAVLJATI KARAKTER - OSOBU"!

ZASTO ONDA NIJE REKAO: "JEHOVA NAS, DA SE SVETI IME TVOJE"!?


koje je to IME OCA za koje je Isus reko
OBJAVIO SAM TVOJE IME LJUDIMA

Ma kako da ne!

Sta ima da objavljuje Jevrejima JEHOVU kao da oni ne znaju ime svog Boga???

ONI SU DOBRO ZNALI BOZJE IME, ALI GA NISU ZNALI KAO OSOBU! I TO JE DOSAO DA IM OBJAVI!!!

Isus=Jošua= OD JAHVE dolazi spasenje

Mnoga imena sadrze ime YHWH, pa to ne dokazuje nista! Mnoga imena sadrze i Elohim, pa to ne dokazuje nista!!!

Postoji sačuvani Matej na Hebrejskom
u kojem ima Sveto Ime Jedinoga Boga Oca
JAHVE!
-------------------------------------------------------------------------

ZASTO LAZES LJUDE!!!

DAJ MI OVDE TEKST TOG MATEJA DA VIDIMO SVI!!!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top