Titlovi za 3D filmove - XBMC

Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
7
Pozdrav svima!
XBMC koristi godinu dana, dosta toga sam znao i dosta toga sam naucio od vas. Hvala vam na tome.
Jedno pitanje u vezi sa titlovima za 3D filmove. Da li postoji neko resenje za ubacivanje titla u 3D film u okviru XBMC-a? Hvala
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pozdrav svima!
XBMC koristi godinu dana, dosta toga sam znao i dosta toga sam naucio od vas. Hvala vam na tome.
Jedno pitanje u vezi sa titlovima za 3D filmove. Da li postoji neko resenje za ubacivanje titla u 3D film u okviru XBMC-a? Hvala

Koliko sam upucen to radi samo na raspberry pi jer koristi omxplayer koji ima podršku za 3D u GUI.
Znaci ako imate raspberry pi ili bilo koji drugi uredjaj koji koristi omxplayer u XBMC postupak je jednostavan...
Samo preimenovati 3D video datoteka ukljuciti 3DSBS ili 3DTAB i XBMC ce automatski prebaciti na TV ispravan 3D mod i prilagoditi GUI i titlove.uostalom ima ljudi na forumu koji imaju raspberry pi pa mogu i reci nesto na ovu temu o tome....

Kod klasicnog XBMC u racunaru mislim da to jos uvek uvezi 3d titlova ne funkcionise...otvore se prozori a jedan titl se razvuce na oba prozora.....eventualno ako se koristi neki eksterni plejer mozda ce i upaliti za filmove sa harda ali strimovane zasigurno ne.....
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2010
Poruka
7
Pozdrav!
Opet ja u vezi titlova za 3D filmove.Ja ubacujem titlove na ovaj nacin: skinem odgovarajuci titl za odgov. film preko Googl-a, recimo, sa titlovi.com(titl mora da bude .str). Konvertujem .str titl u .ass sa programom"str23dass"na adresi srt23Dass Konvertor to odradi za sekundu. U XBMC- u prvo treba podesiti fasciklu sa titlovima (Sistem-Video-Titlovi-Fascikla sa titlovima), napravi se putanja do foldera sa titlom.I onda pustim 3D film, odaberem "Zvuk-postavke" u donjem desnom uglu plejera, odaberem opciju "Potrazi titl", nadjem folder u kojem je .ass titl i to je to. Jeste da je to malo komplikovan nacin,ali funkcionise. Ako titl kasni ili zuri postoji opcija "pomeri titl u vremenu" u postavkama zvuka(objasnjenje na forumu u nekom od postova). Ako nekom nije jasno ja bih zamolio moderatora da postavi slikovni prikaz, ako bude potrebe za tim.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top