Testirajte svoji antivirusni program

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Testirajte svoji antivirusni program


Nakon instalacije AntiVirusa, verovatno vas zanima dali on radi dobro? To cete uraditi pomocu test virusa. To je standardni EICAR AntiVirus test file kojim mozete proveriti provjeriti vasu protuvirusnu instalaciju.

Za testiranje instalacije, kopirajte u Notepad datoteku, a zatim usnimite datoteku s imenom EICAR.COM.





Kod:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*


Datoteka će biti veličine 68 ili 70 bajta.
Ako je pokrenut antivirusni program i radi ispravno, kada pokušate usnimiti datoteku, program će otkriti virus. Ako antivirusni program nije pokrenut , pokrenite ga i skenirajte napravljeni fail koji se zove EICAR.COM. Kada vaš softver skenira tu datoteku, signalizirace vam i obavestiti o virusu .
Imajte na umu da je ova datoteka nije virus. Izbrišite datoteku kada završite testiranje instalacije antivirusnog programa kako bi ste izbegli kasnije alarmiranje i obavestavanje o istom..

Slikovno to izgleda ovako na NOD32..

Otvorite Notepad -broj 1...



U njemu iskopirajte tekst kao na slici...

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

a zatim kliknite na X -broj 2 da zatvorite notepad..



Usnimicete ovaj fail imenom EICAR.COM.a zatim kliknuti na sacuvaj broj3...



Ako je upaljen antivirusni program odreagovace odmah na ovaj fail i prijaviti ga kao virus....



 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........



:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1098&authkey=AHRActSg9ULrJc8" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
17.04.2009
Poruka
4.299
Hvala Boki,testirao sam svoj antivirus radi . Skeniranu datoteku prepoznao je kao zaraženu (virus/crv).:yea:
 
Član
Učlanjen(a)
26.12.2009
Poruka
5
imam Avg antivirusni program verzija 8.5 Do sad je dobro radio Sad mi prikazuje da je Database is outdated za Anti-Virus i Anti-Spyware.Pokušavao sam da ih updating al nisam uspio.Traje beskonačno al se ništa ne dešava Objasni mi molim te zašto i koji mi prepručaš besplatni antivirusni program. Imam Windows xp mislim da je četvorka i dosta ja spor. Hvala velika. Pozdrav
 
Natrag
Top