Teorija evolucije ili kreacionizma

Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Evolucija naravno. Nema ni jednog fizičara među kreacionistima jer bi tada znali da je širina naše galaksije oko 100 000 svetlosnih godina i da bi se formirala naša galaksija potrebno je mnogo milijardi godina jer se fizički zakoni ne mogu promeniti kao i to da će mo se sudariti sa Andromedom. Isto tako svetlost sa dalekih galaksija stigla do nas potrebno je vreme i to mnogo vremena a to se ne može učiniti za šest Božijih dana pa ih vidimo onakve kakve su bile a ne kako izgledaju sada. Isto tako postoje elementi u Zemlji čije se vreme meri poluraspadom i samom tim se može utvrditi njena fizička starost naše planete 4,5 milijardi godina........I ono što je najvažnije ne mogu prizvati Boga niti komunicirati sa njim tako da džaba vam i Bog kada ste isti kao i bez Boga. Bog koji ćuti na molitve vaše.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
pa kad govorimo o "nepromenljivosti" fizickih zakona dobro bilo da razmotrite II zakon termodinamike koji je postavio Isak Njutn koji je verovao u Stvoritelja a ne u evoluciju,a i dan danas vazi.
Entropija ili II zakon termodinamike jasno govori da sve sto postoji u svemiru ,tezi rasturanju ili haosu.
Kad pogledamo u svemir vidimo da se siri,ali sve je na okupu i za sve vaze zakoni fizike i matematike.
Svaki zakon ima svog zakonodavca.
A gde je zakonodavac,tu je i S _ _ _ _ _ _ _ _ _.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ris nikad necu razumeti ljude kao sto si ti, lagano odbacujes cinjenice da bi zadrzao svoja uverenja. :D
Da si odvojio malo vremena da naucis nesto znao bi da drugi zakon termodinamike vazi samo za zatvorene sisteme, planete nisu zatvoreni sistemi, hoces da pokusas opet ?
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2010
Poruka
242
Ris nikad necu razumeti ljude kao sto si ti, lagano odbacujes cinjenice da bi zadrzao svoja uverenja. :D
Da si odvojio malo vremena da naucis nesto znao bi da drugi zakon termodinamike vazi samo za zatvorene sisteme, planete nisu zatvoreni sistemi, hoces da pokusas opet ?

А ко је тај који је недвосмислено доказао да Васељена јесте или није затворен систем?

Успут буди речено, није Рис једино што је твом уму остало неразумљиво, има тога много више. wacko2

Хоћеш да покушаш опет? yes3
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Nasa planeta, na kojoj je zivot nije zatvoren sistem, prima energiju spolja. Toliko o tom zakonu.

Nemam ja sta da pokusavam, misljenja nisu bitna, bitne su cinjenice.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ni kad nisam verovao u Boga nisam mogao da verujem u teoriju evolucije.
Moji razlozi su:
Kad sam nisam verovao u Boga imao sam misljenje da su ljudi niskointeligentna bica u poredjenju sa bicima koja mozda postoje tamo u univerzumu, uvek mi je bilo nelogicno da mislim da je svet nastao sam od sebe ili da univerzum nema kraja i pocetka ili da vreme nema kraja ni pocetka.Verovao sam da je neka sila stavila sve u pogon, ali nisam verovao da je to hriscanski Bog.Posto sam verovao da su ljudi niskointeligentna bica naspram nekih u univerzumu kao sto su zivotinje niskointeligentne naspram nas.U teoriju evolucije nisam verovao, jer je teorija a i vise od 95% majmunologa odbacuje teoriju da je covek nastao od majmuna, ti majmunolozi veruju u evoluciju, ali ne veruju da je covek nastao od majmuna i iznosili su brojne logicke zakljucke kao i naucne dokaze.Vremenom sam shvatio da u coveku ima nesto posebno, nesto sto sam ja do tad poistovecivao sa svesti, verovao sam da je to ne umire posle smrti tela, poceo sam da trazim istinu.Poceosam naravnood Svetog Pisma ali me nije odusevilo (pogotovo Stari Zavet), sve mi je izgledalo nekako nelogicno.Citajuci brojnu staru literaturu shvatio sam jednu stvar da covek ne ide gore vec dole, poceo sam se pitati zasto, shvatio sam da su ljudi nekad bili daleko inteligenntniji nego danas.Razvio sam teoriju mutacije, odnosno prilagodjavanje organizama okolini ali ne i njhov uspon na visi nivo,jer sam primetio gresku u teoriji evolucije koja me je naterala da postavim pitanje, zasto covek ide na gore?

Svojim razumom i citanjem starih filosofa shvatio sam da su ljudi nekad bili daleko inteligentniji i da su osetili sto i ja, a to je postojanje necega unutar sebe, necega sto nije svest, a mi to cesto poistovecujemo sa svescu.Bilo mi je nelogicno da je to dusa jer sam mislio da dusa u hriscanskom ucenju izgleda kao i mi sto je potpuno nelogicno, ai nisam verovao da su hriscani upravu, ali sam znao ni da filosofi nisu upravu.Uskoro bilo mi je izlozeno Pravoslavno ucenje u pravom smislu i onda sam shvatio da ono nije onako kakvim sam ga ja smatrao, shvatio sam da ono daje odgovore na sva pitanja.Svakom coveku je potrebno tacno obrazlozenje pravoslavne vere da bi stekao pravi pogled.Naravno dugo vremena pre izlaganja pravoslavne vere bio sam adventista, ali sam shavatio da je adventizam zabluda, jer npr. Pricu o bogatasu i Lazaru smatraju alegorijski, a druge stvari koje im odgovaraju bukvalno tako ih izlazu, video sam neslogu u mnogim adventistickim ucenjima i shvatio sam da je to nauka ljudska, meni je trebalo nesto sto covek nije izumeo da bih verovao, i to sam i dobio.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Човек није у стању да схвати и појми појам бесконачности, па самим тим није у стању ни да разуме многе појаве у овом свету (укључујући цео Свемир).

Чак су и стари хиндуси имали у свом систему веровања неки циклус од 4320000 година (дужина дана и дужина ноћи Брамана), а већина (око 80%) верника верује у Дарвинову теорију еволуције (Дарвин нигде није тврдио да је човек настао од мајмуна, већ је писао о пореклу врста у односу на далеке претке, а инспирисан тиме колико су поједине врсте на острву Галапагос различите од оних на континенту; прича о пореклу човека од мајмуна је касније наметнута од стране других, а са циљем да се супротставе религијским схватањима постанка човека). Тако, ни хиндуси не верују да је човек настао од мајмуна. Животиње су настале еволуцијом, а развој човека је имао потпуно другачији ток

Хиндуси верују да суштински човек није производ Еволуције, већ ДЕволуције, тј. да су сва интелигентна бића у нашем Свемиру прво створена у много вишем облику постојања, а да је физички живот настао практично уназађивањем у духовном смислу. Односно, верују да чак прва бића нису створена, већ су дошли изван овог Свемира, из виших нивоа постојања, а на шта алудира прича о Адаму и Еви и њиховом изгнанству из Раја. Касније су ти први становници Свемира све више и више духовно падали и на крају огрезнули у ужицима које пружа материјални Свемир.

Такође, верују да уз наше физичко тело имамо духовно тело (оно што ми зовемо душа) које покреће оно што ми у православљу називамо Божјом искром, и душа се након смрти физичког тела може преселити у ново тело (реинкарнација).

Интересантно је да су први хришћани веровали у реинкарнацију, а касније основане Цркве су их назвале јеретицима и учиниле су све што су могле да такво учење буде уништено, као и сви докази о њему.
Данас су таква учења из тог времена позната као гностичка, а њихови поборници из тог времена као гностици.


Данашње институционализовано хришћанство нема малтене никакве везе са изворним, осим појединих веровања.
Исус би, када би се данас појавио, са још већим жаром критиковао Цркву него што је пре 2000. година критиковао фарисеје. И био би исто био осуђен као и тада, али овај пут од оних који проповедају Његово учење - то што данас не би био разапет је ствар начина на који световна власт врши кажњавање.
Дакле, пошто је световна власт данас одвојена од духовне, био би практично анатемисан, јер би у случају СПЦ критиковао раскош у којој живе владике и начин на који неозбиљно помажу народу да преживи тешка времена.


Међутим, има православних монаха који живе по испосницама и који су стекли увид у суштину Стварања и целог овог нашег физичког света, али их опет тумаче у складу са актуелном религијом како не би били прогнани и анатемисани.
Свесни су да је боља и оваква Црква, док народ не буде зрео за нова Знања, него да се изазове раскол и хаос који би само погодовао непријатељима православних народа.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ris nikad necu razumeti ljude kao sto si ti, lagano odbacujes cinjenice da bi zadrzao svoja uverenja. :D
Da si odvojio malo vremena da naucis nesto znao bi da drugi zakon termodinamike vazi samo za zatvorene sisteme, planete nisu zatvoreni sistemi, hoces da pokusas opet ?

Dragi moj Dzoker,
II zakon termodinamike ili entropija vazi za ceo svemir pa i za zemlju.
Da ga Njutn mozda nije primenjivao u svemiru???
Sve sto vidis bilo na Zemlji ,vazi i za ceo svemir.
Ovaj forum,da nema administratora sigurno bi nestao ili zbog virusa,ili neazuriranja i slicno.
Zgrade i stanovi bi sami od sebe propali da nema sile i znanja koje ih renovira i odrzava.
Gde nema sile i znanja sve ide svom haosu i nestajanju.
Cudi me da ti koji za sebe tvrdis da si fizicar,covek nauke izbacujes Njutnov II zakon kao nebitan za nasu planetu zemlju???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Nikakva evolucija se nije desila, to je teorija koja vuče svoje korijene iz paganskih mitova Sumera.
 
Natrag
Top