Tajna uspešnog braka

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Tajna uspešnog braka

Kurir



Naučnici su matematičkom preciznošću zaključili da će dva zajednička hobija, tri zagrljaja svaka 24 sata, jedno „volim te“ dnevno i dva romantična obroka mesečno sasvim sigurno pomoći da održite bračnu sreću na duge staze.

Istraživanje koje je sproveo jedan sajt za planiranje venčanje takođe je pokazalo da su se muž i žena koji se zaista pridržavaju onog „dok nas smrt ne rastavi“ većinom upoznali preko prijatelja, a venčali se nakon prosečno tri i po godine veze.
Osim toga, pokazalo se da je za dugovečan brak potrebna i određena starosna razlika među supružnicima, a najuspešniji su oni kod kojih je razlika oko dve godine i tri meseca. Da bi brak bio zbilja dobar, dete bi trebalo da stigne nakon dve godine i dva meseca braka.
Takođe je preporučljivo da dnevno održavate kontakt i za vreme radnog vremena, u vidu tri telefonska poziva ili SMS poruke. U formulu uspešnog braka treba uključiti i dva vikend putovanja godišnje i jedan zajednički put u inostranstvo (ako imate mogućnosti).
No, nije sve u zajedničkim trenucima, jer kvalitetan brak zahteva i malo nezavisnosti, pa se zato preporučuju i dva solo izlaska mesečno s prijateljima.



 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Hm, pažljivo sam iščitala tekst i kao i uvek sa nečim se slažem a sa nečim baš i ne. Ne dopada mi se onaj matematički deo mada u njemu ima mnogo istine...
Verovatno sam se svima popela na glavu (ovom prilikom neću o tome da mi je muž divan i frajerčina;)) ali bitna je dobra komunikacija, poverenje, poštovanje i uvažavanje različitosti. Pre svega potrebna je ljubav! I to ne ona ljubav koja se opisuje u ljubavnim romanima, potrebna je prava, zrela ljubav koja se delima dokazuje na najrazličitije načine. Nekima je bitno da čuju to famozno volim te, neki se osećaju nelagodno kada te reči slušaju ili razgovaraju... Svako od nas ima svoju definiciju ljubavi, za dobar brak je potrebno da ti poznaješ partnerovu kao i da on poznaje tvoju definiciju...

opet odoh u patetiku...sory;)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Ma kako da zvučim cenjenim diskutantima i kod mene se da naći 'bračni drug'... Posle, bezmalo decenije života u skladu sa hrišćanskim, pravno- normativnim, zapadno-civilizacijskim, tradicionalnim i inim kautelama, smatram se bar donekle kompetentnim, da i ja kažem neku po ovom pitanju...
1. za početak NE POTPISUJ NIŠTA (makar ne bez valjanog advokata!) (LOL!)!!!
2. NE VERUJ MU (JOJ), ma kako slatko, zaljubljeno i blagoglagoljivo zvučao/la!
3. Ako si već bio dovoljno pijan/ mamuran/ u bilo kakvom stanju bitno smanjene uračunljivosti, j**i ga, sad zašto piješ kad ti škodi?
Kad si se već otisnuo/la niz reku doline bola i suza, gledaj da sebi što je moguće bezbolnije organizuješ ostatak mizernog ti, bolnog i nadasve ljudskog bića nedostojnog bitisanja...
Probao sam razne načine, batrgao se na još raznije načine, pokušavao razgovarati lepo i kultivisano (najveća moja zabluda, lažem- najveća mi je greška to što sam verovao da ću IŠTA promeniti štagod radio), te metodom pokušaj- greška, pokušaj-uspeh, došao do zaključka da prihvatiš filozofiju- ne vidim, ne čujem, ne dajem glasa od sebe- nije moj problem, zaobiđi me (ŠTAGOD DA JE U PITANJU!)...
Tako da, statistika ima jedan svoj alter ego: cifre ne lažu, ali se lažovi cifraju....
Ako se na vreme sam ne izlaktaš za svoje mesto pod Suncem, budi uveren da ti ga tvoja ljubav za ostatak života NEĆE ustupiti, ni za kvadratni cantimetar... Međusobno razumevanje i sklad ne ide samo po sebi (ma kako se upoznali, ma koliko se dugo zabavljali, po kom god algoritmu se viđali, čuli, izlazili), svodi se ko će pre, bolnije i čvršće (dame, izvinite) onom drugom izuvrtati skrotalnu kesu (m*da), naravno, nevezano za pol, ovo je nadasve 'principijelni' čin.
Ovim zaključkom apsolviramo današnje predavanje, ima li pitanja? AE, dan danas i posle više od 15 god, prati me sjena osobe koja me je hm, ispitivala (= sekla kao repu) internu...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ma kako da zvučim cenjenim diskutantima i kod mene se da naći 'bračni drug'... Posle, bezmalo decenije života u skladu sa hrišćanskim, pravno- normativnim, zapadno-civilizacijskim, tradicionalnim i inim kautelama, smatram se bar donekle kompetentnim, da i ja kažem neku po ovom pitanju...
1. za početak NE POTPISUJ NIŠTA (makar ne bez valjanog advokata!) (LOL!)!!!
2. NE VERUJ MU (JOJ), ma kako slatko, zaljubljeno i blagoglagoljivo zvučao/la!
3. Ako si već bio dovoljno pijan/ mamuran/ u bilo kakvom stanju bitno smanjene uračunljivosti, j**i ga, sad zašto piješ kad ti škodi?
Kad si se već otisnuo/la niz reku doline bola i suza, gledaj da sebi što je moguće bezbolnije organizuješ ostatak mizernog ti, bolnog i nadasve ljudskog bića nedostojnog bitisanja...
Probao sam razne načine, batrgao se na još raznije načine, pokušavao razgovarati lepo i kultivisano (najveća moja zabluda, lažem- najveća mi je greška to što sam verovao da ću IŠTA promeniti štagod radio), te metodom pokušaj- greška, pokušaj-uspeh, došao do zaključka da prihvatiš filozofiju- ne vidim, ne čujem, ne dajem glasa od sebe- nije moj problem, zaobiđi me (ŠTAGOD DA JE U PITANJU!)...
Tako da, statistika ima jedan svoj alter ego: cifre ne lažu, ali se lažovi cifraju....
Ako se na vreme sam ne izlaktaš za svoje mesto pod Suncem, budi uveren da ti ga tvoja ljubav za ostatak života NEĆE ustupiti, ni za kvadratni cantimetar... Međusobno razumevanje i sklad ne ide samo po sebi (ma kako se upoznali, ma koliko se dugo zabavljali, po kom god algoritmu se viđali, čuli, izlazili), svodi se ko će pre, bolnije i čvršće (dame, izvinite) onom drugom izuvrtati skrotalnu kesu (m*da), naravno, nevezano za pol, ovo je nadasve 'principijelni' čin.
Ovim zaključkom apsolviramo današnje predavanje, ima li pitanja? AE, dan danas i posle više od 15 god, prati me sjena osobe koja me je hm, ispitivala (= sekla kao repu) internu...
De,de,de... Pa nije valjda dotle došlo? Do zavrtanja? wacko2 Puno je gorčine u tebi, jesi li mozda pomislio da je u pitanju pogrešna procena, TVOJA? Nisam razumeo da li je to laktanje i "zavrtanje" došlo pre ili posle potpisa? Možda je taj neko uvek bio takav, a ti nisi mogao (ili hteo) da primetiš? Sve u svemu, jednom si napisao, na ovom svetu ima 6 milijardi ljudi, od toga više od 3 ženskog pola, tako da... :)
 
Natrag
Top