Tablet Lenovo TAB3 10 PLUS puni samo 50% bateriju

Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
NAvedeni tablet iz nekog razloga puni bateriju samo 50%.
PUnjac je originalni a u postavkama ima opcija intelegentno punjenje baterije.
I kada ukljucim ovaj mod stanje je isto...50% baterije i prekid pinjenja.
DA li je neko imao slican problem i kako ga rijesti?
TAblet ,inace,radi odlicno.
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Ne znam sva podesavanja na tabletu ali kao prvo pogledaj sledeci link. Radi se o laptopu ali ipak, mozda i u tabletu postoji neko slicno podesavanje. Obrati paznju na drugi i treci odgovor.
http://www.tomshardware.com/answers/id-2306577/battery-charging.html

Ako nije pomoglo, moguca su sledeca tri razloga. Navescu ih slucajnim redom, znaci bez prioriteta.
1. Ostecena baterija
2. Ostecen punjac, elektronika u njemu, kabl do laptopa ili korozija, zaprljanost ili fizicko ostecenje pinova na konektoru.
3. Ostecena elektronika u tabletu koja nadzire punjenje. Ovde ukljucujem i mogucnost loseg kontakta na konektoru laptopa, hladan lem ka stampanoj ploci ili njegovu zaprljanost, koroziju ili fizicko ostecenje pinova zbog koje se ne ostvaruje pouzdan kontakt od punjaca ka ploci tableta.

Ja imam problem sa baterijom na laptopu. Dole desno na taskbaru preko simbola baterije pojavljuje se ponekad crveni znak "X" i poruka "Consider replacing your battery". Nasao sam neko resenje problema na
Laptop je sluzbeni pa se ne uzbudjujem, nek radi tako dok moze. Ovo je bila mala digresija za vlasnike laptopova kojima ovo mozda moze pomoci.

Sto se tableta tice, osnovna ideja je, kao i uvek, suziti problem koliko je moguce. Prvo treba vizuelno proveriti pinove na konektoru punjaca i tableta i za svaki slucaj ocistiti obe strane kontakt sprejom ili izopropil alkoholom. Dok su obe strane jos mokre treba ih nekoliko puta spojiti i odspojiti da bi se pokrenula eventualna prljavstina ili korozija dok je jos vlazna. Bilo bi dobro onda izduvati i osusiti obe strane sprejom sa kompresovanim vazduhom.
Ako ovo nije pomoglo, bilo bi dobro ako se moze pozajmiti drugi punjac od nekoga kod koga je sa punjenjem sve u redu pa proveriti da li je rezultat isti. Ako je punjenje uspesno do 100% onda znaci originalni punjac ne valja.
Ako je rezultat isti, do 50%, onda je problem u tabletu. Sledi otvaranje istog. Proveriti pod lupom da nije neki hladan lem na konektoru. Ako je to u redu, treba zameniti bateriju.
Ako nista od ovoga nije pomoglo problem je u elektronici tableta na putu od konektora do baterije i mozda samo neko jako iskusan u tome moze da otkloni kvar.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Radi se o tabletu koji je prakticno nov.
KUpljen je krajem februara ove godine.
U Podesavanjma ima samo opcija intelegentno punjenje ali je isto kada je ukljucena i bez nje.
Probao sam drugi punjac..isti napon,isti konektor i isto.
PRobacu da ocistm konektor wd sprejem .
MIslim da treba iskljuciti tablet..?????
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
WD sprej nije za to. Treba ti Contact cleaner sprej za elektroniku. Tablet svakako iskljuci.
Cekaj, ako je nov, onda je pod garancijom, zar ne? Sto bi bilo sta radio, nosi ga u servis.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Ma kupljen je u Njemackoj.
Morao bi ga slati ...vidjecu da li je kcer sacuvala racun i garanciju.
Probacu sa sprejem
HVala na sugestijama.!
 
Učlanjen(a)
13.01.2016
Poruka
275
Mnogi elektronski uredjaji imaju medjunarodnu garanciju. Ako imas racun i garantni list probaj prvo tu gde zivis.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Nazalost nema nista kod sebe.
Cekam da mi kcerka javi je li sacuvala racun?
Tablet je kupljen na Amazonu..
Hvala opet
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
E tako je kako je a nije bio ni jeftin ..skoro 200 €!
Danas cu znati za garanciju a ako ne bude guracu ovako dok traje.
Inace,sa ovih 50% radi normalno .otprilike tri do cetiri sata.
Hvla jis jednom na trudu i pozdrav!
 
Natrag
Top