Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
Izvinjavam se svima koji su shvatili da želim neku svađu. Jedino što sam želeo je da razjasnimo o čemu konkretno razgovaramo i šta pokušavamo da rešimo.
htio sam da riješimo pitanje tih vražjih licenci
jer eto i tebe, ali i mene opet može zadesiti da nam otkažu...
potakao me onaj tvoj link s objašnjenjem datuma
pošto se svi prilično kužimo u navigacije, možda nešto korisno smislimo
jer ima nas dosta koji imamo 13.5.3
probao sam i nasljednike (sve od 13.6.0 do 13.6.6) i uvijek se vratim na dobri stari 13.5.3
nekima je dobar Taxi, nekima Aura, nekima novi Truckovi
meni nisu
i jednostavno se ne želim opet dovesti u situaciju od 31.12.
večer prije normalno koristio 13.5.3, ujutro ni pod razno neće...
sad tko mi vjerovao tko ne prepuštam njemu na savjest
nisam baš lud, a niti besposlen da bih išao sređivati mape za "stari" 13.5.3 da su ovi novi 13.6.x tako dobri...
probao sam ih naravno, iz kuće, ali i realnoj vožnji...
ne, to nije to...
ma što neki pričali i mislili...
svatko od nas ima pravo kako na mišljenje tako i na izbor, a moj je mišljenje da je 13.5.3 za sada zadnji Sygic Truck koji valja
iskreno se nadam da neće tako ostati i da će ovi iz Sygica riješiti hrpu nedostataka i bugova...
ujedno da kažem da sam dok mi ti nisi dao svoj lic file koristio 13.2.7 i moje "sređene" mape i na njemu rade... tako da tko ima njega, neka skine mape s PC downloaderom kojeg je @nenadsenn (hvala mu) objavio i neka izmjeni .hmp fileove kako sam nedavno objasnio...
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Još malo sam se igrao sa Sygic Truck 13.5.3 verzijom koju koristim (Sygic Truck_13.5.3crk_noreactivatetrial.apk) i zaključio sam sledeće:

1) Negde mu treba content.lic fajl, negde mu taj fajl ne treba. Kod mene na tabletu radi bez content.lic, ali na telefonu mora biti content.lic. Tablet je stari 10-inčni Samsung Galaxy Tab 2 P-5100 sa Androidom 4.4.4. Telefon je Sony Xperia Z Ultra C6833 sa Androidom 5.1. Jedino što mogu da zaključim je da to zavisi od verzije Androida na uređaju.

2) Tamo gde treba fajl content.lic, taj fajl mora pokrivati dan sistemskog vremena (na uređaju) od momenta instalacije, pa sve - bez prekida - do datuma isteka trial licence.

3) Periodi vremena u jednoj godini su kodirani za po 4 meseca - tj. od 01-01.xxxx godine, pa a) do 30.04. iste godine, pa b) do 31.08. iste godine, pa c) do 31.12. iste godine. Drugim rečima, svaka godina je kodirana sa 3 koda - 3 x 4 meseca=12 meseci.

4) S obzirom na ovo content.lic fajl za period 01.01.2017. - 31.12.2019, izgleda ovako:

TRIALJJMULRSR-TRIALJJMULVSS-TRIALJJMUMPSS-TRIALJJMVLRSR-TRIALJJMVLVSS-TRIALJJMVMPSS-TRIALJJMWLRSR-TRIALJJMWLVSS-TRIALJJMWMPSS

(sve u jednom redu, bez newline i bez razmaka)

5) Content.lic fajl za sledećih 5 godina ( od 01.01.2017. do 31.12.2021.) izgleda ovako:

TRIALJJMULRSR-TRIALJJMULVSS-TRIALJJMUMPSS-TRIALJJMVLRSR-TRIALJJMVLVSS-TRIALJJMVMPSS-TRIALJJMWLRSR-TRIALJJMWLVSS-TRIALJJMWMPSS-TRIALJJNNLRSR-TRIALJJNNLVSS-TRIALJJNNMPSS-TRIALJJNOLRSR-TRIALJJNOLVSS-TRIALJJNOMPSS

(sve u jednom redu, bez newline i bez razmaka).

Nadam se da će ovo koristiti onima koji još uvek "voze" Sygic Truck 13.5.3.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
Evo slike kako kod meni izgledaju sva tri Sygica i uvijek koristim najnovije verzije i isključivo mape Here jer kod mene na TT nema ulica i brojeva,za napomenuti je da ne kažem da su Here mape bolje od TT ali kod mene jesu u Hrvatskoj ali vjerujem da će uskoro i to biti riješeno zato što je TT jak i dodat će oni sve a u sve tri navigacije nemam content.lic i navigacvije rade savršeno samo je u sve tri content.info,ne želim nikakve prepirke već samo kažem ono što je kod mene u mobitelu ,mobitel je android 5.0.1 ima mogućnost nadogradnje ali sam blokirao da bi mi radio garmin i mobitel je LG Magna,evo slika kako to izgleda u sve tri navigacije i kažem content.lic mi jedino treba i imam ga na navigacijama Blaunpunkt i Goclever u verzijama Win 5-6 jer tu bez content.lic ne radi
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-01-05-17-23-37.png
    Screenshot_2017-01-05-17-23-37.png
    110,2 KB · Pregleda: 26
  • Sygic aura.png
    Sygic aura.png
    110 KB · Pregleda: 24
  • Sygic Taxi.png
    Sygic Taxi.png
    108,8 KB · Pregleda: 22
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
hvala kolege
kod mene je u pitanju Samsung A3 2016
na njemu mi je otkazao 31.12. dok je do 30.12. i prije uredno radio
i proradio tek sa @lavaback -ovim lic fileom
na tabletu (Samsung Tab2 7") nemam lic i radi ko sat bez prekida...

@lavaback - misliš li da bi kad bi dodali u onaj tvoj lic file još i ove druge kodove u nastavku, da bi onda radio do 31.12.2021.???
ili to dodati u lic file tek pred "istek" ovog našeg lic filea??
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
hvala kolege
kod mene je u pitanju Samsung A3 2016
na njemu mi je otkazao 31.12. dok je do 30.12. i prije uredno radio
i proradio tek sa @lavaback -ovim lic fileom
na tabletu (Samsung Tab2 7") nemam lic i radi ko sat bez prekida...

@lavaback - misliš li da bi kad bi dodali u onaj tvoj lic file još i ove druge kodove u nastavku, da bi onda radio do 31.12.2021.???
ili to dodati u lic file tek pred "istek" ovog našeg lic filea??

Kodovi u poruci #2432 u tački 5) su dovoljni i kompletni, ne treba im ništa dodavati. Samo to treba staviti kao content.lic fajl. Pokrivaju period 01.01.2017. - 31.12.2021. Provereno.

Sa desne strane kodova možeš dodavati nove kodove ako ti je do 31.12.2021. kratko i hoćeš duži period važenja licence.

Sa leve strane kodova ne treba ništa dodavati, osim ako zbog nečega sistemsko vreme hoćeš da vratiš u prošlost, tj. pre 01.01.2017.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
UUUUUUPS!! Ispravka: Pod kodom podrazumevam 13 znakova u formatu "TRIALXXXXXXXX" gde je neki datum kodiran u formatu TRIALGGGGMMDD. GGGG=godina, MM=mesec, DD=dan.
 
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
@lavaback - ti si genije!!!

družio sam se ovih dana dosta s 13.6.6
i opet se vratio na 13.5.3
ne želim sad naširoko i nadugačko objašnjavati zašto...
reći ću to ovako:
13.6.6 je vrlo dobra aplikacija s nekoliko izraženih prednosti nad 13.5.3, a to su:
- izuzetno brz i stabilan rad (13.5.3 je primjetno sporiji i ponekad, iako ne često zna crashati)
- jednostavno prelijep noćni izgled (no ima i ona da je ljepota u oku promatrača)
- vrlo brza kalkulacija rute (odoka duplo brže od 13.5.3)
i to su sve, ali baš sve prednosti...
u svemu drugome 13.5.3 je ili isti ili bolji, posebno se odnosi na rutiranje...

ne želim da ovo bude oda 13.5.3, nemam ništa od toga da neku navigaciju hvalim ili kudim, samo smatram da je trenutno najbolji Sygic Truck koji možete imati, posebno ako vam je ko i meni bitan teretni program uz automobilski
 
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruka
159
@lavaback
To su trial licence za Sygic na WinCe jer aplikacija nije krekovana. Koriscenjem vise licenci, u rednom nizu, dobija se neprekidno koriscenje aplikacije. Iako se razlikuju od Sygic android licenci (numericke) ove mogu da se koriste samo kada aplikacija NIJE krekovana. To znaci da radi na originalnim (google play) aplikacijama.

- Vase licence su nekorisne u vise navrata. Krekovana aplikacija "preskace" licencu, pa samim tim dzaba koristite vas content.lic fajl.
- Svaka godina mora imati minimum 6 licenci jer je na androidu tial period 30 dana. Pa logicki , to sto ste pisali nije tacno jer "01.01.2017. - 31.12.2021" mora imati TRIDESET licenci u nizu.
- Na zalost ni ovo
UUUUUUPS!! Ispravka: Pod kodom podrazumevam 13 znakova u formatu "TRIALXXXXXXXX" gde je neki datum kodiran u formatu TRIALGGGGMMDD. GGGG=godina, MM=mesec, DD=dan.
nije tacno
- Imam mnogo toga jos da vam napisem ali nemam nameru da vam "ubijam" volju, nego je koristite malo drugacije. pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
@lavaback
To su trial licence za Sygic na WinCe jer aplikacija nije krekovana. Koriscenjem vise licenci, u rednom nizu, dobija se neprekidno koriscenje aplikacije. Iako se razlikuju od Sygic android licenci (numericke) ove mogu da se koriste samo kada aplikacija NIJE krekovana. To znaci da radi na originalnim (google play) aplikacijama.

- Vase licence su nekorisne u vise navrata. Krekovana aplikacija "preskace" licencu, pa samim tim dzaba koristite vas content.lic fajl.
- Svaka godina mora imati minimum 6 licenci jer je na androidu tial period 30 dana. Pa logicki , to sto ste pisali nije tacno jer "01.01.2017. - 31.12.2021" mora imati TRIDESET licenci u nizu.
- Na zalost ni ovo
nije tacno
- Imam mnogo toga jos da vam napisem ali nemam nameru da vam "ubijam" volju, nego je koristite malo drugacije. pozdrav

1) U poruci #2432 sam jasno napisao da koristim "Sygic Truck_13.5.3crk_noreactivatetrial.apk". Da li ti zaista tvrdiš da je to originalni fajl? Ako imaš/znaš neki krekovani Sygic Truck 13.5.3 koji ne traži Content.lic fajl - uputi nas, reci koji/gde je taj Sygic Truck - da mi ostali ne bi lutali.

2) Ja sam u poruci #2432 dao Content.lic fajl koji radi neprekidno 5 godina, od 01.01.2017. do 31.12.2021. i indirektno napisao sa godina ne mora imati 6 kodova/licenci. Ako ti i dalje tvrdiš suprotno, napiši jasno za koji period ne radi moj content.lic.

Ako, kako sam ja napisao, format koda TRIALGGGGMMDD nije tačan, napiši šta nije tačno i kako treba da bude da bi bilo tačno. Ovo naravno pod uslovom da (kao što sam naveo pod 2)) jasno odgovoriš za koji period ne radi moj content.lic.

Bio bih ti zaista zahvalan da mi "ubiješ volju" i daš neki konkretan doprinos rešenju koje tražimo, a to je da Sygic Truck 13.5.3. za Android radi i u godinama koje dolaze.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Uzgred, ako godina mora imati (minimum) 6 licenci, jer je trial na androidu 30 dana
(pazi, rekao si DANA, a ne 1 mesec) kao to funkcioniše bez još 7 licenci za preostalih 185 ili 186 dana u toj istoj godini??
 
Natrag
Top