"Stotka" u košu i sukob pred SP!

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
"Stotka" u košu i sukob pred SP!
Izvor. B92 | AK
Košarkaši Srbije poraženi su od Novog Zelanda 102:96 u generalnoj probi za Mundobasket, a obeležio ju je sukob selektora Đorđevića i Vladimira Micova.

126517765553f9f6840d25b313682917_640x428.jpg

foto: StarSport
Selektor je u prvom poluvremenu izbacio beka sa parketa i Pionira nakon verbalnog sukoba zbog izmene, pa je pitanje da li to znači da Micov neće ići u Španiju.

Srbija je odlično odigrala prvi period, postigla 29 poena, ali su Novozelanđani serijom trojki (7/9) stekli 11 poena prednosti, koju su uspeli da sačuvaju do kraja meča.

Petorica "Orlova" su u polupraznom Pioniru imala dvocifren učinak, najefikasniji je bio Nemanja Bjelica sa 17 poena (5/11 iz igre) uz 5 skokova, po 14 poena ubacili su Miroslav Raduljica (5as) i Vladimir Štimac, dok su po deset dodali najvažniji igrači tima Nenad Krstić i Miloš Teodosić (6as).

Tok meča:

169031908153f9f84ec2fac033880037_640x369.jpg

foto: StarSport
Poluprazni Pionir sa aplauzom je pozdravio tradicionalnu "haku", koja nije uplašila naše igrače. Bjelica i Bogdanović donose prvo vođstvo 6:3, a ulazak Micova uz Raduljicu donosi 13:5.

Zonskim presingom "kiviji" smanjuju na 15:11, ali raspoloženi Teodosić (trojka i tri asistencije) pokreće novu seriju Srbije za 22:13, te +7 nakon prvog perioda (29:22).

Međutim, sve je krenulo naopaku u drugoj četvrtini. Raspoloženi Penij predvodi seriju trojki Novozelanđana koji brzo stižu do egala na 31:31, a potom preokreću na 35:31 (serija 22:9).

Ipak, Bogdanović i Raduljica preuzimaju igru u svoje ruke i zaustavljaju nalet rivala, koji pre svega trojkama (7/9, Srbija 2/10) održava prednost (40:37).

Usledio je totalni raspad u našem timu. Nezadovoljan zamenom Vladimir Micov je odgovorio selektoru, pa ga je Aleksandar Đorđević izbacio sa parketa i tima. Videćemo da li ovo znači da je Micov jedan od dvojice igrača koji neće na Mundobasket.

To gosti iz Okeanije koriste i stižu do 44:37, Teodosić i Krstić ne uspevaju da uspostave red u igri "orlova", te Novi Zeland odlazi na poluvreme sa 52:43.

131022248553fa00e50d3a4769351135_640x420.jpg

foto: StarSport
Početak drugog poluvremena donosi seriju koševa na obe strane, Peni pogađa petu trojku, ali mu konačno odgovara Teodosić.

Preko Entonija i Vebstera Novi Zeland održava prednost (65:56), ali Bjelica sa šest poena uz pomoć Markovića vraća "orlove" na -3 u finišu perioda, te pred poslednju četvrtinu gosti vode 71:68.

Nakon tri minuta igre u poslednjem periodu saradnja Raduljice i Simonovića vraća Srbiju na pola koša zaostatka, nakon čega je usledio obračun centra Milvokija i Vebstera, ali Novi Zeland održava vođstvo (81:79).

Srbija nikako nije uspevala da napravi konačni korak i preokrene rezultat, da bi dva i po minuta pre kraja Frenk sa šest poena u nizu odbio napad "orlova" (87:84).

Vebster novom trojkom dodatno dovaja "kivije", Krstić sa penala smanjuje opet na pola koša zaostatka (92:91), potom Bogdanović pogađa za ostanak u igri, ali Vebster opet pogađa za tri posle driblinga te prelama meč 60 sekundi pre kraja (98:93).

Tada se i naši igrači predaju, te na Svetsko prvenstvo odlaze sa "stotkom" u košu na svom parketu (102:96).
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Đorđević izbacio Micova iz Pionira!
Izvor. B92 | AK
Selektor Srbije Aleksandar Djordjević izbacio je sa današnje utakmice sa Novim Zelandom košarkaša Vladimira Micova, uz razmenu teških reči.

13366542353fa044a67cb4025824206_640x380.jpg

foto: StarSport
Micov je nezadovoljan izmenom u prvom poluvremenu odbrusio Đorđeviću, selektor mu nije ostao dužan, a potom ga je izbacio iz hale.

Novi igrač Galatasaraja je napustio parket Pionira, a potom i halu u kojoj Srbija igra poslednji meč pred Svetsko prvenstvo.

Ova svađa mogla bi da znači da će Micov biti jedan od dvojice igrača koje Đorđević neće voditi u Španiju.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Odjeci incidenta u Pioniru - Krle sve posmatra iz vedrijeg ugla...

Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Nenad Krstić istakao je posle današnje burne generalne probe u ''Pioniru'' da poraz od Novog Zelanda može da bude i dobar za njegovu ekipu.

logo-news.png




dscn5008600276443020140720175210.jpg




Podsetimo, Srbija je u Beogradu izgubila od Novog Zelanda 96:102, ali je meč obeležilo to što je selektor Aleksandar Đorđević izbacio iz tima Vladimira Micova. To je bio poslednji meč "Orlova" pred odlazak na Svetsko prvenstvo u Španiju.

"Ova utakmica i ovaj poraz može da bude dobar za ekipu, da se malo spusti na zemlju. Nismo mi ni nešto poleteli posle osvojenih turnira, ali dobro je da razmislimo malo, da pogledamo jedni druge u oči i da vidimo šta možemo da uradimo. Ja se nadam da će ovo biti dobra stvar za nas",
rekao je Krstić posle meča.

On i Micov su bili i saigrači u CSKA, ali Krstić je rekao da ne zna šta se desilo.

"Stvarno nisam ništa pričao ni sa selektorom ni sa Vladom. On je odmah napustio Pionir po izbacivanju sa terena. Treba da se pusti da sve prenoći. Naravno, selektorova je poslednja i kako on odluči, tako da će da bude", rekao je Krstić.

Kapiten "Orlova" je kazao i da se dobro oseća posle duže pauze zbog povrede.

Plejmejker Miloš Teodosić ocenio je da ekipa u pozitivnom duhu ide u španiju.

"Sigurno je na igru uticalo i to što smo Krstić i ja igrali duže posle pauze. Borili smo se u utakmici bez obzira što su ubacili sve. Ne treba, međutim, nikome da dozvoljavamo da nam daje ovoliko poena. Mislim da idemo u Španiju sa pozitivnim utiskom", rekao je Teodosić.

Nemanja Bjelica je kazao da je bitno da tim nije odustajao do samog kraja utakmice.

"Čestitam im na pobedi, igrali su svoju igru i sa mnogo želje, ali i mi smo se borili. Mislim da ćemo biti spremni kad počne Svetsko prvenstvo...Poslednje dve-tri godine nijedan poraz na pripremama, a nekad je dobro i da se izgubi. Bitno je da nismo odustali do samog kraja", rekao je Bjelica.

"Očekujem da ćemo na prvenstvu igrati sve bolje, ali prvo treba da prođemo grupu. A trebaće nam i malo sreće", rekao je Bjelica.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.543
Oglasio se i Micov: ''Momci, srećno na SP!''

Posle selektora Aleksandra Đorđevića, i Vladimir Micov je večeras progovorio o njihovom međusobnom sukobu zbog koga on neće biti akter Svetskog prvenstva u Španiji.

logo-news.png




srbija1278820020140725161705.jpg



Podsetimo, sukob se dogodio tokom druge četvrtine večerašnje utakmice protiv Novog Zelanda u ''Pioniru'', kada je Đorđević posle rasprave poslao Micova u svlačionicu.

Ali, izgleda da je Micov napravio veći disciplinski prekršaj nego što je u tom momentu izgledalo, pa je posle meča selektor poručio da na njega više ne računa.

Na konferenciji za novinare, Đorđević je, između ostalog, konstatovao i da su mnogo veći igrači od Micova nosili dres Srbije, ali ne na tako ''kukavički način'.

Nedugo zatim, ''otpisani'' Micov je u izjavi za ''Mondo'' izneo svoju verziju događaja.

Iako se na snimku sa utakmice videlo kako baca peškir dok odlazi u svlačionicu, on je to negirao, a takođe tvrdi i da ''ništa ružno'' nije rekao Đorđeviću.

''Želim samo da demantujem da je došlo do bilo kakvog bacanja peškira, pošto sam pročitao selektorovu izjavu. To nisam uradio, niti sam nešto ružno rekao, kako su preneli pojedini mediji'', ističe Micov.

On takođe podseća i da je imao veliku želju da nastupi na Svetskom prvenstvu, iako je imao zdravstvenih problema.

''Lekari su mi naredili da tri meseca mirujem zbog virusa jetre koji sam imao, a ja sam na svoju želju i svoju odgovornost posle dva meseca pristao da treniram i igram'', ističe Micov.

Ipak, svestan da popravnog kod Đorđevića više nema, ostalo mu je samo da svojim reprezentativnim drugovima poželi uspeh na SP.

''Momcima želim uspeh, a selektorovu odluku poštujem'', zaključio je Micov, a prenosi ''Mondo''.
 
Natrag
Top