Startovanje Command Prompta kao administrator

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Za mnoge operacije koje izvodite u vasem operativnom sistemu pomocu command Prompta,bice nephodno da isti startujete kao administrator da bi ste uspesno i obavili sta ste naumili.Ovo uputstvo ce vam pokazati kako da otvorite Command Prompt kao admininistrator u windows 8.

glBW81I.png


Command Prompt u operativnom sistemu kao administrator mozete otvoriti na vise nacina.Stanite misem na donji desni ugao desktopa a zatim klikom misa izaberite Search opciju.....broj 1

U34y7YCG.png


Otvorice vam se zatim Apps prozor i u njegovu trazilicu upisite cmd...broj 2, i sa leve strane pojavice vam se ovaj alat...broj 3
XAfSbPn.png


Da biste ga startovali kao administrator potrebno je kliknuti desnim klikom misa na ovaj alat da ga obelezite...broj 4,a zatim posto vam se pojavi novi meni izaberite opciju Run as administrator.....broj 5

3wsqx.png


Inace u vasem racunaru po defaultu Command prompt se nalazi u okviru vaseg windows operativnog sistema i to na lokaciji ...
C:\Windows\System32\cmd.exe pa ga i na taj nacin kozete startovati.Posto ga pronadjete na gore navedenoj lokaciji,desni klik misa na cmd fajl a zatim u novom prozoru klikom misa izaberite opciju Run as administrator....

ofbA0Cv4.png



Ako zelite neki folder i particiju da otvorite pomocu Command Prompta kao administrator,u File exploreru,potrebno je klikom misa prvo obeleziti folder ili particiju koju otvarate....broj 1,a zatim klikom misa izabrati File opciju u File Exploreru.....broj 2.Otvorice vam se zatim meni a vi cete sici na Open command prompt,zatim klikom misa desno i odabrati opciju Open Command prompt as administrator..broj 3



zYTJAm2.png

Mozda i najlaksi nacin otvaranja Command Prompta kao administrator je iz Win+X menija a nacin instaliranja ovog menija ranije sam vec opisao.Posle instalacije ovog menija potrebno je u donjem levom uglu kliknuti desnim klikom misa,te posto se pojavi meni klikom misa izaberite opciju Command Prompt (Admin)...

39MwVTf.png



 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U PDF

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=8CCD738267EA8F26&resid=8CCD738267EA8F26%211142&authkey=AF7DHJdfmiNMfHw&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Učlanjen(a)
22.01.2014
Poruka
2
Dal' je moguce ovim postupkom odraditi i u starijoj verziji Windows XP?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Na windows xp se takodje moze pokrenuti kao administrator, ali za command line uglavnom ne trebaju elaveted privilegies(administratorske privilegije). Tako da je dovoljno u run polje ukucati cmd.exe(moze i windows dugme +r), i onda koristiti command prompt. Eventualno moze se ulogovati na administratorski account na racunaru pa onda koristiti cmd.
 
Natrag
Top