Štampači - {chat}

Član
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruka
17
dakle budzet za kupovinu stampaca mi je 5000-6000 ,tako da kjlucno mi je pitanje da li inkdzek ili laserski ,,umereno cu da kosristim nista specijalno,nemam firmu samo za svoje potrebe na fakultetu.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
To je veoma diskutabilno,zavisi sta bi radio i koliko.Ako je INK ne valja dugo da stoji,a da se ne koristi.Laserski je ja bar tako mislim dugotrajniji i prah moze duze da stoji ako se ne upotrebljava.Ja licno imam Laserski oko 5-6 godina i dosta sam stampao i sebi i drugima razna dokumenta,jer zato sam ga i uzeo,tacnije lekarskih dokumenata,jer sam ja invalid rada i stalno sam po lekarima i onda kada negde treba da ostavim neki dokument ostavljam stampani,ali to nije vazno izvini za ovoliko objasnjavanja.Sve je stvar do tebe sta ti se vise svidi,ali vazno je da radi.Zelim ti da izaberes najbolje za tebe.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Ako ne planiras stampanje fotografija i kolor stampu uzmi laserca,jeftinije ti je stampanje i manje zezanja sa njim.Ink jet imaju prednost stampe u boji (naravno imas i kolor laserce ali su dosta skupi) i mogu da stampaju fotografije ali kertridzi krace traju i dosta su skupi a za zezanje sa refilom nema svako zivce,plus sto je jolemisa vec napisao ako ga duze ne koristis zapeku kertridzi i mozes samo da kupis nove koji kostaju u proseku 2-3 hiljade sto ponekad dostize cenu novog stampaca,to su ti ukratko mane i prednosti...
 
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
3
Pozdrav,i ja planiram da kupim stampac pa se razmisljam koji.Po nekim preporukama mi savetuju da uzmem neki HP laserski,kazu da je u startu malo skuplji ali su toneri za njega povoljni.najjeftiniji HP je od 8500.00 pa nadalje.npr HP LaserJet P1102.
 
Član
Učlanjen(a)
22.04.2010
Poruka
17
pa ne treba mi za fotografije ,treba samo za umereni rad ...imam vec dva inkdzet stampaca kuci kojima su oba zapekli toneri,a jedan od njih je 2500 !!!,tako da mi se to smucilo .dakle apsolutno laaserski,samo je pitanje koji ,posto me brine dal nisu preskupi i koliko traju ti ketridzi i punjenje za laserske...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Laserske mozes i da punis u servisima i kosta oko 2-3000 din.Mogu i ovi Ink u boji ali je mnogo skupje i jos jednom,ako se redovno ne koriste umeju boje da zapeku na pola,a veoma su skupe za zamenu,a tek komplet ketridzi.Mada i ketridzi za laserski stampac nije jeftin,ali postoji manji rizik za kvarenje.Mada na kraju necu da te plasim,ali sve je to macka u dzaku.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
to ti je najbolje da se prvo raspitas koji toneri su najjeftini.msm da je canon jedan od skupljih sto se tice boje.ja imam neki canon INK
i da promenim ketridze komplet treba mi oko 80eura.mnogooo brate.tako da ih zasad punim :D
a sto se tice INK predvidja se da se odstampa jedna stranica dnevno za optimalan rad, tj u obicnoj kucnoj upotrebi to je rijetkost.
laserii su skupi i opt imaju neke druge probleme. cinjenica da je laser mladji pa je verovatno bolji.ali za dobar laser moras izdvojiti para i para.a za te pare odes u stampariju sa stikom i odstampaju ti
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Ja imam Samsung 1640 ML laserski,kupio sam i prah za punjenje.Kada sam ga ja kupio bio je oko 6.500 din. i sada je toliko sa sve ketridzom,u stvari gledao sam na netu krecu se cene od 6.500 do 7.500 din.Ja sam kupio i prah za njega i dosad sam ga punio 2 puta,a kupljen je pre 4 godine.Ja sam invalid rada i trebaju mi fotokopije lekarskih dokumenata i tako nesto komsiluku odstampam,znaci koristim ga poprilicno.Jedno punjenje sigurno odstampa preko 1.500 stranica.Sam ketridz je oko 3.000 do 4.500 hiljade din.pa sam zato uzeo prah i sam punio.Ima dosta objasnjenja na YOU TUBU,kako se to radi.Kada duze nesto ne stampas samo ga ukljucis da jednom pokrene ketridz i to jednom do dva puta mesecno.Ja sam zadovoljan sa njim i ako bi trebao da kupim drugi opet bi trazio tu marku.Ima i boljih,kao sto je CANON,ali nemoj nikako uzimati EPSON on ume da guzva stranice.Raspitaj se jos pa se uveri sta ti najvise odgovara.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Ocigledno je da su misljenja oprecna,nazalost za tu svotu novca, tesko da ces naci laserski stampac. Ja sam skoro kupio HP1132MPF tj skener kopir i stampac, koji je u osnovi isti kao laser 1200 (Koriste iste ketridze).Sa osnovnim koji ide uz njega imas cca 700-800 kopija ,a za 2000 dinara kupujes kertridz za 1500 kopija cena jeste malo diskutabilna,ali je isplatljiv uredjaj (14500 dinara) i hvata ti se stampa ili kopiranje manje od 2 dinara po listu,sada sve zavisi od tebe i tvojih potreba
 
Natrag
Top