Stalna prehlada

Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruka
5
Molim za pomoc!!!

Poslednjih godinu dana sam svaki mesec dana prehladjen!
Isao sam kod svih zivih dr, radio analize krvi, sve mi je dobro. Pio sam sva moguca ali bukvalno sva moguca imuno pomagala nista ne pomaze. Nemam alergije, radio sam i na to test na VMA.
Kada se prehladim, uvek uradim i analizu krvi, leukocitarnu formulu i krvnu sliku i sve te glavne stvari, i uvek je nesto u disbalansu...najcesce leukociti povecani, bakterijska infekcija kaze dr, i da mi antibiotik. Ozdravim od jedne kutije antibiotika, i posle mesec dana opet sve u krug.
Ne mogu vise ovako da zivim , molim za pomoc, hvala unapred!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja sam imala sličan problem. Ozdravila sam kad sam promenila radno mesto. Možda je to i kod Vas. Ako Vam je posao suviše stresan, može da bude to u pitanju. Ljudi nisu svesni koliko stres utiče na naše zdravlje.
Kod mene se to kombinovalo i sa problemom nervoznih creva i sa stalnim alergijama. Radila sam i test intolerancije na hranu i sve moguće analize. Bila je i kosa počela da mi opada. Kad sam otišla iz te firme, sve se polako dovelo u red. Zaboravila sam na lekare.
Razmislite, možda je i kod vas sve to samo psihosomatski poremećaj.
 
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruka
5
Hvala na odgovoru.

Imam puno stresa u zivotu ali opet nista strasno...
i problem sa zeludcem imam ali to je verovatno isto na nervnoj bazi posto pretragama nista nisam otkrio.
Ta cesta prehlada mi bas zagorcava zivot..i uvek su isti simptomi i uvek isti rezultati krvne slike i uvek dr i drzavni i privatni kad vidi rezultate prepise mi odmah antibiotik...pokusavao sam da izbegnem da ih pijem par puta ali tada je prehlada trajala nedeljama i jos brze se vracala...
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Sve je to najverovatnije zbog stresa. I ja imam problema sa želucem još od 20-te godine života.
Na žalost, da ga totalno odstranimo iz života ne možemo, ali možemo da utičemo na to raznim tehnikama opuštanja, disanja, yogom, sportovima, pa i čajevima (recimo od matičnjaka) ili kapima na biljnoj bazi (kao što je valerijana).
Najbolje je odstraniti uzrok prevelikog stresa, ali, ako je to nemoguće, onda se bar truditi da ga svedemo na najmanju moguću meru.
Kažem Vam, ja sam otišla sa stresnog radnog mesta i ponovo "živnula". Od tada su mi se svi problemi sa zdravljem sveli na najmanju moguću meru. A pre toga, isto kao i Vi, svakog meseca sam imala prehladu, bilo respiratornu bilo stomačnu, nervozna creva, kosa mi je strašno opadala, jako sam loše spavala, a o alergijama i da ne govorim. Sve je to sada mnogo blaže.
Želim Vam sve najbolje, i da nađete rešenje za svoj problem.
 
Učlanjen(a)
02.08.2013
Poruka
5
Da li mozda imate neku ideju jos nesto da radim od analiza krvi generalnih za stanje organizma tj imunitet?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Mislim da Vam to ne treba. Već ste uradili sve što je trebalo i ništa nisu našli. Dakle, "prst na čelo", pa razmislite zašto Vam imunitet pada na mesec dana i dolazi do prehlade. Možda baš u to vreme, pre prehlade, radite nešto stresno, pa onda, kad se opustite, razbolite se. Vrlo čest slučaj.
Meni su isto tako uradili sve analize i na kraju mi je doktorka rekla: "Ali ja stvarno ne znam šta ti je". Ja sam znala od prvog momenta i to sam joj i rekla, ali je ona htela da bude sigurna.
Nađite neki hobi, naučite da se opustite, potrudite se da Vas ne pogađa ono na šta ne možete da utičete.
Meni puno pomažu joga i ho'oponopono tehnika. Ako Vas zanima, o tome sam napravila teme i ovde, bacite pogled, nije loše:

http://serbianforum.org/fitnes/68886-joga-mudrost-na-delu.html
http://serbianforum.org/zdravlje/357191-hooponopono-tehnika.html

A o stresu, možete pročitati ovde:
http://serbianforum.org/zdravlje/30386-stres-neprijatelj-zdravlja.html

Pokušajte, sve to može samo da Vam unapredi zdravlje, a samim tim i kvalitet života. Obično nismo svesni koliko toga možemo i sami. Treba samo načiniti prvi korak.
 
Natrag
Top