Šta vi mislite,šta mi se desava sa grafičkom ili mozda nije do nje?

Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
5
Imam Asus-ovu nvidia gtx 560 dc II oc 1gb a dešava mi se sledeće:Gasi mi se komp u igricama ali sto je zanimljivo ne u svim igricama recimo Sniper ghost warrior mi ubija grafičku,ugasi se posle nekoliko min a Call of duty ghosts radi bez problema kao i Tomb raider i Sniper Elite Nazi Zombie Army 2, inače se gasi i u igricama kao što je Need for speed world što je smešno jer je to slaba igrica čak se gasi i na nekim sitnim igricama...da ne nabrajam više,uglavnom nema pravila,što se temperature tiče ona ne ide više od 70-75c pri maksimalnom opterećenju.Zaboravio sam da kažem da imam i manjak fps,na cs jedva 60fps i ništa više od toga,probao sam razne testove kao FurMark i slične i svuda isto,premalo fps.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Idi u Event Viewer i pogledaj greske koje je sistem ostavio i skini program WhoCrashed, uradi analizu i pusti ovde SS da vidimo ima li BSOD-a.
Jesi gledao temperaturu CPU-a, mozda ti se on pregreva?
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
5
CPU se ne greje,to sam proveravao,probacu sa WhoCrashed pa stavljam SS.

Evo SS
cpu.JPGEvent.JPG WhoCrashed SS.JPG
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151

Tebi je minidump omogucen ali ga nesto sprecava da bude ispisan!
Probaj ovo da odradis!
1.Skini Ccleaner proteraj ga par puta!
2Skini Revo uninstaler pro verziju u okviru njega imas opciju Junk files cleaner pa i sanjim
procisti malo!
Skini driver sweper program!
Ukloni taj drajver za graficku normalno kao i svaki drugi restartuj komp
udji u safe mode pa sa sweperom ocisti ostatke drajvera!
Instaliraj svez drajver sa stranice proizodjaca graficke!
3.Defragmentuj sve particije nekoliko puta moja preporuka ti je Disk keeper za
defregmentaciju!
Ako je opet isto javi pa idemo dalje!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Jeste malo starija masina (konkretno ploca i CPU), ovako pitanje za tebe, od kada je to pocelo da se dogadja, jesi li dodavao hardware?
Ako je napajanje staro (od kada si kupio racunar), bilo bi dobro da pozajmis od nekoga drugo napajanje, pa da vidis kako ce se ponasati, i bilo bi dobro da je barem 500W brendirano napajanje (tipa CM, Seasonic, Chieftec itd).
Koji si driver verziju instalirao? Ako je poslednji driver, probaj sa nekim s kraja prosle godine ili iz januara ove godine.
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
5
Pokusacu ono sto mi kaze jeca61 mada sam nesto slicno vec radio i nije mi pomoglo,driver je svez,uvek updatujem kad izadje nova ver,inace napajanje bi trebalo da je dovoljno radi se o LC Power Silent Giant 560W, LC6560gp3 V2.3,sve to je ustvari i pocelo sa dodavanjem hardvera,kupio sam grafiku i posle par dana shvatio da mi je napajanje slabo za nju,napajanje se grejalo kad igram igrice a pre te graficke nije,ali se nije gasio iako je napajanje bilo slabo(neki kinez od jedva 500W),kad sam ubacio ovo napajanje sve je bilo ok,nista se nije grejalo a bas tad sam nesto bio zauzet pa nisam imao vremena za igrice i nisam odmah primetio ovo sto mi se desava,nosio sam na dva mesta da ispitaju celu masinu,mislio sam da je do napajanja jer i kad je novo desi se i da ne radi kako treba ali u oba servisa su mi rekli da je napajanje ok i u jednom od servisa su rekli da misle da mi je graficka otisla a u drugom nisu bili sigurni sta je,probao sam i svezu instalaciju windowsa ali nije pomoglo,zato se raspitujem ovde,mozda neko zna sta je ili je imao slicno iskustvo sa tim.
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2011
Poruka
151
Pokusacu ono sto mi kaze jeca61 mada sam nesto slicno vec radio i nije mi pomoglo,driver je svez,uvek updatujem kad izadje nova ver,inace napajanje bi trebalo da je dovoljno radi se o LC Power Silent Giant 560W, LC6560gp3 V2.3,sve to je ustvari i pocelo sa dodavanjem hardvera,kupio sam grafiku i posle par dana shvatio da mi je napajanje slabo za nju,napajanje se grejalo kad igram igrice a pre te graficke nije,ali se nije gasio iako je napajanje bilo slabo(neki kinez od jedva 500W),kad sam ubacio ovo napajanje sve je bilo ok,nista se nije grejalo a bas tad sam nesto bio zauzet pa nisam imao vremena za igrice i nisam odmah primetio ovo sto mi se desava,nosio sam na dva mesta da ispitaju celu masinu,mislio sam da je do napajanja jer i kad je novo desi se i da ne radi kako treba ali u oba servisa su mi rekli da je napajanje ok i u jednom od servisa su rekli da misle da mi je graficka otisla a u drugom nisu bili sigurni sta je,probao sam i svezu instalaciju windowsa ali nije pomoglo,zato se raspitujem ovde,mozda neko zna sta je ili je imao slicno iskustvo sa tim.

Mozes takodje probati da izvadis grafiku pa ponovo je vratis mozda karta nije
lepo nalegla u slot!
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Meni to ne lici na softwareski problem, ipak je to karta koja bezmalo ima 200W (sto je priblizno 20A u pikovima) i 2 PCI-Express 6-pin naponska konektora (EPS), dakle ovde se radi o stabilnosti napajanja kada je opterecenje u pikovima, jeste malo cudno sto LC power daje takve simptome, ali opt naglasavam, treba testirati na drugom napajanju, jesu li ti objasnili u servisima sta su testirali i kako?
Glupo je da ovde nasumicno pisem sta moze biti, ali meni to deluje kao nedovoljno snazno napajanje kada je opterecenje grafike u pikovima oko 90-95%, jer tada trosi i preko 200W, racunajuci i CPU koji je pod load-om tada oko 100W (pisem o realnim vrednostima, a ne TDP-u koji nije merodavan u tom slucaju, TDP je verzatilna vrednost software-ske upotrebe i okolnosti CPU-a kada je u radu sa konvencionalnim software-om).
Dodacu jos jednu software-sku mogucnost, a to je maticna ploca, jesi li azurirao BIOS na poslednju verziju, ako nisi, skini sa supporta poslednji BIOS v.1104 i azuriraj driver za chipset sa Intelovog sajta (driver na asus-ovom supportu je znatno stariji).
I kao sto sam rekao u mom prethodnom postu, probaj sa non-BETA driver-om s kraja 2013 i pocetka 2014 godine za graficku.
Jesi li i tada na kineskom napajanju igrao iste igre koje si naveo u prvom postu?
Ako je kinez prosao to, a zamenom na LC Power imas problem, onda dolazimo do toga da napajanje pravi problem i obavezno ubodi oba 6-pin EPS-a u grafiku.
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
5
Danas sam se malo vise posvetio ovom mom problemu,pokusao sa driverima i raznim programima kao sto je ste rekli ali nista od toga,sto se tice BIOS-a,odavno sam ubacio v.1104 jedino mi je driver za chipset bio star,ali ni to mi nista nije znacilo.Pozajmio sam graficku i isprobao,sve je lepo radilo sa njom,nije bilo gasenja ni niceg drugog,videcu ako uspem da nabavim i neko dobro napajanje od nekoga pa da i to probam inace ova graficka koju sam pozajmio je malo slabija i ne zahteva dodatno napajanje pa nisam bas siguran da sam dobio nesto sa tim sto sam nju ubacio ali bolje nisam imao :gl_wacko:,jedina stvar sto sam primetio da mi je kondenzator na mojoj grafickoj usijan,mislim da to i nije tako normalno,pregledao sam i ostale i ne vidim da je neki naduvan ili tako nesto,on se nalazi pored konektora za napajanje,probao bih da ga zamenim ali nisam siguran koje je jacine,a koliko vidim ne pise nista na njemu,bojim se da ne stavim nesto sto ne valja pa napravim jos gore,svakako ako nista ne uspem onda :assassin:
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
5
Ovo je GPU-Z Sesor Log file,merio sam od trenutka kad sam usao u igricu,sve dok se sam nije ugasio
 

Prilozi

  • GPU-Z Sensor Log.txt
    173,5 KB · Pregleda: 12
Natrag
Top