Šta sve treba znati oko kupovanja RAM memorije?

Učlanjen(a)
04.02.2017
Poruka
1
Želim da nadogradim svoju RAM memoriju na kompu šta sve treba da znam pre kupovine nove memorije?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pre svega, potrebno je znati koji kapacitet memorija maticna ploca podrzava(po slotu i ukupno), kao i koje brzine podrzava, kao i koje brzine procesor podrzava. Uglavnom to je to, na sajtu prozivodjaca maticne ploce mozete pogledati kompatibilne memorije, mada u skorije vreme nema mnogo problema sa kompatibilnoscu, pa verovatno mozete uzeti bilo koje memorije. Memorije su uglavnom deo koji retko crkava i sve imaju dugorocnu garanciju. Ukoliko planirate da dodate memoriju vec postojecim, ne bi bilo lose da uzmete isti mdoel ili bar istih karakteristika, tj. da pogledate da imaju isti clock i latenciju(mada i to novije ploce automatski regulisu, cak i ako nisu isti moduli).
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Komšija76 ja da sam gledao na to ime i serijski ...ko što ti veliš, ja nikada ne bih nadogradio memoriju. Uostalom moje su potpuno različite i rade ako znaš "zanat".
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Komšija76 ja da sam gledao na to ime i serijski ...ko što ti veliš, ja nikada ne bih nadogradio memoriju. Uostalom moje su potpuno različite i rade ako znaš "zanat".

Pa decko je lepo pitao sta treba da zna i to mu je napisano!
E sad to sto si ti uradio moze i to ploca ce spustiti takt brze na ovu sporiju
ali uvek postoji sansa da dodje do nekomptabilnosti rama!
Tako da bi se izbegli neki buduci problemi najbolje je je kupovati iste memorije ako se moze!
 
Natrag
Top