Šta pevate pod tušem? :-)

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zašto pevamo pod tušem?

1_zpsbhyp3fza.jpg

Svako ima svojih pet minuta slave

Svakome se desilo bar nekad da zapeva tokom tuširanja a nekim ljudima je to nezaobilazni deo ovog procesa.Tačan razlog zašto ljudi ovo rade nije poznat ali postoji nekoliko mogućih objašnjenja.

Tišina i osamljenost pružaju mogućnost i stidljivijima da se iskažu. Drugim rečima, privatnost tuširanja na ljude utiče opuštajuće pa svi slobodno puste glas.

Jedno tumačenje se temelji u prijatnosti samog tuširanja. Od najmlađih dana deca uživaju u kupanju i to je nešto što se ne menja celog života. Topla voda nas čini srećnim a pesma se sama vezuje za dobro raspoloženje. Pored toga topla vodena para vlaži glasne žice pa i one vibriraju uz manje napora.

Postoji i objašnjenje koje se vezuje za fiziku. Kao prvo, pločice u kupatilu apsorbuju veoma malo zvuka tako da se on više puta odbija o zidove pre nego što potpuno nestane. Pošto se odbija na malom prostoru dobija se utisak jačeg glasa. Nekim frekvencijama zvuka treba više vremena da se odbiju i dođu do vašeg uha pa dolazi do efekta koji se naziva reverb ili eho što čini vaš glas bogatijim. Tuš kabina se ponaša kao rezonator koji pojačava određene frekvence, uglavnom niske tonove tj. basove što dodatno poboljšava zvuk. Na taj način vaše kupatilo se ponaša kao svojevrsni procesor glasa koji vam daje drugačiji utisak pa vam sve zvuči bolje, što vas dodatno motiviše.

U Britaniji je vršeno istraživanje koje je pokazalo da preko 55% Britanaca redovno peva u kupatilu. Otišli su i korak dalje pa su anketirali ljude šta najčešće pevaju. Rezultati su pokazali da im najviše prijaju pesme koje počinju lagano pa postepeno dobijaju na intenzitetu jer im to daje vremena da se raspevaju pre nego što u poslednjoj strofi pokažu sve svoje mogućnosti. Prvo mesto liste hitova iz kupatila drži pesma Bohemian Rhapsody grupe Queen.

Možda je najtačnije objašnjenje zašto pevamo u kadi to što je vrlo prijatno to raditi.

2_zpsan0dlzxh.jpg


Izvor: Muzičkacentrala.net


Moram da priznam da to ne radim često, mada mi se desi ponekad... :)
Ali ono na šta me ova tema odmah asocirala je:

:oops::beee::rolleyes:

A Vi, dragi moji? Da li i šta pevate pod tušem?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Ne smem da pevam draga! I onako ukućani misle da sam malo... pa onako... :)

Ih, šta tek moji misle... :rolleyes: A nisu ni daleko od istine, ako ćemo iskreno. :D
Ali, draga moja, život je suviše kratak. Ne obaziri se na to šta ko misli, nego ako ti se peva - pevaj iz sveg glasa. ;)
Ili "u sebi"... kod mene se u glavi non-stop vrti neka muzika. Da nije nje, verovatno bih potpuno poludela.

Pesmica koja mi je ulepšala jutrošnje tuširanje: :)
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
u studentskim danima cimerka i ja smo držale player u kupatilu najčešće je bio cd lenny kvravitz-a, pa me tema odmah podseti na njega


hvala crvendać što si me vratila u studentske dane :oops:
ostala mi je navika da pustim muziku dok se kupam, ali sada pustim sa telefona, da se moji ne bi krstili, kao što su nekad ljudi kad izadju iz kupatila
@torpedoo dabogsačuvaj o_O
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Totalno sam zaboravila na ovu temu. A onda jutros čujem sebe kako pevušim...


pa rekoh, da je malo pokrenem ponovo, mnogo ste se ućutali u poslednje vreme. :(
 
Natrag
Top