šta dobijam (Konfiguracija)

Učlanjen(a)
31.01.2011
Poruka
3
imam konfiguraciju:ploca-asrockn68-s,procesor-amd !! x2 240 2.8Ghz i grafiku-ati radeon 4650hd. da li bi dobio nesto sa zamenom procesora npr. da stavim neki amd phenom sa 4 jezgra ili sa zamenom grafike???igrice mi seckaju,ne bas sve ali ona najvaznija tj. pes 2014. posto imam monitor led philips 24" nije bas lepo igrati igrice na rezoluciji manjoj od 1920x1080.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
I ja bih ti preporucio graficku,uzmi Radeon 6670 ali obavezno sa DDR5 memorijom,nije nesto skupa a dobra je,ima da ti poleti taj PES :)
 
Učlanjen(a)
07.01.2014
Poruka
40
I procesor i graficku bih ja menjao, ako nemaš, onda pre grafičku. Neku ranga nVidia GeForce GTX 650 (ili neku AMD-ovu sličnu), ali pretpostavljam da bi ti to bila preskupa varijanta, a i nije dobor "mešati" AMD i nVidiu, tako da neki Radeon HD 6670 ili jači bi ti odradio posao kako valja...
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
meni je sa jos losijim procesorom od tvog Radeon HD 6790 odradjivala posao extra... tako da preporuka za nju
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Najgore od svega je sto ta masina nije vise za upgrade, ako ces uzimati grafiku, uzmi neku polovnu, od proverenog prodavca, iskreno kupovati novu 6670 ili sl., zaista je off iz razloga sto je ploca low end kategorija, bukvalno je tako jer cces morati svake godine po malo uloziti, a to prevazilazi njenu cenu.
Dakle nesto polovno do 5000 max, sve preko toga je za tu konfu mnogo, CPU ti je botlleneck u tom slucaju za nesto ozbiljnije, kao i ta ploca koja ima slabu magistralu za neki phenom II x4 9xx, uopsteno ploca podrzava slabije Deneb CPU-e do 95W i njen HT link je 1Ghz (Deneb trazi 2Ghz HT link, da bi izvukao max), chipset zastareo za neku bolju nadogradnju, sta da ti kazem ili skupljaj kintu za nesto novije generacije, danas su ploce sa AM3+ i 990 chisetom pristupacne, AMD CPU-i isto, a to lepo livadis za razliku koja ti zafali za bolju masinu, uostalom sta fali 1366x768?
Ili kupi neku grafu do 5000, ili se strpi s tom dok ne dodjes do kinte za novu masinu (iskljucivo custom), pozzzzz
 
Natrag
Top