Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
kada skidam neku otvra skida mi je da mi orvara na video playeru sta da radim?
 
Cupidon
VIP
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
5.207
Predlažem da pozovemo Martija Misteriju, možda je on shvatio! :???::???:
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
***Pitanje jeste malo nejasno.Mislim da je tvoj problem putanja gde ce da ti se otvori preuzeti materijal.Ako u pretrazivacu (browseru) nisi nista naknadno podesavao,po defaultu,to zavisi samo od tipa same datoteke koju preuzimas.Na slici vidis jedan fajl,"spakovan"u tri razlicite datoteke,i putanju gde bi se on po defaultu otvorio:

down format def.jpg


Konkretno,ovo je VMW film,isto to u ISO i RAR obliku.Pod opcijom:"Open with"-vidis defaul putanju gde bi se otvorio taj falj,u zavisnosti od tipa datoteke.U padajucem meniju ti ovo mozes da promenis,kao na slici:

download izbor.jpg


E sada,mozda si cekirao opciju:"Remember choice and do not show dialog again"-pa ti se ovaj prozor za izbor,pre downloada ne otvara,kao na slici:

cekiranje izbora.JPG


Ako je to problem,napisi koji pretrazivac (browser) koristis pa da vidimo kako se vraca ova funkcija. Jos nesto, pre downloada, uvek koristi opciju -Save-,a ne -Open-,pozz
 
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
9
***Pitanje jeste malo nejasno.Mislim da je tvoj problem putanja gde ce da ti se otvori preuzeti materijal.Ako u pretrazivacu (browseru) nisi nista naknadno podesavao,po defaultu,to zavisi samo od tipa same datoteke koju preuzimas.Na slici vidis jedan fajl,"spakovan"u tri razlicite datoteke,i putanju gde bi se on po defaultu otvorio:

down format def.jpg


Konkretno,ovo je VMW film,isto to u ISO i RAR obliku.Pod opcijom:"Open with"-vidis defaul putanju gde bi se otvorio taj falj,u zavisnosti od tipa datoteke.U padajucem meniju ti ovo mozes da promenis,kao na slici:

download izbor.jpg


E sada,mozda si cekirao opciju:"Remember choice and do not show dialog again"-pa ti se ovaj prozor za izbor,pre downloada ne otvara,kao na slici:

cekiranje izbora.JPG


Ako je to problem,napisi koji pretrazivac (browser) koristis pa da vidimo kako se vraca ova funkcija. Jos nesto, pre downloada, uvek koristi opciju -Save-,a ne -Open-,pozz


A svaka ti čas'. Al ga objasni! :)
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
859
koristim operu i taj problem imam,kad skidam samo na neke igrice mi iskace da ce da ih otvori u video player(bs player)i onda ga ja ne skidam jer neznam sta da radim?
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Otvori Opera-Menu-(gore,levo)-u padajucem meniju aktiviraj: Settings-Preferences...- izaci ce ti Pop-up preferences prozor,kao na slici:

Download Dialog 1.JPG


Aktiviraj karticu-Advanced-pa posle toga-Download- kao sto pokazuju strelice.Dobijas izgled sa sledece slike:

Download Dialog 2.JPG


U-Download Folder-upisi gde hoces da ti se pakuje materijal koji preuzimas,cekiraj- Hide file types opened with Opera- i pritisni-Add-otvara se-File type-prozor kao na slici:

Download Dialog 3.JPG


Ako si nesto upisivao u: MIME type i File extension- sve to obrisi,da bude prazno,kao na slici.Cekiraj samo-Show download dialog-sve ostalo treba da da bude decekirano-(deselektovano),kao sto vidis na slici.Posle toga-OK-restartuj Operu.
Posle ovoga,pre svakog preuzimanja,u zavisnosti od extenzije,treba da ti izadje prozor za izbor downloada,kao sto vidis na slikama iz mog prvog posta,pozz
 
Natrag
Top