Sta da radim u slobodno vreme :)

Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruka
4
Ja sam jedan od mnogobrojnih gejmera kome su pocele igrice da dosadjuju. Ali iz navike svaki dan palim komp i jako puno vremena provodim ali nista konkretno ne radim na njemu. Razmisljao sam da pocnem da radim nesto korisno i eventualno ako je moguce da zaradim preko neta.Nisam lenj pa sam razmisljao da pocnem da ucim programiranje,ali to je prilicno veliki problem za mene posto sam skoro apsolutni pocetnik a i ne planiram da upisujem skolu za programiranje (a na internetu ima bezbroj razlicitih stvari o programiranju. Ima gomilu programa i gomilu razlicitih saveta od cega poceti,kako...a gomilu tih stvari je ili lose napisano jer sam isprobavao dosta toga i retko kada sam dobio ono sto je pisalo da cu dobiti). Naravno cuo sam i za gomilu nekih gluposti kao nrp:popunjavanje anketa... ali za to sam cuo da i nije neka zarada a pritom sam maloletan pa nemam onaj paypal koji mi treba da bi me isplatili. Ako ima neko neku ideju koja je korisna i koja moze da se naplati a da ja mogu da radim (sa obzirom da sam maloletan) neka napise
icon_biggrin.gif

Naravno prihvatam i da ucim programiranje ako neko moze lepo da mi napise kako da pocnem,sa kojim programom,da mi objasni kako taj program radi,i ako moze neki lep tutorial za to
icon_biggrin.gif
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
vidi ovako.
programiranje jeste zabavno ali ti kao pocetnik nista nemozes napraviti bitno.samo da naucis osnosu treba ti mjeseci i mjeseci.ako vec zelis odaberi jedan programski jezik i samo njega radi i usavrsavaj.al nevidim ja tu niku svrhu jer danas je sve napravljeno vec,ti tako obicni pocetnik za par meseci mocess napraviti programe tipa kalkulator, neki minijaturni kviz ili tako nesto.posto neznas ni osnove treba ce ti vremena i vremena.ja sam se s tim bavio dok sam isao u skolu i znao sam mnogo za moj uzrast, i onda mi je moj profesor rekao ,vidim da ti dobro ide ako zelis da se bavis ovim moras svo svoje vreme posvetiti tome i samo o tom razmisljati.tj hteo je reci da ako budem majstor u tom poslu da samo otisao s glavom, tj izludis vremenom,dokaz ti je ako si imao priliku da pricas s ljudima koji se bave racunarstvom,programiranje profesionalno,primetices kako recimo gledaju u pod staalno,kako odlutaju cesto,kako su zamisljenji i slicno,znaci to ostavlja traga na tvoje psihicko zdravlje,samo ces zeleti racunar i to ce ti biti zanimljivo,neces se radovati izlasku recimo u grad,odlasku na rostilj s drustvom,igranju fudbala i tim normalnim stvarima kojima se normalan covek veseli.ja sam prestao da se bavim s tim kada sam skontao to,ali i sad mi nekad dodje da se izgubim ili da se cesto zamislim pa gledam u jednu tacku :D . tako da ti to nepreporucujem,ali ipak ako zelis, programeni c jezika su trazeni, imas i visual basic on je malo laksi jezik i nemoras imati puno znanja oko njega ali je zanimljiv posebno pocetnicima da se igras.


ja sam recimo razmisljao o kupovini i prodaju.
nisam jos pokusao ali nameravam.kupujes neke artikle preko ebay jako povoljno i jeftino tipa 10$
ovamo ih prodajes za 15-20$. tim se bavi isto dosta ljudi.
kod nas u bosni ima par sajtova s oglasima jedan od najvecih je pik.ba, kod vas u srbiji ima onaj sajt kupujem-prodajem isto dobar sajt.
tako da napravis nalog na ebay i kupujes neke artikle koju su jeftini a znas da ih mozes prodati u svom gradu ili zemlji.
visis na internetu i na ebay trazis koji su povoljni sta ti treba o porucujes,ovamo recimo na sajtu kupujem-prodajem stavljas iste te artikle na prodaju i sebi racunas profit.
kupujes neke stvari koje znas da bih mogao da prodas,evo predloga: slusalice, miseve, silikonske maske za telefone, zastitne folije, kucista za racunare, oklope za kljuceve za auta. naravno svaki od artikala mora biti po necemu specijalan i po necemu izdvojen.npr neces kupiti slusalice obicne standardne koje mozes kupiti u svakom sopu kod nas, nego kupis neke s ludim bojama s nekim inovacijama koje se retko vidjaju kod nas i to prolati.


ja sam sad narucio preko ebay led sijalice za farove platio sam ih oko 5$ a iste takve nemozes naci kod nas ispod 20$
narucio sam oklop za kljuc platio ga 5$ isti kod nas kosta na pik.ba oko 14$. i eto vidis racunice tako ljudi zaradjuju,evo ti profil nekog lika s pik.ba pa da vidis kako to izgleda otprilike
Admir19 - PIK.ba

ima svega i svacega ali momak ima 2160 transakcija a sve je jeftino i to se prodaje.
pokusaj s tim,jer iskreno i ja sam razmisljao da radim tako nesto,ali trenutno sam zaposlen u firmi pa nemam puno vremena slobodnog.ali veruj da cu pokusati .
izvini ako sam te smorio, drago mi je da ima ovakvih tema
 
Učlanjen(a)
16.07.2009
Poruka
4
Nisi me smorio,ali cu malo bolje sad razmisliti za programiranje :D A za ovu internet trgovinu sam maloletan pa nemam kartice koje su mi neophodne da bi trgovao,ali mozda budem probao kad postanem punoletan :D
Ima neko jos neku ideju?(ne mora da se zaradi od toga,moze i neki hobi ili tako nesto :) )
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2011
Poruka
3
Programiranje ako si mlad je odlican hobi...Pusti ti ove sto ti govore o C programskom jeziku, ili Javi .... to zaboravi za pocetak , pocni sa Basic-om , torrent: http://pirateproxy.net/torrent/4043853/Beginning_Programming_for_Dummies__3rd_Edition.pdf ...i LibertyBASIC program za Windows...http://pirateproxy.net/torrent/8010647/Liberty_Basic_4.04_with_serial....Ako ne znas engleski , rijecnik u ruke i prevodi rijec po rijec ili google translator....takodjer pocni uciti HTML i kako napraviti WEB stranicu....tzv.starije i iskusne programere na ovim prostorima ne slusaj, posebno profesore, jer da ista vrijede ne bi bili na balkanu....
pozdrav i sretno
 
Natrag
Top