Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
iGO TTS glas

Srpski - VR (Automatic Speech Recognition)

SR radi na izraelskim verzijama
- Oba foldera iz arhive u prilogu (ASR Srpski.zip) - vr i vr_vde - kopirati u iGO/content folder.
Iz foldera ux obe arhive prekopirati u iGO/ux.
- U Android Settings/Language & input/Google voice typing/Languages cekirat samo srpski. Moze da bude cekiran engleski a da je srpski primaran.

- u sys.txt upisati
[vr]
disabled=0

- Treba da koristite najnoviju Google aplikaciju

Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox

- Za rad VR potrebna je internet veza
- Jezik mora da bude na latinici
* Komande su, za sada ove. Ne rade ni na drugim jezicima. NNG je najavio bolje funkcije za VR.
Ako bude sve OK, komande ce se prosiriti. Sada mozete videti da za jednu komandu postoje DVE reci/recenice. Upotrebljavate jednu.
Kod mene je android na srpskom jeziku, pa u meniju `jezik i unos`(language and input) ne mogu da pronadjem adekvatan izbor za `Google voice typing`. Imam izbor `ulaz govora` gde se nudi izbor `poboljsane Google usluge` i `osnovno Google prepoznavanje`. Rekao bih da je to gde treba da se izabere jezik. Posto podrzava izbor vise jezika a duzim pritiskom se izabira primarni jezik, rekao bih da je to to, mada nisam siguran. Molim vas sa vecim iskustvom da potvrdite ili obratno. U meniju se nalazi i opcija prepoznavanja fraze `Ok Google` koje inace nije dostupno za srpski jezik. Nadam se da sam pravilno postupio.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Kao što si pretpostavio, kada u Podešavanjima => Jezik i unos => Glasovna pretraga odabereš u jezicima srpski, koji sigurno postoji, imaš savet na ekranu da default jezik odrediš tako što klikneš na njega i držiš
Screenshot_2017-05-22-08-49-03.png
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poruka
75
Hvala, znači da će da prihata glasovne komande na srskom, sa spiska? Ja imam Igo Basar, u stvari na instalaciji se navodi Basar, a u programu piše samo NNG.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruka
159
zokcevi ne gubi vrema sa VR. Ne radi ni na jednom jeziku kako treba. I nece nikada raditi, pogotovu na jezicima kao nas. U principu vrlo neprimenjiva.
 
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruka
35
Ima li resenje oko ovog,ili samo ja imam problem.
Slovo đ, u slucaju kada izlazim iz navigacije lana čita lepo,kao i u sistemskim porukama. Ali kada čita ulicu u kojoj ima slovo Đ,onda ga ne vidi.
Primer ulica Đure ispada kao ulica Ure
Koristim mapu Serbia_TomTom_2017.03_170324 i najnoviju NG World verziju,stock bez ikakvih skinova.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.02.2017
Poruka
35
Problem sa Đ je sto ne vidi samo veliko slovo Đ i nije do mapa vec TTS zeza. Ako je malo,izgovori ga lepo. Veliko ne cita uopste. Probao sam sa zdravo ja sam Đana, a ispade ana. :)
 
Član
Učlanjen(a)
13.03.2013
Poruka
61
Nemogu da odaberem lanu u lokalnim.podesavanjima jer mi je ne nudi kao izbor,samo imam tomu i nevenu a ubacio sam lanu tts 1.0 zip u folder voice u fooderu content.

Koristim igo next gen 9.18.27.658108 od 15.juna.2016

Moze li mi neko pomoci.instalirao sam vocalizer vx2 i izabrao u podesavanjima telefona.
 
Natrag
Top