WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Kad malo zagrebeš ispod površine, shvatićeš da u stvari ne postoji razlika između verzija TTS Voice fajlova 1,8 i 2,5. Oba su ista kao i prethodni v1,5 (verovatno kao i Lana 1,1) Svi fajlovi unutar zip su identični u svim "verzijama", samo se menjaju dictionary.voice (dodatih par fraza) i info.ini (da bi se promenio naziv glasa/verzija). Funkcionalno, to je sve jedan isti Voice fajl, tako da je nemoguće da jedan radi, a drugi ne. Problem možeš da imaš samo ako u voice folder staviš istovremeno dva fajla "različitih" verzija. Ti to vidiš kao dva različita glasa, ali je za iGO to jedan isti glas.

Problem koji ti imaš je VocalizerTTS, TTS engine za srpski (hrvatski), koji je modifikovan, da Trial period od 7 dana traje večno... Ne znam šta VocalizerTTS proverava online prilikom pokretanja, ali nešto proverava. Izgleda da su autori engine-a zaboravili da nam kažu da je potrebna online veza za inicijalizaciju VocalizerTTS?!?
Screenshot_2018-04-15-09-16-59.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ja koristim verziju sa Aptoide, kupljenu sa Lucky Patcher pre skoro mesec dana, radi i online i offline bez ikakvih problema:
HTML:
https://vocalizer-voices.en.aptoide.com/
Oni koji imaju problem da po pokretanju vocalizer ne radi i da iGO blokira pri pokretanju ili pri gasenju cekirati Force Language
Screenshot_20180415-142813.png
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
I ja sam pomislio da bi to moglo da bude rešenje...
Screenshot_2018-04-15-15-09-24.png Screenshot_2018-04-15-15-09-35.png
Jednostavo, kada nema interneta, prvo pokretanje VocalizerTTS javlja ovu grešku. Ako se pokrene dok ima online veze, pa zatim isključi net, biće sve u redu sve dok je VocalizerTTS aktivan u pozadini. Čim se ubije pozadinski proces, eto greške kod ponovnog pokretanja.
Pričamo o aplikaciji koja je postavljena na ovoj temi. Ako imaš bolju, podeli sa nama.
Lucky Patcher beše zahteva root-ovan telefon? Šta će da rade korisnici čiji uređaji nisu rootovani?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ovako, ako sam dobro razumeo, uradio sam test...
Iskljucim wifi i mobine podatke,
Pokrenem vocalizer i normalo radi,
Resetujem telefon ne uklucujuci wifi i mobilne podatke,
Kad se telefon ponovo podigne pokrenem vocalizer, i nista ne pita normalno radi iako nema internet vezu.
Video:
HTML:
https://drive.google.com/file/d/1F0-IBuEjk5VBkt70EeH9s-MU-wIC1v3A/view?usp=sharing
Apikacija je ova koju sam postavio u prethodnom postu sa Aptoide.
Nije pecovana sa Lucky Patcher, vec je samo kupljena ono pro 56MB sa biling servis iz Lucky Patcher, nista vise.
E sad kako radi nemam pojma. Jedino sto mogu je da je iz svog uredjaja kloniram sa Titanium Backup pa da je postavim ovde ali Titanium Backup pod obavezno trazi root.
Ne znam na koji drugi nacin da je podelim.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Ne moraš da restartuješ telefon, samo isključiš pozadinske aplikacije, onim trećim tasterom, što nije ni Home, ni Back.
Čak i da je kloniraš sa svog telefona, neće biti "plaćena" na drugom uređaju, moraće ponovo da se "plati".

Ja samo razmišljam, ako plaćena varijanta stvarno ne traži online vezu, onda ima smisla platiti 3,99€ za legalnu verziju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Ja sam sada skinuo istu tu ali sa Apkpure i nema razlike. Redownload jezik, prvo pokretanje dobro, zatim sam restartovao telefon i ponovo poruka - "No voice installed"

@Pera Koliko vidim, kod tebe nema problema kada startujes taj Vocalizer. Pa ni kod mene nema tada ali problemi nastaju kada se startuje igo.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
@Pera Koliko vidim, kod tebe nema problema kada startujes taj Vocalizer. Pa ni kod mene nema tada ali problemi nastaju kada se startuje igo.

Da i resenje problema je da cekiras Force language onda oce da radi, ti nemas problem sa trijal verzijom vec sa podesavanjem. Podesi sve ako na videu.
Na par uredja sam imao taj problem. Resetujem telefon pokrenem iGO i nema tona onda, ali kad probam za izadjem iz apk iGO blokira. Onda pokrenem vocalizer, na silu izadjem iz iGO i ponovo pokrenem i onda proradi. Polse sledeceg restarta opet blokira. Sve kod nije podeseno kao na videu.
Oni koji imaju problem da po pokretanju vocalizer ne radi i da iGO blokira pri pokretanju ili pri gasenju cekirati Force Language

Video sam postavio zbog drugog problema vezanog za trial ali sam sve onjedinio u jednom postu.
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Tako je i kod mene podeseno. Sve kao kod tebe. Prvo pokretanje radi, onda restart telefona i vise ne prepoznaje jezik - "No voice installed"
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Pero, sudeći po tvom videu, tvoj VocalizerTTS i ovaj sa prve strane nisu isti!?!

Pogledaj svoje postavke, a pogledaj ove
Screenshot_2018-04-15-19-50-30.png
Fale neke postavke, a?

Ili je tvoj uređaj malo više friziran?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ovo TTS API imam na sve Samsunge posle Android 6.0.1 oficijal rom + root + xposed framework.
Stvarno ne znam koju su apk koristili, ali dok jos ova nije bila sredjena (dok smo je testirali) ja sam ovu "kupio" pro i od tada mi radi bez ikavih problema, zato nisam instalirao ovu sa prve strane. Evo sad pokusavam da je prepisem prilikom instalacije i opet sve isto ista podesavanja i isto radi, izgeda ta se radi o istoj apk.
 
Natrag
Top