Srodne duše

Član
Učlanjen(a)
15.06.2011
Poruka
88
"Prava srodna duša je ogledalo, osoba koja ti pokazuje sve što te sputava, osoba koja te podstiče da promeniš svoj život nabolje. Prava srodna duša je verovatno najvažnija osoba koju ćeš ikada sresti, zato što će te mlatnuti o zid i probuditi te iz sna. Ali da doveka živiš sa srodnom dušom? Nema šanse. Previše je bolno. Srodne duše ti uđu u život samo da bi skinule još jedan sloj tebe, a onda opet nestanu. Zahvali Bogu na tome".
Veoma mi se svidja tekst i osecam neodoljivu potrebu da ga prokomentarisem.Naime srodna dusa po meni nije neopozivo osoba slicna nama vec osoba cije osobine cak sta vise mi nemamo a zeleli bi.Tako da je u stvari nasa srodna dusa nas intimni nastavak,neko ko nas obogacuje i pokrece oplemenjuje i inspirise.Ja bar tako dozivljavam svoju srodnu dusu a ne nekog ko mi je slican i ko misli kao ja pa gde je tu izazov gde inspiracija i neodoljiva lepoda dopunjavanja i otvaranja novih vidika.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
"Prava srodna duša je ogledalo, osoba koja ti pokazuje sve što te sputava, osoba koja te podstiče da promeniš svoj život nabolje. Prava srodna duša je verovatno najvažnija osoba koju ćeš ikada sresti, zato što će te mlatnuti o zid i probuditi te iz sna. Ali da doveka živiš sa srodnom dušom? Nema šanse. Previše je bolno. Srodne duše ti uđu u život samo da bi skinule još jedan sloj tebe, a onda opet nestanu. Zahvali Bogu na tome".
Veoma mi se svidja tekst i osecam neodoljivu potrebu da ga prokomentarisem.Naime srodna dusa po meni nije neopozivo osoba slicna nama vec osoba cije osobine cak sta vise mi nemamo a zeleli bi.Tako da je u stvari nasa srodna dusa nas intimni nastavak,neko ko nas obogacuje i pokrece oplemenjuje i inspirise.Ja bar tako dozivljavam svoju srodnu dusu a ne nekog ko mi je slican i ko misli kao ja pa gde je tu izazov gde inspiracija i neodoljiva lepoda dopunjavanja i otvaranja novih vidika.

Srodna duša nije kopija nečega što mi jesmo isto tako srodna duša nije naš učitelj i neko ko nas vodi kroz život pazeći da negde ne zaglavimo. Ako smo mi takvi koji mogu zaglaviiti u bilo čemu onda i ta srodna duša ako je srodna isto tako ima te manire jer ne bi bila srodna.
Da bi dve duše bile srodne moraju se naći u mnogo čemu, biti slične a ne kopija jedne drge.
Mislim da je pojam srodnih duša malo piri i da se srodne duše ne moraju slagati oko baš svega.
Mogu biti recimo srodne u sportu, muzici umeetnosti a ne samo u ljubavi i osećaju privženosti uz nekoga iz potrebe za voljenjem i biti voljen.
To i jeste razlog što mislim da se srodne duše mogu gledati po potrebi a ne po nečemu što bi iziskivalo neku količinu emocija.
Biti nekome srodna duša znači biti toj duši iskren i potreban.
Srodna duša nije ni blizu ideala jer smo i mi sami daleeko od ideala pa tako očekivati od te duše da nas koriguje je malo smešno jer da je takva ne bi niti bila naša srodna duša - nema srodnosti.
Kuća pola kamem, pola drvo je jako lepa ali kamen i drvo nisu srodni !!!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
3
Vjerujem da "srodne duse" ne postije. Da je i sama rijec mit. Realnije objasnjenje mi je da ljudi jedni drugima ne odgovaraju ili lijepo odgovaraju. Iz toga se radja osjecaj ljubavi ili vec ne mozda tako lijep-ne prevelike privlacnosti.
U svakom slucaju to se osjeti, samo je ralika kako to neko gleda i naziva. Ponekad je ljudima potrebno da necemu daju ime, tako se ljepse osjecaju tako da ne mislim lose ni o jednoj ni o drugoj strani. Lijepo je ponekad, za nekoga, da vjeruje u mit, a dalje neko vise voli realnije to sebi da prikaze. Ali jedno je sigurno-covjek kad se zaljubi, glavu gubi hehehe
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2011
Poruka
5
Ne postoje srodne duše. Ponekad nam se učini da je to to ali sve je iluzija
 
Član
Učlanjen(a)
02.03.2010
Poruka
1
ljubav

svaka me ljubav razocarala tako da vise nevjerujem ni u ljubav a pogotovo ne u srodne duse
 
Učlanjen(a)
08.11.2011
Poruka
7
Mislim da je mnogo lakse imati vezu sa srodnom dusom sa kojom se covek dobro slaze nego sa nekim ko je potpuno razlicit. Da bi brak uspeo izmedu razlicitih osoba potrebno je dosta strpljenja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Lepa su vasa razmisljanja, kolege i kolegice, ali zivot je drugaciji, vakav il nakav, da li cemo kada il ikad a sresti srodn dusu, ko zna ? lepo je za verovat, al nije realno; u svakom slucaju zelim Vam da uspete u tome, bilo kada, ikada.
Izmedju onog sto nam servira teve raznaorazna i stvarnog zivota, linija je raznorazna, samo treba razlucit da su nasi zivoti samo nasi i da samo od nas zavise. Ako pratimo ovu premisao, necemo pogresit, Srecno svima !!!
 
Učlanjen(a)
18.03.2011
Poruka
14
ja verujem u srodne duse, ali znam de je u mom slucaju to nemoguce, ali mozda u toku zivota se pojavi?
tek imam 15,5 godina , jos je rank...
A i zaljubljen sam u jednu devojcicu iz mog odeljenja, slabo pricamo, znam je 7 meseca skoro, i ja sam stidljiv decko, a i preko interneta sam isto stidljiv.. jbg takav sam ja...:S
 
Natrag
Top