Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
Нисмо ми ништа помешали, знамо ми ко је наш Господ. Ништа не брини. Богу Оцу знамо да долазимо преко Сина, а Син је у Оцу. Ви не разумете, мислите да су Син и Отац као човек и његов син. Размишљате световно, не духовно. Нису то Зевс и Херкулес, па да поредимо Оца и Сина са тим паганским божанством.

Не вреди да вртимо исту причу милион пута, ионако не желите да прихватите.
Naravno da ne zelim da prihvatim NISTA sto nije iz Biblije!

Pa ko ti je 'Otac'?

'Sin' ti je Otac, jel tako???

Imaj hrabrosti pa to pred svima jasno i glasno reci, a ne da nonstop uvijas! Naravno, ako umes ljudski a da ne mesas Zevsa.

Moj Gospod je Jehova!

Ko je tvoj Gospod???
Kratko i jasno bez uvijanja!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
A šta to ne želimo da prihvatamo?

Biblija kaže da mi imamo samo jednoga jedinoga Boga i to smo prihvatili, a vi?
Biblija kaže da naš Bog i Otac ima personalno ime koje trebamo prizivati, pa smo i to prihvatili, a vi?
Biblija kaže da je Bog i Otac naš Stvoritelj i sve što je stvoreno i na zemlji i na nebu delo ruku njegovih, pa smo i to prihvatili, a vi?
Biblija uči da je Bog glava Isusu kao što je Isus glava mužu a muž ženi, E i to smo prihvatili, a vi?



Lepo sam ih pito jednostavno pitanje da se izjasne kratko i jasno šta mi to ne prihvatamo?

Još mi nisu dogovorili kao civilizovani ljudi, valjda će odgovoriti?
Nego sve mi se čini da njima nije do istine i da se dođe do nekog zaključka. Uvijaju levo desno i neprestano kleveću.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Naravno da ne zelim da prihvatim NISTA sto nije iz Biblije!

Pa ko ti je 'Otac'?

'Sin' ti je Otac, jel tako???

Imaj hrabrosti pa to pred svima jasno i glasno reci, a ne da nonstop uvijas! Naravno, ako umes ljudski a da ne mesas Zevsa.

Moj Gospod je Jehova!

Ko je tvoj Gospod???
Kratko i jasno bez uvijanja!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Osnova TTT dogme kaže

Otac NIJE Sin
Sin NIJE Otac,

a onda TTTejci idu sami kontra svoje nauke
i dokazuju da je Isus = Otac
stihom
Izaija 9,5-6.

Sami sebe kontradiktiraju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Цинично пита човек који постави геј сличицу са псовком на крају...



588753.jpg
Hvala Adrijane,
prihvatam propust za tekst ispod slike,slika je ispravljena,nisam obratio paznju.,a ne bi ni da sablaznjavam slabe u veri....
Meni nije problem da priznam gde gresim,ali da li je tebi problem da kazes ,hvala,molim,izvini,i da kad primetis da gresis u tumacenju Biblije da se ispravis?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Није само ствар у натпису. Ви користите слике (иконе) певача, глумаца, научника, голих манекена, само никако слике везане за хришћанство. Јер то је по вашој науци паганско. Голотиња је добра, али хришћанска слика је паганска? Ви чак и не видите колико је бесмислено и антихришћанско то што пропагирате. И онда када вам смета шта сви остали хришћани говоре, ви нас све овако назовете "сотонин штаб за дезинформације".

Далеко од тога да ја не грешим и да сам савршен у мудрости, али дефинитивно не дозвољавам да неко манипулише мојим умом, јер ја једну душу имам која ми више не припада. Зато је не смем изгубити. Све што имам припада Христосу и све што ми је дато од Њега је. Тако да ни једна "скупштина" или "веће" немају власт над мојим умом, срцем и душом. Само један једини има, зато и остајем слободан (у духу). Јер у Господу је слобода и ту никаква јерес не може дуго да се одржи. Нико не може да ме натера да сатанизујем друге хришћане као што ви радите. А ви подржавате антихришћанске јереси о којима говоре Павле, Петар и Јован.

Зашто је толико битно да неко оспорава Сина Божијег? Зашто сотона хоће да се људи одрекну Спаситеља? Зашто да Духа Светог Божијег оспоравамо и унижавамо? Откуд баш натпис у Ал Акси, која се налази на месту Храма у Јерусалиму, са овим речима: "Бог нема сина"? Све су то питања која сами морамо да размотримо, без туђег "убеђивања".
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Откуд баш натпис у Ал Акси, која се налази на месту Храма у Јерусалиму, са овим речима: "Бог нема сина"? Све су то питања која сами морамо да размотримо, без туђег "убеђивања".

Za taj natpis nisam još nikad čula . Gde se može saznat nešto više .

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Има на више сајтова, само што нико не обраћа пажњу на ислам и знаке које су апостоли најавили. Углавном водимо догматске дискусије једнолично, а мање следимо упутства која нам јасно говоре где да гледамо.


Religious significance
On the walls of the Dome of the Rock is an inscription in a mosaic frieze that includes the following words from Quran (19:33–35), which are considered blasphemy to Christianity:

33. "So peace is upon me the day I was born, and the day I die, and the day I shall be raised alive!" 34. Such is Jesus, son of Mary. It is a statement of truth, about which they doubt. 35. It is not befitting to (the majesty of) Allah that He should beget a son. Glory be to Him! when He determines a matter, He only says to it, "Be", and it is.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dome_of_the_Rock



INSCRIPTIONS ON THE INNER OCTAGONAL ARCADE

dont_copy_please.png

    1. S In the name of God, the Merciful the Compassionate. There is no god but God. He is One. He has
    2. no associate. Unto Him belongeth sovereignity and unto Him belongeth praise. He quickeneth and He giveth death; and He has
    3. Power over all things. Muḥammad is the servant of God and His Messenger.
    4. SE Lo! God and His angels shower blessings on the Prophet.
    5. O ye who believe! Ask blessings on him and salute him with a worthy salutation. The blessing of God be on him and peace be
    6. on him, and may God have mercy. O People of the Book! Do not exaggerate in your religion
    7. E nor utter aught concerning God save the truth. The Messiah, Jesus son of
    8. Mary, was only a Messenger of God, and His Word which He conveyed unto Mary, and a spirit
    9. from Him. So believe in God and His messengers, and say not 'Three' - Cease! (it is)
    10. NE better for you! - God is only One God. Far be it removed from His transcendent majesty that He should have a son. His is all that is
    11. in the heavens and all that is in the earth. And God is
    12. sufficient as Defender. The Messiah will never scorn to be a
    13. N servant unto God, nor will the favoured angels. Whoso scorneth
    14. His service and is proud, all such will He assemble unto Him.
    15. Oh God, bless Your Messenger and Your servant Jesus
    16. NW son of Mary. Peace be on him the day he was born, and the day he dies,
    17. and the day he shall be raised alive! Such was Jesus, son of Mary, (this is) a statement of
    18. the truth concerning which they doubt. It befitteth not (the Majesty of) God that He should take unto Himself a son. Glory be to Him!
    19. W When He decreeth a thing, He saith unto it only: Be! and it is.
    20. Lo! God is my Lord and your Lord. So serve Him. That is the right path. God (Himself) is witness that there is no God
    21. save Him. And the angels and the men of learning (too are witness). Maintaining His creation in justice, there is no God save Him,
    22. SW the Almighty, the Wise. Lo! religion with God (is) Islam. Those who (formerly) received the Book
    23. differed only after knowledge came unto them, through transgression among themselves. Whoso
    24. disbelieveth the revelations of God (will find that) Lo! God is swift at reckoning!
http://www.
islamic-awareness.org/History/Islam/Inscriptions/DoTR.html

Woman of Babylon Revealed
Anti-Christ Monument In Jerusalem

http://www.
angelfire.com/journal2/dome_images/

Видим да све више људи говори отворено о исламу, иако је велики страх када се спомене уопште. То и јесте прави доказ антихристове замке.


The Dome of the Rock is not God’s Temple—at least not the God of the Bible. This can be readily seen even by a cursory comparison of the God defined by the Qur’an with the God of the Bible. According to the Qur’an:
    1. No Crucifixion - Jesus was not crucified, but only appeared to be (Surah 3:54-55; 4:157-158; 5:117, 120).
    2. God Has No Son - Jesus is not the Son of God (Surah 2:116; 5:72; 4:171; 6:101; 10:68; 19:35 cf. Ps. 2:7, 12; 110:1; Pr. 30:4; Jer. 3:19; Dan. 3:25+; 7:13+).
    3. No Trinity - The Trinity is denied (Surah 3:64; 4:116, 171; 5:27; 9:30-31).2
    4. Redemption Unnecessary - The Fall in the Garden of Eden resulted in no need of a Savior (Surah 7:20-25).3
    5. Salvation by Works - Salvation is by works, not faith (Surah 23:102-103; 39:61 cf. Gen. 15:6).
    6. Jerusalem Not Mentioned - Jerusalem is never mentioned by name in the Qur’an, but over 800 times in the Bible, the city where God put His name (1K. 11:36; 2Chr. 33:4, 7; Dan. 9:19+).
    7. Mohammed Greater Than Jesus - Although Jesus was born of a virgin (Surah 3:45-47; 19:19-21; 21:91), sinless (Surah 19:18), and performed miracles (Surah 3:49; 5:110; 19:29), Mohammed, who was born by a normal pregnancy, who sinned (Surah 40:55; 41:19; 48:1-2), and who performed no miracles is said to be superior to Jesus.
Слободан превод:

  1. Нема Распећа;
  2. Бог нема Сина;
  3. Нема Тројства;
  4. Искупљење је непотребно;
  5. Спасење радом (делима, али не хришћанским: милост, праштање, трпељивост, благост, ...);
  6. Јерусалим се никада не спомиње у Курану (!), а у Библији више од 800 пута као Божији град са Божијим именом;
  7. Мухамед је већи од Исуса, иако је Исус (и по Курану) рођен од девице, безгрешан и ако је чинио чуда, а Мухамед "нормално" рођен и грешио.


http://www.
spiritandtruth.org/teaching/Book_of_Revelation/commentary/htm/04160508.htm​

Све се може проверити у Курану, то се не крије. Једино се хришћани боје или зазиру од ислама да реално погледају шта он учи и да ли се то поклапа са оним што Исус најављује, а апостоли јасно осликавају.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Није само ствар у натпису. Ви користите слике (иконе) певача, глумаца, научника, голих манекена, само никако слике везане за хришћанство. Јер то је по вашој науци паганско. Голотиња је добра, али хришћанска слика је паганска? Ви чак и не видите колико је бесмислено и антихришћанско то што пропагирате. И онда када вам смета шта сви остали хришћани говоре, ви нас све овако назовете "сотонин штаб за дезинформације".

Далеко од тога да ја не грешим и да сам савршен у мудрости, али дефинитивно не дозвољавам да неко манипулише мојим умом, јер ја једну душу имам која ми више не припада. Зато је не смем изгубити. Све што имам припада Христосу и све што ми је дато од Њега је. Тако да ни једна "скупштина" или "веће" немају власт над мојим умом, срцем и душом. Само један једини има, зато и остајем слободан (у духу). Јер у Господу је слобода и ту никаква јерес не може дуго да се одржи. Нико не може да ме натера да сатанизујем друге хришћане као што ви радите. А ви подржавате антихришћанске јереси о којима говоре Павле, Петар и Јован.

Зашто је толико битно да неко оспорава Сина Божијег? Зашто сотона хоће да се људи одрекну Спаситеља? Зашто да Духа Светог Божијег оспоравамо и унижавамо? Откуд баш натпис у Ал Акси, која се налази на месту Храма у Јерусалиму, са овим речима: "Бог нема сина"? Све су то питања која сами морамо да размотримо, без туђег "убеђивања".
Pa dobro,hajde da se slazem da imas pravo za sliku koju sam postavio,ja jesam malo vise slobodniji,ali ne zelim da te sablaznim,pa cu je promeniti cim se izlogujem.
Meni ne smeta tvoj avatar Alfa i Omega,mada ima onih kojima moze da zasmeta jer ne znaju na koga se to odnosi.
Moze li trojstvo da bude Alfa i Omega prvi i poslednji???Razmisli?
Zar Alfa i Omega ne pripada samo jednoj osobi???
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Има на више сајтова, само што нико не обраћа пажњу на ислам и знаке које су апостоли најавили. Углавном водимо догматске дискусије једнолично, а мање следимо упутства која нам јасно говоре где да гледамо.


Religious significance
On the walls of the Dome of the Rock is an inscription in a mosaic frieze that includes the following words from Quran (19:33–35), which are considered blasphemy to Christianity:

33. "So peace is upon me the day I was born, and the day I die, and the day I shall be raised alive!" 34. Such is Jesus, son of Mary. It is a statement of truth, about which they doubt. 35. It is not befitting to (the majesty of) Allah that He should beget a son. Glory be to Him! when He determines a matter, He only says to it, "Be", and it is.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dome_of_the_Rock



INSCRIPTIONS ON THE INNER OCTAGONAL ARCADE

dont_copy_please.png


    1. S In the name of God, the Merciful the Compassionate. There is no god but God. He is One. He has
      no associate. Unto Him belongeth sovereignity and unto Him belongeth praise. He quickeneth and He giveth death; and He has
      Power over all things. Muḥammad is the servant of God and His Messenger.
      SE Lo! God and His angels shower blessings on the Prophet.
      O ye who believe! Ask blessings on him and salute him with a worthy salutation. The blessing of God be on him and peace be
      on him, and may God have mercy. O People of the Book! Do not exaggerate in your religion
      E nor utter aught concerning God save the truth. The Messiah, Jesus son of
      Mary, was only a Messenger of God, and His Word which He conveyed unto Mary, and a spirit
      from Him. So believe in God and His messengers, and say not 'Three' - Cease! (it is)
      NE better for you! - God is only One God. Far be it removed from His transcendent majesty that He should have a son. His is all that is
      in the heavens and all that is in the earth. And God is
      sufficient as Defender. The Messiah will never scorn to be a
      N servant unto God, nor will the favoured angels. Whoso scorneth
      His service and is proud, all such will He assemble unto Him.
      Oh God, bless Your Messenger and Your servant Jesus
      NW son of Mary. Peace be on him the day he was born, and the day he dies,
      and the day he shall be raised alive! Such was Jesus, son of Mary, (this is) a statement of
      the truth concerning which they doubt. It befitteth not (the Majesty of) God that He should take unto Himself a son. Glory be to Him!
      W When He decreeth a thing, He saith unto it only: Be! and it is.
      Lo! God is my Lord and your Lord. So serve Him. That is the right path. God (Himself) is witness that there is no God
      save Him. And the angels and the men of learning (too are witness). Maintaining His creation in justice, there is no God save Him,
      SW the Almighty, the Wise. Lo! religion with God (is) Islam. Those who (formerly) received the Book
      differed only after knowledge came unto them, through transgression among themselves. Whoso
      disbelieveth the revelations of God (will find that) Lo! God is swift at reckoning!
http://www.
islamic-awareness.org/History/Islam/Inscriptions/DoTR.html

Woman of Babylon Revealed
Anti-Christ Monument In Jerusalem

http://www.
angelfire.com/journal2/dome_images/

Видим да све више људи говори отворено о исламу, иако је велики страх када се спомене уопште. То и јесте прави доказ антихристове замке.


The Dome of the Rock is not God’s Temple—at least not the God of the Bible. This can be readily seen even by a cursory comparison of the God defined by the Qur’an with the God of the Bible. According to the Qur’an:

    1. No Crucifixion - Jesus was not crucified, but only appeared to be (Surah 3:54-55; 4:157-158; 5:117, 120).
      God Has No Son - Jesus is not the Son of God (Surah 2:116; 5:72; 4:171; 6:101; 10:68; 19:35 cf. Ps. 2:7, 12; 110:1; Pr. 30:4; Jer. 3:19; Dan. 3:25+; 7:13+).
      No Trinity - The Trinity is denied (Surah 3:64; 4:116, 171; 5:27; 9:30-31).2
      Redemption Unnecessary - The Fall in the Garden of Eden resulted in no need of a Savior (Surah 7:20-25).3
      Salvation by Works - Salvation is by works, not faith (Surah 23:102-103; 39:61 cf. Gen. 15:6).
      Jerusalem Not Mentioned - Jerusalem is never mentioned by name in the Qur’an, but over 800 times in the Bible, the city where God put His name (1K. 11:36; 2Chr. 33:4, 7; Dan. 9:19+).
      Mohammed Greater Than Jesus - Although Jesus was born of a virgin (Surah 3:45-47; 19:19-21; 21:91), sinless (Surah 19:18), and performed miracles (Surah 3:49; 5:110; 19:29), Mohammed, who was born by a normal pregnancy, who sinned (Surah 40:55; 41:19; 48:1-2), and who performed no miracles is said to be superior to Jesus.
Слободан превод:


  1. Нема Распећа;

    Бог нема Сина;

    Нема Тројства;

    Искупљење је непотребно;

    Спасење радом (делима, али не хришћанским: милост, праштање, трпељивост, благост, ...);
    Јерусалим се никада не спомиње у Курану (!), а у Библији више од 800 пута као Божији град са Божијим именом;

    Мухамед је већи од Исуса, иако је Исус (и по Курану) рођен од девице, безгрешан и ако је чинио чуда, а Мухамед "нормално" рођен и грешио.


http://www.
spiritandtruth.org/teaching/Book_of_Revelation/commentary/htm/04160508.htm​

Све се може проверити у Курану, то се не крије. Једино се хришћани боје или зазиру од ислама да реално погледају шта он учи и да ли се то поклапа са оним што Исус најављује, а апостоли јасно осликавају.

Ja sam citao kuran na brzinu, nesto preko reda. I sem sto je pisan lepim jezikom ja tu nisam nista znacajno nasao sto bi me privuklo, i uverilo da dolazi od Boga. Hteo sam nepristrasno da ga razmotrim ali nisam imao vremena za to.
Ako neko ima link kompletnog kurana na srpskom neka ostavi, posto nisam siguran da sam citao pravu i kompletnu verziju..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Osnovni cilj sotone u borbi protiv Bozanske istine je da pomesa malo istine sa puno lazi da bi ta laz bila prijemcljiva, i tada to malo istine istice - vesto prikrivajuci skrivenu laz.
Kada ljudi prihvate deo koji sadrzi istinu - oni su upecani u zamku, i tada su spremni da prihvate i ostali deo koji sadrzi laz, koji im u miks projekciji izgleda logican jer im se plasira u iskrivljenom svetlu, i njihova moc pronicljivosti i raspoznavanja oslabljeni da bi uvideli razliku izmedju istine i zablude.

To je slucaj i sa malo istine koja se nalazi u svetim knjigama drugih religija, gde postoji malo istine sa puno lazi.

BIBLIJSKE LICNOSTI I DOGADJAJI U KURA`ANU:

Sura XIX, 1 - 15
JOVAN KRSTITELJ:

1. Kaf-ha-ja-ajin-sad.
2. Kazivanje o milosti Gospodara tvoga prema robu Njegovu Zekerijjau,
3. kad je on Gospodara svoga tiho zovnuo,
4. i rekao: ""Gospodaru moj, kosti su mi oronule i glava osijedjela, a nikada nisam, kad sam Ti, Gospodaru moj, molbu uputio, nesretan ostao.
5. Bojim se ro|aka svojih po krvi poslije mene, a `ena mi je nerotkinja, zato mi pokloni od Sebe sina
6. da naslijedi mene i porodice Jakubovu, i u~ini, Gospodaru moj, da bude{ s njim zadovoljan."
7. "O Zekerijja, javljamo ti radosnu vijest da }e ti se dje~ak roditi, ime }e mu Jahja biti, nikome prije njega to ime nismo htjeli dati."
8. "Gospodaru moj," – re~e on – "kako }u imati sina kad mi je `ena nerotkinja, a ve} sam duboku starost do`ivio?"
9. "Eto tako!" – re~e. "Gospodar tvoj je rekao: ’To je Meni lahko, i tebe sam ranije stvorio, a nisi ni{ta bio."
10. "Gospodaru moj," – re~e – "daj mi neki znak!’ – "Znak }e ti biti {to tri no}i ne}e{ s ljudima razgovarati, a zdrav }e{ biti."
11. i on izi|e iz hrama u narod svoj i znakom im dade na znaje: "Hvalite ga ujutro i nave~e!’
12. "O Jahja, prihvati Knjigu odlu~no!’ – a dadosmo mu mudrost jo{ dok je dje~ak bio
13. i nje`nost i ~ednost, i ~estit je bio
14. i roditeljima svojima bio je dobar, i nije bio drzak i nepristojan.
15. I neka je mir njemu na dan kada se rodio i na dan kada je umro i na dan kad bude iz mrtvih ustao!

Sura XIX, 16 - 21
ANDJEO NAJAVLJUJE MARIJI ISUSOVO RODJENJE:

16. I spomeni u Knjizi Merjemu: kada se od uku}ana svojih na isto~nu stranu povukla
17. i jedan zastor da se od njih zakloni uzela, Mi smo k njoj meleka D`ibrila poslali i on joj se prikazao u liku savr{eno stvorena mu{karca.
18. "Utje~em se Milostivom od tebe, ako se Njega boji{!’ – uziknu ona.
19. "A ja sam upravo izaslanik Gospodara tvoga" – re~e on – "da ti poklonim dje~aka ~ista!’
20. "Kako }e imati dje~aka" – re~e ona – "kad me nijedan mu{karac dodirnuo nije, a ja nisam nevaljalica!’
21. "To je tako!’ – re~e on. "Gospodar tvoj je rekao; ’To je Meni lahko’, i zato da ga u~inimo znamenjem ljudima i znakom milosti Na{e. Tako je unaprijed odre|eno!"
22. I ona zanese i bremenita se skloni daleko negdje.
23. i poro|ajni bolovi prisili{e je da do|e da stabla jedne palme. "Kamo sre}e a sam ranije umrla i da sam potupno u zaborav pala!" – uzviknu ona.
24. I melek je, koji je bio ni`e nje, zovnu; "Ne `alosti se, Gospodar tvoj je dao da ni`e tebe potok pote~e.
25. Zatresi palmino stablo, posu}e po tebi datule svje`e,
26. pa jedi i pij i budi vesela! A ako vidi{ ~ovjeka kakva, ti reci: "Ja sam se zavjetovala Milostivom da }u {utjeti, i danas ni s kim ne}u govoriti."
27. I do|e ona s njim porodici svojoj, nose}i ga. "O Merjemo," – reko{e oni – "u~inila si ne{to ne~uveno!
28. Ej ti, koja u ~ednosti li~i{ Harunu, otac ti nije bio nevaljao, a ni mati tvoja nije bila nevaljalica."
29. A ona im na njega pokaza. "Kako da govorimo djetetu u be{ici?" – reko{e.
30. "Ja sam Allahov rob" – ono re~e -, "meni }e On Knigu dati i vjerovjesnikom me u~initi
31. i u~ini}e me, gdje god budem, blagoslovljenim, i naredi}e mi da dok sam `iv molitvu obavljam i milostinju udjeljujem,
32. i da majci svojo budem dobar, a ne}e mi dopustiti da budem drzak i nepristojan.
33. I neka je mir nada mnom na dan kada sam se rodio i na dan kada budem umro i na dan kada budem iz mrtvih ustajao!’
34. To je Isa, sin Merjemin, - to je prava istina o njemu, - onaj u koga oni sumnjaju.

Sura V, 46

BOG POSLAO ISUSA SINA MARIJINOG ( Tevrat i Indjil - stari i novi zavet biblije ):

46. Poslije njih smo Isaa, sina Merjemina, poslali, koji je priznavao Tevrat prije njega objavljen, a njemu smo dali Ind`il, u kome je bilo uputstvo i svjetlo, i da potvrdi Tevrat, prije njega objavljen, u kome je tako|e bilo uputstvo i pouka onima koji su se Allaha bojali,

Sura III, 44 - 60

ISUSOVO RODJENJE I SLUZBA:

44. To su nepoznate vijesti koje ti objavljujemo. Ti nisi bio me|u njima kada su pera svoja od trske pobacali da bi vidjeli koji }e se od njih o Merjemi brinuti, i ti nisi bio me|u njima kad su se prepirali.
45. A kada meleki reko{e: "O Merjema, Allah ti javlja radosnu vijest, od Njega Rije~: ime }e mu biti Mesih, Isa, sin Merjemin, bi}e vi|en i na ovom i na onom svijetu i jedan od Allahu bliskih;
46. on }e govoriti ljudima jo{ u kolijevci, a i kao odrastao, i bi}e ~estit",-
47. ona re~e: "Gospodaru moj, kako }u imati dijete kada me nijedan mu{karac nije dodirnuo?" – "Eto tako", - re~e -, "Allah stvara {to On ho}e. Kada ne{to odlu~i, On samo za to rekne: ’Budi!’ – i ono bude."
48. I pou~i}e ga pismu i mudrosti, i Tevratu i Ind`ilu,
49. i poslati kao poslanika sinovima Israilovim: "Donosim vam dokaz od Gospodara va{eg: napravi}u vam od ilova~e ne{to poput ptice i puhnu}u u nju, i bi}e, voljom Allahovom, prava ptica. I iscjeli}u slijepa od ro|enja, i gubava, i o`ivljava}u mrtve, voljom Allahovom, i kaziva}u vam {ta jedete i {ta u domovima gomilate; to }e, uistinu, biti dokaz za vas, ako pravi vjernici budete;
50. i da potvrdim istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i da vam dopustim ne{to {to vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokza od Gospodara va{eg, - zato se Allaha bojte i mene slu{ajte -,
51. Allah je diosta i moj i va{ Gospodar, pa se Njemu klanjajte; to je pravi put!"
52. A kada se Isa uvjerio da oni ne}e da vjeruju, uzviknuo je: "Koji }e biti pomaga~i moji na Allahovom putu?" – "Mi", - reko{e u~enici, - "mi }emo biti pomaga~i Allahove vjere, a ti budi svjedok da smo mi poslu{ni Njemu.
53. Gospodaru na{, mi u ono {to Ti objavljuje{ vjerujemo i mi Poslanika slijedimo, zato nas upi{i me|u vjernike!"
54. I nevjernici po~e{e smi{ljati spletke, ali ih je Allah otklonio, jer On to umije najbolje.
55. I kada Allah re~e: "O Isa, du{u }e ti uzeti i k Sebi te uzdignuti i spasi}u te od nevjernika i u~ini}u da tvoji sljedbenici budu iznad nevjernika sve do Smaka svijeta. Meni }ete se, poslije, svi povratiti i Ja }u vam o onome u ~emu se niste slagali presuditi:
56. one koji ne budu vjerovali na stra{ne muke }u udariti i na ovom i na onom svijetu i niko im ne}e mo}i pomo}i."...
57. A onima koji budu vjerovali i dobra djela ~inili, On }e njima punu nagradu dati. – Allah ne voli nasilnike.
58. Ovo {to ti kazujemo jesu ajeti i Kur’an mudri.
59. Isaov slu~aj je u Allaha isti kao i slu~aj Ademov: od zemlje ga je stvorio, a zatim rekao: "Budi!" – i on bi.
60. Istina je od Gospodara tvoga, zato ne sumnjaj!

Sura IV, 155 - 159

ISUSOVA SMRT, VASKRSENJE, I VAZNESENJE:

155. Ali zato {to su zavjet prekr{ili i {to u Allahove dokaze nisu povjerovali, {to su ni krive ni du`ne vjerovjesnike ubijali i {to su govorili: "Na{a su srca okorjela" – Allah im je, zbog nevjerovanja, njihova srca zape~atio, pa ih je samo malo vjerovalo –
156. i zbog nevjerovanja njihova i zbog izno{enja te{kih kleveta protiv Merjeme
157. i zbog rije~i njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika:... A nisu ga ni ubili ni raspeli, ve} im se pri~inilo. Oni koji su se o njemu u mi{ljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ni{ta pouzdano znali, samo su naga|ali; a sigurno je da ga nisu ubili,
158. ve} ga je Allah uzdigao Sebi. – a Allah je silan i mudar.
159. I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, kada bude umirao, ne}e u njega onako kako treba povjerovati, a na Sudnjem danu on }e protiv njih svjedo~iti.

Sura V, 110 - 116

ISUSOVA CUDA:

110. Kad Allah rekne: "O Isa, sine Merjemin, sjeti se blagodati Moje prema tebi i majci tvojoj: kada sam te D`ibrilom pomogao pa si s ljudima, u be{ici i kao zreo mu`, razgovarao; i kada sam te pismenosti i mudrosti, i Tevratu i Ind`ilu nau~io: i kada si, voljom Mojom, od blata ne{to poput ptice napravio i u nju udahnuo i kada je ona, voljom Mojom, postala ptica; i kada si, voljom Mojom, o ro|enja slijepa i gubavca iscijelio; i kada si, voljom Mojom, mrtve dizao; i kada sam od tebe sinove Israilove odbio, kad si im ti jasne dokaze donio, pa su oni me|u njima koji nisu vjerovali – povikali: "Ovo nije ni{ta drugo do prava vrad`bina!’
111. I kada sam u~enicima naredio: ’Vjerujte u Mene i Poslanika Moga!’ – oni su odgovorili" ’Vjerujemo, a Ti budi svjedok da smo mi muslimani".
112. A kada u~enici reko{e: "O Isa, sine Merjemin, mo`e li nam Gospodar tvoj trpezu s neba spustiti?" – on re~e: "Bojte se Allaha ako ste vjernici"
113. "Mi `elimo" – reko{e oni – "da s nje jedemo i da na{a srca budu smirena i da se uvjerimo da si nam istinu govorio, i da o njoj budemo svjedoci".
114. Isa, sin Merjemin , re~e: "O Allahu, Gospodaru na{, spusti nam s neba trpezu da nam bude praznik, i prvima od nas i onima kasnijim, i ~udo Tvoje, i nahrani nas, a Ti si hranitelj najbolji!"
115. "Ja }u vam je spustiti" – re~e Allah -, "ali }u one me|u vama koji i poslije ne budu vjerovali kazniti kaznom kakvom nikoga na svijetu ne}u kazniti".

Sura IV, 136
STARI I NOVI ZAVET

136. O vjernici, vjerujte u Allaha, i Poslanika Njegova, i u Knjigu koju On Svome Poslaniku objavljuje, i u Knjigu koju je objavio prije. A onaj ko ne bude vjerovao u Allaha, i u meleke Njegove, i u knjige Njegove, i u poslanike Njegove, i u onaj svijet – daleko je zalutao.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top