Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
YHWH je persoalno ime Boga i Oca našega!

Elohim u prevodu znači Bog, kao što i:
God, Alah, Dios ....itd


Елохим никако не може бити Алах, без обзира шта значи у преводу. Ради се о потпуно другом богу, без обзира шта рекли.

4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)


Галатима, глава 1
6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!

9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде!


5. Јер ако и има који се богови зову, или на небу или на земљи, као што има много богова и много господа:
6. Али ми имамо само једног Бога Оца, од ког је све, и ми у Њему, и једног Господа Исуса Христа, кроз ког је све, и ми кроза Њ. (1.Коринћанима 8)

Јован, глава 4
21. Рече јој Исус: Жено! Веруј ми да иде време кад се нећете молити Оцу ни на овој гори ни у Јерусалиму.
22. Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја.
23. Али иде време, и већ је настало, кад ће се прави богомољци молити Оцу духом и истином, јер Отац хоће такве богомољце.
24. Бог је Дух; и који Му се моле, духом и истином треба да се моле.


Дакле, и Самарићани су мислили да се моле истом Богу, али нису знали Бога и чему се моле. Потпуно исто као и сви који имају друго јеванђеље или изврнуто јеванђеље (другачије интерпретације). Само путем исправног исповедања вере људи упознају Бога. Не измишљеног, не другачијег, већ онаквог какав Јесте. Како може мој Исус бити исти као муслимански или мормонски? Јер мормони кажу да је Исус сотонин брат, син бога Јахве, који је син неког измишљеног врховног бога итд. То је други Исус и потпуно други ЈХВХ.

И Зевс има име и кажу да је бог. Али није као мој Бог, како год да му је име или колико год да се неко труди да каже да је све то исто или да има више путева ка истом циљу. Нема више путева, има само један Пут. На страну то што је Алах - бог месеца старо паганско божанство.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
YHWH je persoalno ime Boga i Oca našega!

Elohim u prevodu znači Bog, kao što i:
God, Alah, Dios ....itd

Ni Alah nije Božije ime kao što nije ni God ili Dios! Bog ima samo jedno ime

Ivan 17,8 jer riječi koje si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao.

Ivan 17,9 Ja za njih molim; ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji.

Ivan 6,44Nitko ne može doći k meni ako ga ne povuče Otac koji me posla; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.

Dokazi prvo biblijom da se ''Elohim'' - sto znaci ''Bogovi'' , a ne jedan ''Bog'' , koristi i za druge Bogove ili ljude.
Uopste ja ne vidim u tom imenu ''Elohim'' dokaz da je Bog trojedan, tako da dzabe se trudis da osporavas izraz ''Elohim''.
Samo se igras terminima.
Ja vidim to u obracanju Boga kada kaze: ''da nacinimo coveka NA SVOJU SLIKU!''.
Na ciju sliku?
Jer na sliku ''andjela''?
Jel a gde su mu onda krila, ako ga je stvorio po liku andjela? :) , da se nasalim?

Bog se ne bi udruzivao sa stvorenim bicima niti bi ih pitao za savet kako da nesto nacini.
To je apsurdno, i suproti se biblijskim stihovima:
Tekst ti lepo kaze: ''A ko mu je bio savetnik? Ko mu je dao sta da mu se vrati... itd..'' Bog nema savetnika koji ce mu govoriti sta treba da radi kao sto imaju predsednici drzava.

Dalje kaze se ''Da nacinimo na svoju sliku, KAO STO SMO MI!''..
Ako ovde govori ''andjelima'', jel to znaci da su oni jednaki sa Bogom Jehovom?
Jel kaze: ''DA NACINIMO KAO STO SMO MI!'' , jasno je da se on ovde obraca - sebi jednakim osobama!

Kao kada bi ti rekao zeni: ''ajde da se udruzimo da napravimo coveka kao sto smo mi''.
Kao sto su muskarac i zena ''covek'' i jednaki su u svemu, tako se i Bog ovde obraca sebi jednakim Bozanskim osobama!

Vama stvarno nista nije jasno!

''A STVORI BOG COVEKA, MUSKO I ZENSKO STVORI IH''!
Opet pitam jel covek jedan?
Jel Adam ''jedan''? Ako mu je Bog oduzeo deo ''rebra'' i od njega nacinio Evu?
Jel on ''ceo'' bez te druge polovine.
Tako je i sa Bogom.

I ako ga stvara po liku ''andjela'', odakle onda polovi, reprodukcija i sl?
Znamo da su andjeli ''bespolni''.
Ali Bog ga stvara ''na svoju sliku'', tako da i covek kao i Bog moze da stvara zivot, udruzivanjem sa drugim covekom tj. zenom. Tako je i kod Boga(i on udruzivanjem sa drugim osobama Bozanstva, stvara).

Bog stvoritelj je dao i coveku mogucnost da ucestvuje u stvaranju drugih bica i drugih ljudi.
Andjeli nemaju tu prednost. Zato Bog toliko i voli coveka!
Dakle ne stvara Bog coveka na ''sliku andjela'' - ''nego na svoju(Bozju) sliku!



Елохим никако не може бити Алах, без обзира шта значи у преводу. Ради се о потпуно другом богу, без обзира шта рекли.

Naravno da ne moze Elohim biti Alah, mogu ga oni nazivati i Jehova i Jahve(tacan izgovor se ne zna)..
''Alah'' u stvari dolazi od ''Halelujah'' > pa se izmenilo u ''Alal'' ili ''Alah''. I oni tvrde da je to tacan izgovor.
Muhamed je svoju religiju bazirao na ucenju Isusa Hrista i bibliji.
Ako uzmes i citas kuran, sto sam ja uradio, nisam bas celog ali nesto sam procitao, ocigledno je da su izmisljali, kao i Mormoni a citao sam i njihovu: ''mormonovu'' knjigu, prepisali su pola NZ, i onda to povezali sa indijancima. Smejurija i obican roman, lepo procitati da se zanimas.
Ali uzeti to za ozbiljno,moze samo neozbiljan covek.

Јован, глава 4
22. Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја.
24. Бог је Дух; и који Му се моле, духом и истином треба да се моле.

. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)

Kao sto sam i rekao, ne poznaju Boga, i ne mole se Isusu Hristu, njima je to zabranjeno.
Sta vise J.S. ne uce nebeskom zivotu , vec zemaljskom, sto nije ucio nijedan apostol.
A to nije ista dobra vest ''evandjelje'' koje su oni propovedali, vec ''drugo i lazno jevandjelje'' , na koje oni odvracaju neupucene i to su lazi i dezinformacije, ako cemo vec o temi ''sotonine dezinformacije''..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
6. Али ми имамо само једног Бога Оца, од ког је све, и ми у Њему, и једног Господа Исуса Христа, кроз ког је све, и ми кроза Њ. (1.Коринћанима 8)

Јован, глава 4
23. Али иде време, и већ је настало, кад ће се прави богомољци молити Оцу духом и истином, јер Отац хоће такве богомољце.
Ne samo sada vec uvek govoreci o svome Bogu kazes da je to Sin(Isus).

Pavle kaze da mi imamo samo 'jednog' Boga..... Oca(Jehovu), za Sina(Hrista) kaze da je posrednik a ne Bog!

Sam Sin(Hrist) ti kaze da 'ide vreme' kada ce se pravi Bogomoljci moliti Ocu(Jehovi). Nije rekao da ce se moliti njemu Sinu(Hristu).

Sve ste pomesali! I sad ispada da ja ne znam kome se molim i ako se molim Ocu, a ti znas i ako mu se ne molis! Vise vam ni Hristove reci nista ne znace! Ali dobro, jasno je meni da se zdrava nauka nece slusati, tj. Hristova!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Нисмо ми ништа помешали, знамо ми ко је наш Господ. Ништа не брини. Богу Оцу знамо да долазимо преко Сина, а Син је у Оцу. Ви не разумете, мислите да су Син и Отац као човек и његов син. Размишљате световно, не духовно. Нису то Зевс и Херкулес, па да поредимо Оца и Сина са тим паганским божанством.

Не вреди да вртимо исту причу милион пута, ионако не желите да прихватите.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Нисмо ми ништа помешали, знамо ми ко је наш Господ. Ништа не брини. Богу Оцу знамо да долазимо преко Сина, а Син је у Оцу. Ви не разумете, мислите да су Син и Отац као човек и његов син. Размишљате световно, не духовно. Нису то Зевс и Херкулес, па да поредимо Оца и Сина са тим паганским божанством.

Не вреди да вртимо исту причу милион пута, ионако не желите да прихватите.


A šta to ne želimo da prihvatamo?

Biblija kaže da mi imamo samo jednoga jedinoga Boga i to smo prihvatili, a vi?
Biblija kaže da naš Bog i Otac ima personalno ime koje trebamo prizivati, pa smo i to prihvatili, a vi?
Biblija kaže da je Bog i Otac naš Stvoritelj i sve što je stvoreno i na zemlji i na nebu delo ruku njegovih, pa smo i to prihvatili, a vi?
Biblija uči da je Bog glava Isusu kao što je Isus glava mužu a muž ženi, E i to smo prihvatili, a vi?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Добро, што понављаш милион пута? Све смо то прошли већ.
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Добро, што понављаш милион пута? Све смо то прошли већ.


Prošli šta?

Da imate Tri Boga koji nisu TRI misliš to? A da, pa to nam celo vreme govorite i mi odgovaramo da to nema veze ni sa razumom ni sa logikom a što je gore to ni Božija reč ne uči.


Nisi odgovorio šta to mi ne želimo da prihvatamo, šta?
Konkretno napiši da te svi razumeju.

I mi vama govorimo da je Bog samo jedan Bog a vi to ne prihvatate, i šta sad.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Опет се понављаш? Досадно је.

Што се ти бринеш за то? И да имам 303, то није твој проблем. Ја пишем и сигуран сам да многи схватају шта пишем. То што ви не схватате није до мене.





 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2010
Poruka
1.305
Опет се понављаш? Досадно је.

Што се ти бринеш за то? И да имам 303, то није твој проблем. Ја пишем и сигуран сам да многи схватају шта пишем. То што ви не схватате није до мене.


Volim da čujem kako jedan civilizovan čovek koji poznaje Bibliju širi svoju veru! A ti nebi pa neš više da si ponavljaš ta ubeđenja, zašto?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Volim da čujem kako jedan civilizovan čovek koji poznaje Bibliju širi svoju veru!

Сигуран сам. Да се и насмејем...


A ti nebi pa neš više da si ponavljaš ta ubeđenja, zašto?


Нисам ја ви да понављам десет година једне исте реченице, ваљда могу и нормално да се дописујем са другима и да дискутујем - учим. Ви само понављате исто. Што је још досадније је да вам се сваки пост завршава са минимум једним питањем. Дакле, човека не остаљате на миру, већ стално мора нешто да вам одговара, као интересује вас. Вас не интересује, већ је то начин комуникације где ви уопште не обраћате пажњу шта вам је речено, већ одмах затрпате са вашим спремљеним додатком. То је неко смислио за вас, ви само треба да понављате, да испуните месечну квоту.
 
Natrag
Top