Sola Scriptura- da li je dovoljno

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kada biste Vi slušali Isusa Hrista, onda biste se radovali Isusovom svedočanstvu!
Jase upravo radujem Kristovom SVEDOČANSTVU , ovo je sam Krist rekao :
Iv 14,7-14

7Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." 8Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" 9Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? 10Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. 11Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte. 12Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu. 13I što god zaištete u moje ime, učinit ću, da se proslavi Otac u Sinu. 14Ako me što zaištete u moje ime, učinit ću."



Tumačenje:
Za vjerujuće kako veli Taramana Krist nije Bog skriveni .Tako možemo i smijemo uzviknuti mi, Vjerujući ,koji vjerujemo u Isusa Krista , daje Bog ,i nema više Bogova osim njega . Ono što je Isus rekao Filiipu, govori i nama, govori svim ljudima, svim naraštajima pa i tebi .Doista, na Isusovu licu vidimo Božje lice. On je sama slovnica našega Boga, na njemu se orisava Božje lice, U njemu je Bog stupio jednom zauvijek među ljude. Ne moramo više tapkati u mjestu, pokušavati dovinuti se do Boga svojim umovanjem. Bog nam ide ususret u Isusu Kristu. To je ta neponovljivost
kršćanske Radosne poruke.


Tko vidi mene, vidi i Oca. Nije taj Bog više nekakav strašni gromovnik, nema Zeusove ni Jupiterove poteze i osobine, nego je to Bog koji ljubi, koji prihvaća, koji se očituje malenima, slabima, nemoćnima, djeci. Nije to Bog nacionalne isključivosti, samo za Židove, nego je to Otac svih ljudi , pa čak i tebe , raširi ruke i prihvati KRISTA kao svoga Boga

Koga će čovek slušati? Boga ili Sotonu?

Hoće li slušati Božje proroke, ili će slušati navodno mrtve ljude a koji su zapravo pali anđeli koji se predstavljaju kao mrtvi ljudi?

34. Mogu li mrtvi razgovarati sa živima?

Bog nas blagovremeno upozorava! A na ljudima je da izaberu dobro ili zlo.

Opet podvaljuješ neke gluposti

Kad nešto citiraš iz Biblije onda nešto i protumači
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Poštovana antonijadz,

Da li se pomolite Bogu za Svetoga Duha pre nego što počnete da čitate Bibliju da biste mogli pravilno da razumete Božju reč?

Svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Luk 11:1 I kad se moljaše Bogu na jednom mestu pa presta, reče Mu neki od učenika Njegovih: Gospode! Nauči nas moliti se Bogu, kao što i Jovan nauči svoje učenike.
Luk 11:2 A On im reče: Kad se molite Bogu govorite: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje; da dođe carstvo Tvoje; da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu;
Luk 11:3 Hleb naš potrebni daj nam svaki dan;
Luk 11:4 I oprosti nam grehe naše, jer i mi opraštamo svakom dužniku svom; i ne navedi nas u napast; nego nas izbavi oda zla.
Luk 11:5 I reče im: Koji od vas ima prijatelja, i otide mu u ponoći i reče mu: Prijatelju! Daj mi tri hleba u zajam;
Luk 11:6 Jer mi dođe prijatelj s puta, i nemam mu šta postaviti;
Luk 11:7 A on iznutra odgovarajući da reče: Ne uznemiravaj me; već su vrata zatvorena i deca su moja sa mnom u postelji, i ne mogu ustati da ti dam.
Luk 11:8 I kažem vam: ako i ne ustane da mu da zato što mu je prijatelj, ali za njegovo bezobrazno iskanje ustaće i daće mu koliko treba.
Luk 11:9 I ja vama kažem: ištite i daće vam se: tražite i naći ćete; kucajte i otvoriće vam se.
Luk 11:10 Jer svaki koji ište, prima; i koji traži, nalazi; i koji kuca, otvara mu se.
Luk 11:11 Koji je među vama otac u koga ako sin zaište hleba da mu da kamen? Ili ako zaište ribe da mu da mesto ribe zmiju?
Luk 11:12 Ili ako zaište jaje da mu da skorpiju?
Luk 11:13 Kad dakle vi, zli budući, umete dobre dare davati deci svojoj, koliko će više Otac nebeski dati Duha Svetog onima koji ištu u Njega?

Dakle, tražimo Svetoga Duha jer nas Isus upućuje da tražimo od Oca.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Isus Hrist je prilikom krštenja dobio potvrdu od Oca koji je izgovorio sa neba sledeće reči:

Luk 3:21 A kad se krsti sav narod, i Isus pošto se krsti i moljaše se Bogu, otvori se nebo,
Luk 3:22 I siđe na Nj Duh Sveti u telesnom obliku kao golub, i ču se glas s neba govoreći: Ti si Sin moj ljubazni, Ti si po mojoj volji.


Otac nebeski ponovo govori sa neba i napominje da poslušamo Njegovog Sina:

Luk 9:34 A dok On to govoraše dođe oblak i zakloni ih; i uplašiše se kad zađoše u oblak.
Luk 9:35 I ču se glas iz oblaka govoreći: Ovo je Sin moj ljubazni, Njega poslušajte.


Isus Hrist nam govori da budemo savršeni kao Otac nebeski:

Mat 5:43 Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.
Mat 5:44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
Mat 5:45 Da budete sinovi Oca svog koji je na nebesima; jer On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima.
Mat 5:46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?
Mat 5:47 I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?
Mat 5:48 Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski.
...

I svoj govor na gori zaključuje rečima:

Mat 7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
Mat 7:22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
Mat 7:23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.
...

Teške reči Isusa Hrista! Zar ne?

Upotrebljava reč BEZAKONJE!

Zar ne bismo trebali ozbiljno da uzmemo ovo Isusovo upozorenje?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Jase upravo radujem Kristovom SVEDOČANSTVU , ovo je sam Krist rekao :
Iv 14,7-14

7Da ste upoznali mene, i Oca biste moga upoznali. Od sada ga i poznajete i vidjeli ste ga." 8Kaže mu Filip: "Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!" 9Nato će mu Isus: "Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?" "Tko je vidio mene, vidio je i Oca. Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'? 10Ne vjeruješ li da sam ja u Ocu i Otac u meni? Riječi koje vam govorim, od sebe ne govorim: Otac koji prebiva u meni čini djela svoja. 11Vjerujte mi: ja sam u Ocu i Otac u meni. Ako ne inače, zbog samih djela vjerujte. 12Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu. 13I što god zaištete u moje ime, učinit ću, da se proslavi Otac u Sinu. 14Ako me što zaištete u moje ime, učinit ću."



Tumačenje:
Za vjerujuće kako veli Taramana Krist nije Bog skriveni .Tako možemo i smijemo uzviknuti mi, Vjerujući ,koji vjerujemo u Isusa Krista , daje Bog ,i nema više Bogova osim njega . Ono što je Isus rekao Filiipu, govori i nama, govori svim ljudima, svim naraštajima pa i tebi .Doista, na Isusovu licu vidimo Božje lice. On je sama slovnica našega Boga, na njemu se orisava Božje lice, U njemu je Bog stupio jednom zauvijek među ljude. Ne moramo više tapkati u mjestu, pokušavati dovinuti se do Boga svojim umovanjem. Bog nam ide ususret u Isusu Kristu. To je ta neponovljivost
kršćanske Radosne poruke.


Tko vidi mene, vidi i Oca. Nije taj Bog više nekakav strašni gromovnik, nema Zeusove ni Jupiterove poteze i osobine, nego je to Bog koji ljubi, koji prihvaća, koji se očituje malenima, slabima, nemoćnima, djeci. Nije to Bog nacionalne isključivosti, samo za Židove, nego je to Otac svih ljudi , pa čak i tebe , raširi ruke i prihvati KRISTA kao svoga Boga

Odgovor.
Da je Hristos Bog, sa time se slazem. Medjutim, ako je On JEDINI, da li time zelis reci da Bog Otac i ne postoji?

Kome se Isus molio na krstu: " ELI Eli! lam sabahtani." Matel 27,46.
I sta ovde znaci rec ELI?

Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Odgovor.
Da je Hristos Bog, sa time se slazem. Medjutim, ako je On JEDINI, da li time zelis reci da Bog Otac i ne postoji?

Kome se Isus molio na krstu: " ELI Eli! lam sabahtani." Matel 27,46.
I sta ovde znaci rec ELI?

Unapred hvala

Ne nikad , ne želim ja reći da Bog OTAC ne postoji . Ja samo velim dasu oni jedno , jedan duh jedno tjelo , jel nas tako biblija uči . Voljela bi da pročitam i tvoje mišljenje.
Sad te pozdravljam i dobro nam došao nakon dužeg vremena :give_r:
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne nikad , ne želim ja reći da Bog OTAC ne postoji . Ja samo velim dasu oni jedno , jedan duh jedno tjelo , jel nas tako biblija uči . Voljela bi da pročitam i tvoje mišljenje.
Sad te pozdravljam i dobro nam došao nakon dužeg vremena :give_r:

Sele,nemaju Jelenaši odgovor na tvoje pitanje.
Zato ću dati naš Hrišćanski odgovor nevernicima.
Zamislite duha koji su svuda kao VAZDUH-ZRAK i taj vazduh se želi pokazati vidljivim i ranjivim iako on to po svojoj suštini nije ali želi materiju osloboditi smrti tako što će On uzeti materiju u kojoj će se javiti isad uzima prazan balon TELO i taj vazduh ulazi u balon i balon postaje punina vazduha. Ono što je vazduh ne možeš videti ali kad je u obličju balona vidljiv je i pitaju BALON da pokaže vazduh a On kaže PA GLEDATE GA.

Veći je vazduh u balonu od balona zato se BALON moli vazduhu koji ga je stvorio i ispunio sobom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, ti nemaš odgovor na pitanja koja su ti postavljena, a ona su sledeć:

1. KO JE STARAC KOGA POMINJE BIBLIJA KOD KOGA JE DOŠAO ISUS IDUĆI NA OBLACIMA NEBESKIM?

2. KOME SE ISUS MOLIO U GECIMANSKOM VRTU, IZGOVARAJUĆI "OČE MOJ"

3. SA KIM JE BOG OTAC RAZGOVARAO U STAROM ZAVETU U TEKSTU KOJI KAŽE: "REČE GOSPOD GOSPODU MOJEMU, SEDI MENI S DESNE STRANE" i U JEVANĐELJIMA GDE BOG GOVORI A ISUS MU ODGOVARA?

4. SA ČIJE STRANE SEDI ISUS U CARSTVU NEBESKOM?

itd...

--------------------------------------------

Antonija, nemoj da te prevare samozvani tumači biblije koji je tumače van konteksta svojom mudrošću.
Biblija u odnosu Otac - Sin, jasno uči da postoje dve ličnosti, i da one stoje jedna pored druge, da sede na prestolima jedna pored druge - jedna s leve a druga s desne strane, da upućuju jedna na drugu..itd...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Antonija, nemoj da te prevare samozvani tumači biblije koji je tumače van konteksta svojom mudrošću.

Zato ni ne čita namćorastog Milera niti bolesnu metlarku.
Biblija u odnosu Otac - Sin, jasno uči da postoje dve ličnosti, i da one stoje jedna pored druge, da sede na prestolima jedna pored druge - jedna s leve a druga s desne strane, da upućuju jedna na drugu..itd...

Ti neznaš ni gde si šupalj a kamoli da razumeš Bibliju.
Ko čita i ima RAZUM čuće opis predstavljanja crkvama pa kaže u ovodu svakog stiha tako govori taj i taj da bi u istom stihu na kraju se predstavo drugačije i eto imaš ih dvojicu plus još dvojicu pa još dvojicu...ne da ništa neznaš već si u debelom minusu.

I kažeš repati Turci na krilatim konjima...:roll:
Kažeš da već više od pet godina sipaju čaše zala ....:assassin:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nema Taramana "još dvojica plus još dvojica pa još dvojica..." kako kažeš, nego ima samo Otac i Sin koji stoje jedan pored drugog, međusobno razgovaraju, sede na prestolima jedan pored drugog - jedan s leve a drugi s desne strane, upućuju jedan na drugog..itd...

U ovom tvom odgovoru se vidi još jedna tvoja ružna karakterna crta, a to je dvoličnost u tumačenju biblijskih otkrivenja, jer bibliju okrećeš kako se tebi svidi, samo da bi dokazao svoje teorije i diskreditovao druge - jedne tekstove prikazujući kao simbolično a druge ne.

Tako ovo jedno jasno učenje o dve nezavisne ličnosti koje u sebi ne sadrži nikakve simbolične elemente - prikazuješ simbolično, a Adventiste osuđuješ što jedan simboličan tekst iz otkrivenja - koji se nalazi u knjizi čija su proročanstva napisana simboličnim jezikom - tumače u kontekstu biblije i simbola koji se u njoj nalaze.

Tvoje reči upućene Mileru i Ellen White - dolaze iz tvog zlog i nepreporođenog srca, i izaćiće s tobom na sud, jer ti pre svega nemaš kulturu izražavanja i odnosa prema ljudima - u ovom slučaju mrtvima, a o živima da se i ne spominje, što je početna faza u čovekovom obraćenju, koje ti nažalost nisi doživeo.

Za kraj dva biblijska teksta koji upućuju na to - da čovekovo spasenje u odnosu OTAC - SIN zavisi od uloga DVE ličnosti, Oca i Sina, i da ko poriče jednu ličnost od dve - on nema ni jednu od tih ličnosti, jer spasenje zavisi od uloga Dve, a ne jedne ličnosti, i da je taj pod uticajem antihrišćanske ideologije.

"Ko je lažljivac osim onoga koji odriče da Isus nije Hristos? Ovo je antihrist, koji se odriče oca i sina.
Koji se god odriče sina ni oca nema; a koji priznaje sina, i oca ima" ( 1 Jovanova 2. 22 - 23 )

"Reče mu Toma: Gospode! ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?
Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me"
( Jovan 14. 5 - 6 )

Amin!
 
Natrag
Top