Sola Scriptura- da li je dovoljno

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Što onda govorite da je duša bsmrtna, što ne kažte duh je besmrtan.

Dusa je smrtna , Duh je besmrtan.
Nadji mi gde u Bibliji ''Duh umire''?

Kad nadjes, ja cu priznati da si u pravu!

Mire, ovo su istorijski podaci, da je određena nauka koja nije biblijska već mnogobožačka

U bibliji postoje tekstovi koji upucuju na zivot nakon smrti.
I ti tu ne mozes nista, osim da manipulises tekstovima.
Dakle nasa nauka se temelji na Bibliji, a to sto postoje slicnosti sa drugim religioznim gledistima, nije dokaz paganskog porekla te nauke..

mada ti tvrdiš da Pravoslavna crkva ne veruje u besmrtnost duše, a ja tvrdim da veruju, odnosno - da jedni govore jedno a drugi drugo.

Netacno, Pravoslavlje veruje u ''uslovnu besmrtnost''(Dusa zivi dok god Bog to zeli, i on je moze unistiti..).
To znaci, ''Dusa je smrtna'' i ona zaista umire ''s obzirom na zemaljski zivot''.
Ali ''dusa''(odnosno ''zivot'' - mi pod tim pojmom razumemo ''zivot'') nastavlja i nakon smrti...

Dakle, oni tekstovi u Bibliji koji kazu ''Dusa umire'' nisu za nas relevantni(van svake pameti je postavljati ih), oni samo dokazuju da Dusa kao ''pojam zivota'' umire na zemlji..
To se ne odnosi na nebesko..

Duh je ono sto prezivljava, a ne Dusa kao ''komponenta''.
Dusa je samo ''pojam'' pod kojim se podrazumeva ''zivot'' i nista vise od toga!

Ja znam da si ti svestan da učenja tradicionalno Hrišćanstva nisu u skladu sa biblijom, pa želiš da to prikriješ tako što ćeš pokušati da opravdaš određena učenja i pojave - govoreći čak suprotno od onoga što su zvanični stavovi tradicionalnog Hrišćanstva.

Ako ti je Nelsim, student Bogoslovije govorio suprotno ucenju crkve, onda i ja govorim.
Sve ono sto je on pricao, je u zvanicnom ucenju crkve, idi lepo pa proveri.

Ja verujem - da kada bi te slušao jedan Pravoslavni zvaničnik, da bi sam zauzeo ovaj moj stav..

Ne znas ti sta pricas.
Jel ulazis ti uopse na Pravoslavne forume?
Jel znas koliko ljudi prica kao ja.
To je stav crkve, a ne nesto moje...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Pozdrav svima. Zamolio bih braću da na ovom blogu se skloncentrišemo na temu Biblije i tradicije tj. šta je važnije i da li je samo Biblija dovoljna itd....a teme o duši da li je besmrtna ili ne voleo bih da se nastavi na blogovima koji su već otvoreni. Jedino ako se može staviti donekle u kontekst ove teme bi se moglo nešto reći o tome ali što kraće bez rasplinjavanja...radi preglednosti teme:).

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, sve sam proverio, nego ti izbegavas da se suocis sa cinjenicama.
Biblija govori o vaskrsenju, a o smrti kao snu nakon koje nema nicega do vaskrsenja.

Primer za Pravoslavno ucenje o besmrtnosti duse, ili coveka koji nakon smrti odmah odlazi na nebo sam ti dao iz izjave Pravoslavnog arhimandrita, a takvih primera je mnogo, gde se vernici pozivaju da se mole umrlim svecima koji su na nebu kao posrednici.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, sve sam proverio, nego ti izbegavas da se suocis sa cinjenicama.
Biblija govori o vaskrsenju, a o smrti kao snu nakon koje nema nicega do vaskrsenja.

Primer za Pravoslavno ucenje o besmrtnosti duse, ili coveka koji nakon smrti odmah odlazi na nebo sam ti dao iz izjave Pravoslavnog arhimandrita, a takvih primera je mnogo, gde se vernici pozivaju da se mole umrlim svecima koji su na nebu kao posrednici.

Rekoh da ne znas ucenje crkve.

Dusa je "uslovno besmrtna" a "duh prezivljava", dok je dusa termin koji se koristi da "oznaci zivot".
Tako je kod nas, i zato nema smisla vase insistiranje da "po bibliji dusa umire" jer to znaci da "zivot umire" - sto mi ne sporimo. Ali iako "zivot u odnosu na zemaljsko umire" on se ipak "nastavlja u odnosu na nebesko" i zato mi kazemo: "dusa(zivot) nastavlja da zivi nakon smrti.

Time ne mislimo da je "dusa=komponenta", jer ona to nije.. Duh je komponenta, i po bibliji i po Pravoslavlju.

To ces sve naci kod crkvenih otaca i u zvanicnom ucenju crkve na temi sta je Dusa a sta Duh.
I tu nema nikakvog poistovecivanja.
Jer ako kazes "poistovecujemo" - onda to radi i Biblija, jer je ovo u potpunosti na Bibliji temeljen stav.

A te izjave raznih zvanicnika, izvucene iz konteksta, stvarno necu da komentarisem, jer ili je u pitanju nerazumevanje samog zvanicnika, koji slabo poznaje teologiju crkve ili su u pitanju izjave koje su izvucene van konteksta i pogresno predstavljene vasim tumacenjem kao da taj zvanicnik kaze nesto sto nije ni rekao..

Sve vase optuzbe, su na zalost konstrukcija.
I ja stvarno ne znam kada cete vi uvaziti "da mi ucimo ono sto ucimo" - a prestati da pricate "kako vi bolje znate sta mi ucimo"? JER NE ZNATE!

Sto se tice svetaca, ja sam vec po ko zna koji put objasnio, da je to slicno "molitvi brata za brata" - gde se ne zaobilazi posredovanje Hrista.
A sveci nisu bozanstva pa da se obozavaju.

Zato vi i nemate izgovora, i sve vase optuzbe i prigovori protiv Pravoslavne teologije su vam nevalidni.
I sta vise, to je vesto smisljena propaganda vase zajednice da bi sebe opravdali...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, ti samo zelis da opravdas nebiblijsko učenje koje postoji u tradicionalnim crkvama, i govoriš - da tobože ni zvaničnici tradicionalnih crkava ne poznaju sopstveno učenje.

Po Pravoslavlju postoji vidljiva crkva na zemlji, i nevidljiva na nebu u kojoj su prisutni umrli sveci.
Ti sveci su sada na nebu i posreduju i mole se za ljude, sto znači da su oni svesni i već sada žive na nebu u raju.

Biblijsko učenje je to - da ni jedan verni čovek nije na nebu - već u grobu i čeka vaskrsenje..
On nema nikakvu posredničku ulogu u planu spasenja drugih nakon smrti, jer je jedini posrednik Hristos, i samom čoveku je otrebno spasenje i Hristovo posredništvo, a nakon smrti on čeka vaskrsenje i sud na kome će ili dobiti večni život, ili biti osuđen kao grešnik.

Primer

МОЛИТВА СВЕЦИМА БОЖЈИМ

свети Николај Жички


Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј нас грешне Србе.
Пресвјатаја Богородице, спаси нас.
Свјати архангеле Михајиле, спаси све Србе, свечаре твоје живе и умрле. Амин.
Свјати Јоване Крститељу, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјатитељу оче Николаје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Стефане првомучениче и ђаконе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, мила мати, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле.
Свјатитељу оче Атанасије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобни оче Антоније, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче Трифуне, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Симеоне Богопримче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Сименоне Мироточиви, спаси све Србе, потомке твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати свјашченомучениче Харалампије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати свјашченомучениче Василије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Георгије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле и евангелисте Марко, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати равноапостолни Кирило и Методије, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле.Амин.
Свјати царе Константине и Јелено, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче краље Јоване Владимире, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Еразмо, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и уснуле. Амин.
Свјати сви Свјати спасите све Србе, свечаре ваше, жи ве и умрле. Амин.
Свјати пророче Амосе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати пророче Јелисеје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче књаже Лазаре, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Науме, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Јоване Крститељу, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоли Петре и Павле, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Свјати Врачи и бесребреници Козмо и Дамјане, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Сисоје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мученици Киријак и Јулита, спасите све Србе, свечаре ваше живе и умрле. Амин.
Свјатаја мученицо Марино, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати велики пророче Илија, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјатаја Марије Магдалино, блага Марије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Пантелејмоне, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Романе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Симеоне Столпниче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Киријаче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Томо, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобнаја мати Параскево, спаси све Србе, живе и умрле. Амин.
Свештеномучениче Димитрије, спаси све Србе, свечаре твој,е живе и умрле. Амин.
Свјатитељу оче Арсеније, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати архангеле Михаиле, спаси Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свети Јоване Милостиви, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Филипе, спаси све Србе, свечаре твоје живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Андреје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, спаси све Србе,, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, ti samo zelis da opravdas nebiblijsko učenje koje postoji u tradicionalnim crkvama, i govoriš - da tobože ni zvaničnici tradicionalnih crkava ne poznaju sopstveno učenje.

Po Pravoslavlju postoji vidljiva crkva na zemlji, i nevidljiva na nebu u kojoj su prisutni umrli sveci.
Ti sveci su sada na nebu i posreduju i mole se za ljude, sto znači da su oni svesni i već sada žive na nebu u raju.

Biblijsko učenje je to - da ni jedan verni čovek nije na nebu - već u grobu i čeka vaskrsenje..
On nema nikakvu posredničku ulogu u planu spasenja drugih nakon smrti, jer je jedini posrednik Hristos, i samom čoveku je otrebno spasenje i Hristovo posredništvo, a nakon smrti on čeka vaskrsenje i sud na kome će ili dobiti večni život, ili biti osuđen kao grešnik.

Primer

МОЛИТВА СВЕЦИМА БОЖЈИМ

свети Николај Жички


Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј нас грешне Србе.
Пресвјатаја Богородице, спаси нас.
Свјати архангеле Михајиле, спаси све Србе, свечаре твоје живе и умрле. Амин.
Свјати Јоване Крститељу, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјатитељу оче Николаје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Стефане првомучениче и ђаконе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, мила мати, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле.
Свјатитељу оче Атанасије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобни оче Антоније, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче Трифуне, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Симеоне Богопримче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Сименоне Мироточиви, спаси све Србе, потомке твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати свјашченомучениче Харалампије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати свјашченомучениче Василије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Георгије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле и евангелисте Марко, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати равноапостолни Кирило и Методије, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле.Амин.
Свјати царе Константине и Јелено, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче краље Јоване Владимире, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Еразмо, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и уснуле. Амин.
Свјати сви Свјати спасите све Србе, свечаре ваше, жи ве и умрле. Амин.
Свјати пророче Амосе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати пророче Јелисеје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мучениче књаже Лазаре, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Науме, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Јоване Крститељу, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоли Петре и Павле, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Свјати Врачи и бесребреници Козмо и Дамјане, спасите све Србе, свечаре ваше, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Сисоје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати мученици Киријак и Јулита, спасите све Србе, свечаре ваше живе и умрле. Амин.
Свјатаја мученицо Марино, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати велики пророче Илија, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјатаја Марије Магдалино, блага Марије, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати великомучениче Пантелејмоне, спаси све Србе свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Романе, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати Симеоне Столпниче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобне оче Киријаче, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Томо, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Преподобнаја мати Параскево, спаси све Србе, живе и умрле. Амин.
Свештеномучениче Димитрије, спаси све Србе, свечаре твој,е живе и умрле. Амин.
Свјатитељу оче Арсеније, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати архангеле Михаиле, спаси Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свети Јоване Милостиви, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Филипе, спаси све Србе, свечаре твоје живе и умрле. Амин.
Свјати апостоле Андреје, спаси све Србе, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.
Пресвјатаја Богородице, спаси све Србе,, свечаре твоје, живе и умрле. Амин.

Sta si sad rekao? NISTA!
Ajde nesto i kazi da ti imam sta odgovoriti!?

Pa sa tekstom sto si postavio se u potpunosti slazem!

Ti opet uzimas to da dokazes kako ''svetitelj spasava''.
Pa to je podmuklo! Zna se ko spasava, i sta se mislilo ''spasi nas'' > htelo se reci ''moli se za nas'', a ne da je on zamena za Hrista koji spasava.

Pa neka ti bude na cast ovo sto radis.
Zar se tako trba ponasati jedan Hriscanin?

Ajde da podjes od onoga sto sam ti dao kao pravoslavno ucenje, pa da zaista nadjes neke zamerke, nego se koristite necasnim metodama, izvlacenja iz konteksta i manipulacijom tudjih reci. Da bi ste vasu veru uzdigli, a tudju veru ocrnili. Protestanstski duh ''pobune'' i nista drugo.

Ti to radis i nesvesno mozda, ali kako pises, vec se zaista pitam, da li ti ne razumes ili je to namerno???
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Bes sotonski se vidi upravo u čoveku koji napada istinu.

Ne mogu pali anđeli niti oni koji su se udružili sa njima da ospore istinu i zato zajedno pokazuju svoj nekontrolisani duh prema onima koji iznose istinu.

Kako se to može videti? Napadom na ličnost!

Ad hominem
https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Ad hominem (Latin for "to the man" or "to the person"[1]), short for argumentum ad hominem, is a logical fallacy in which an argument is rebutted by attacking the character, motive, or other attribute of the person making the argument, or persons associated with the argument, rather than attacking the substance of the argument itself.[2]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Biblijski Bog zna da Sotona i pali anđeli mogu da se predstavljaju kao umrli verni ljudi i upravo zato Bog zabranjuje bilo kakav kontakt sa mrtvima.

Deu 18:9 Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna dela onih naroda.
Deu 18:10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Deu 18:11 Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve.
Deu 18:12 Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
Deu 18:13 Drži se sasvim Gospoda Boga svog.
Deu 18:14 Jer ti narodi koje ćeš naslediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
Deu 18:15 Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte,

Na šta nas to upozorava naš Tvorac?


Jasno nam je rekao šta smatra da je gad. Slušanje mrtvih ljudi!

A nasuprot tome, Bog nam kaže koga da slušamo. Božje proroke!

Bog se obraća ljudima preko proroka.

Ali Vi, baš kao i neverni Izrael, odbacujete Božje proroke.

...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Mat 23:29 Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što zidate grobove prorocima i krasite rake pravednika,
Mat 23:30 I govorite: Da smo mi bili u vreme svojih otaca, ne bismo s njima pristali u krv proroka.
Mat 23:31 Tim samo svedočite za sebe da ste sinovi onih koji su pobili proroke.
Mat 23:32 I vi dopunite meru otaca svojih.
Mat 23:33 Zmije, porodi aspidini! Kako ćete pobeći od presude u oganj pakleni?
Mat 23:34 Zato evo ja ću k vama poslati proroke i premudre i književnike; i vi ćete jedne pobiti i raspeti a jedne biti po zbornicama svojim i goniti od grada do grada,
Mat 23:35 Da dođe na vas sva krv pravedna što je prolivena na zemlji od krvi Avelja pravednog do krvi Zarije sina Varahijinog, koga ubiste među crkvom i oltarom.
Mat 23:36 Zaista vam kažem da će ovo sve doći na rod ovaj.
Mat 23:37 Jerusalime, Jerusalime, koji ubijaš proroke i zasipaš kamenjem poslane k sebi! Koliko puta hteh da skupim čeda tvoja kao što kokoš skuplja piliće svoje pod krila i ne hteste!
Mat 23:38 Eto će vam se ostaviti vaša kuća pusta.

Isus Hrist
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Bes sotonski se vidi upravo u čoveku koji napada istinu.

Ne mogu pali anđeli niti oni koji su se udružili sa njima da ospore istinu i zato zajedno pokazuju svoj nekontrolisani duh prema onima koji iznose istinu.

Kako se to može videti? Napadom na ličnost!

Ad hominem
https://en.wikipedia.org/wiki/Ad_hominem

Ad hominem (Latin for "to the man" or "to the person"[1]), short for argumentum ad hominem, is a logical fallacy in which an argument is rebutted by attacking the character, motive, or other attribute of the person making the argument, or persons associated with the argument, rather than attacking the substance of the argument itself.[2]
Biblijski Bog zna da Sotona i pali anđeli mogu da se predstavljaju kao umrli verni ljudi i upravo zato Bog zabranjuje bilo kakav kontakt sa mrtvima.

Deu 18:9 Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna dela onih naroda.
Deu 18:10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Deu 18:11 Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve.
Deu 18:12 Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za takve gadove tera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
Deu 18:13 Drži se sasvim Gospoda Boga svog.
Deu 18:14 Jer ti narodi koje ćeš naslediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
Deu 18:15 Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte,

Na šta nas to upozorava naš Tvorac?


Jasno nam je rekao šta smatra da je gad. Slušanje mrtvih ljudi!

A nasuprot tome, Bog nam kaže koga da slušamo. Božje proroke!

Bog se obraća ljudima preko proroka.

Ali Vi, baš kao i neverni Izrael, odbacujete Božje proroke.

...
Mat 23:29 Teško vama književnici i fariseji, licemeri, što zidate grobove prorocima i krasite rake pravednika,
Mat 23:30 I govorite: Da smo mi bili u vreme svojih otaca, ne bismo s njima pristali u krv proroka.
Mat 23:31 Tim samo svedočite za sebe da ste sinovi onih koji su pobili proroke.
Mat 23:32 I vi dopunite meru otaca svojih.
Mat 23:33 Zmije, porodi aspidini! Kako ćete pobeći od presude u oganj pakleni?
Mat 23:34 Zato evo ja ću k vama poslati proroke i premudre i književnike; i vi ćete jedne pobiti i raspeti a jedne biti po zbornicama svojim i goniti od grada do grada,
Mat 23:35 Da dođe na vas sva krv pravedna što je prolivena na zemlji od krvi Avelja pravednog do krvi Zarije sina Varahijinog, koga ubiste među crkvom i oltarom.
Mat 23:36 Zaista vam kažem da će ovo sve doći na rod ovaj.
Mat 23:37 Jerusalime, Jerusalime, koji ubijaš proroke i zasipaš kamenjem poslane k sebi! Koliko puta hteh da skupim čeda tvoja kao što kokoš skuplja piliće svoje pod krila i ne hteste!
Mat 23:38 Eto će vam se ostaviti vaša kuća pusta.

Isus Hrist
Jesi sve to razvukao kao dasi na takmičenju dugog pisanja
 
Natrag
Top