Smisao života

Član
Učlanjen(a)
04.07.2010
Poruka
39
Sa filozofske strane gledišta - mi sami smo smisao života a često ga tražimo negde van.

Sa praktične strane - smisao života je naše postojanje, sticanje iskustva, testiranje istog, voleti nešto ili nekoga... hiljade smisala (dobra reč)... ljudi dok uživaju u nečemu ne razmišljaju o smislu ali kada im je dosadno ili su nečim razočarani, počinju da traže smisao kako bi to razočarenje prevazišli i izbacili iz svojih misli. Takođe se taj smisao javlja u odsustvu znanja o smrti i toga šta se posle nje dešava.

Deca se nikada ne pitaju koji je smisao toga što se oni igraju nego se jednostavno igraju. A ljudi sa druge strane zbog problema u svemu traže smisao i formulu postojanja.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Bez neke veće filosofije, mislim da je smisao života, ne izgubiti sebe, očuvati svoju osobitost i ne izgubiti uzaludno ni jedan trenutak svog života, iskoristiti ga na najbolji mogući način, jer ipak, život je samo jedan i to uvijek treba imati na umu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
From je rekao da zivot sam po sebi nema smisla i da je na nama da ga osmislimo.I mislim da upravo to i jeste smisao zivota.Stoji da mnogo toga utice na nase zivote ali smatram da dobrim delom mozemo to i da uradimo.
I,naravno,mislim da moramo jasno znati sta za nas,ustvari,predstavlja smisao...
 
Član
Učlanjen(a)
20.12.2009
Poruka
59
"Smisao života je vezan i zavisi od samog života. Ali, onda bi život morao biti večan, da bi smisao života bio ostvaren. Tako na čudan način dolazimo do stava verovanja hrišćanskog Credo: Verujem u život večni, Amin" Vuk Pavlović
 
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
4
smatram da smisao svog zivota,generalno,svako za sebe u vecini slucajeva sam o0dredjuje,samo je problem sto to neko shvati prije e neko kasnije,a neko na zalost nikada.
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2011
Poruka
26
Ова тема дуго траје на овом форуму али траје још дуже у нашој цивилизацији. Ако сте читали ''Књигу проповедникову'' из
Старог завјета, могли сте да видите да је питање смисла живота постављено и пре 3000 година а одговор је, као и данас, да
смисла нема. Додуше, ако посматрамо сав живи свет око нас, видећемо да се смисао свих живих бића своди на борбу за
опстанак (наћи храну и избећи предатора) а да би се нашао партнер са којим ће се створити потомство и обезбедити продуже-
ње врсте. То је једини смисао постојања и биљака и животиња, најпростијих и насложенијих, па, ваљда, и човека. Човек је,
ипак, као и много шта друго, ту сврху свог постојања замаскирао али у крајњој линији, то је суштина. И мој је закључак
(како мали Перица види смисао живота) да се кроз бескрајно обнављање врста обезбеђује њихово постепено еволутивно усавршавање док не настане неки натчовек у далекој будућности. Е, а чему све то?! То нека одговори неко други. Иначе,
наш народ је као и за све друго нашао одговор и на ово питање: у се, на се и пода се. Наравно, то је само за ''блажене нишче духом''.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
Ljudi su počeli tražit smisao života kada su zajednice postale dovoljno stabilne i kad su ljudi, uz redovnih par obroka dnevno i otklonjene opasnosti od životinjskih i ljudskih predatora itd. počeli imat vremena za razmišljanje o smislu života. yes3

Otad se namnožilo lijepo mnoštvo mogućih i nemogućih odgovora, tako da npr. koga zanima može čitav život provesti u tumačenju smisla života. yes3

Ko do toga nađe prečac u ljubavi, ljepoti i tajni šta ga okružuju, ima sreće. yes3
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ljudi su počeli tražit smisao života kada su zajednice postale dovoljno stabilne i kad su ljudi, uz redovnih par obroka dnevno i otklonjene opasnosti od životinjskih i ljudskih predatora itd. počeli imat vremena za razmišljanje o smislu života. yes3

Otad se namnožilo lijepo mnoštvo mogućih i nemogućih odgovora, tako da npr. koga zanima može čitav život provesti u tumačenju smisla života. yes3

Ko do toga nađe prečac u ljubavi, ljepoti i tajni šta ga okružuju, ima sreće. yes3
Ako su ljudi do sada tragali za smislom života u njegovom smislu, možda bi trebali taj smisao potražiti u njegovom besmislu:D
 
Natrag
Top